WodzimierzTratkiewicz

Siatka w Metal-Fach Z-562

Polecane posty

Witam! Mam problem z regulacją owinięć siatki. Problem dotyczy maksymalnej ilości owinięć siatki, mogę owinąć bele max 3 razy :/ Wiadomo, że dla siana wystarczy nawet 1.5 raza, no ale dla słomy wolał bym aby było owinięte 4 razy. Dodam że regulacja odbywała się tak jak w instrukacji, śruba regulacyjna max odkręcona, owijanie siatki tylko 3 razy. Jakies propozycje? Może coś źle robię przy regulacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siatka jaką używam to juta net, nie jest to chyba najgorsza siatka.

Kup dobrą siatkę i 3 razy jest za świat sam owijam 120-stki 2.3 obrotu siatką rolatex Pro

2.3 obrotu w słomie ? Z jakiej prasy korzystasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Sam robiłem siatką JD swoją fuszerką i było ok owijam prawie trzy obroty i trzyma ładnie jeśli chcesz więcej to niestety do tokarza niech dorobi ci na nowo Ala gwint z większą liczbą zwojów . jeszcze spróbuj lepiej dociążyć siatkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam robiłem siatką JD swoją fuszerką i było ok owijam prawie trzy obroty i trzyma ładnie jeśli chcesz więcej to niestety do tokarza niech dorobi ci na nowo Ala gwint z większą liczbą zwojów . jeszcze spróbuj lepiej dociążyć siatkę

Siatkę dociązyłem dodatowo,ale niestety nie ma różnicy, w słomie bele przy 3 obrotach są miękkie na wierzchu w środku twarde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

A owijasz na wysokich obrotach czy niskich , ja bym spróbował zmienić siatkę bo CNH też tak ma że ją rozpręża słoma lub dorób ten gwint 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Mam varianta 180 owijam na niskich obrotach bele jak kamień i nic nie (puchnie) co innego na innej siatce(rolatex classic) przy trzech obrotach narobilem sobie bałaganu....:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Jakim cudem puścisz siatkę dwa razy na jedną belkę jak nuż który utnie tą siatkę zamyka kanał dolotu siatki do komory i musisz otworzyć komorę by napiąć na nowo nóż ( kolego anatomii tego wynalazku nie znasz ) ustaw sobie max oplot siatką i zmień siatką na innej firmy suchą słomę będzie rozprężać jak owijasz tz trynę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Miałem kiedyś tą prasę i ile dobrze pamiętam to nie ma innego ustawienia jak ten pręcik gwintowany więc chyba max te 3 owinięcia. Jeśli chodzi o słomę to w tej prasie zwłaszcza nie zbijesz balota nawet jakbyś 50 razy owinął najlepszą siatką ;) Prasa dobra do siana, średnia do kichy, nie nadająca się do słomy. Pozdrawiam.

PS Jak zmieniłem swego czasu Metal-Facha na Krone Bellime F130 - polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakim cudem puścisz siatkę dwa razy na jedną belkę jak nuż który utnie tą siatkę zamyka kanał dolotu siatki do komory i musisz otworzyć komorę by napiąć na nowo nóż ( kolego anatomii tego wynalazku nie znasz ) ustaw sobie max oplot siatką i zmień siatką na innej firmy suchą słomę będzie rozprężać jak owijasz tz trynę

Kolego, nie trzeba otwierać komory wystarczy klapkę z prawej strony i nałożyć od nowa nóż na gwint...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

Tak ale trzeba wyjść z ciągnika i otworzyć osłonę i napiąć na nowo nuż to ja dziękuję już wolę owijać sznurkiem .Jednym słowem do tokarza z tym gwintem niech dorobi ci z większą ilością zwojów i po problemie moja max owija 3,5 obrotu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak ale trzeba wyjść z ciągnika i otworzyć osłonę i napiąć na nowo nuż to ja dziękuję już wolę owijać sznurkiem .Jednym słowem do tokarza z tym gwintem niech dorobi ci z większą ilością zwojów i po problemie moja max owija 3,5 obrotu

No chyba tak będę musiał niestety zrobić, bo nie widzę innego wyjścia :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Kup normalną siatkę bo owijasz badziewiem i się meczysz
Kup sobie JD xtra net lub claas rolatex PRO kosztuje więcej ale w ogólnym rozrachunku i tak wyjdzie taniej.
Popytaj o próbki sprzedawców i zamów sobie a nie owijac siatką tyle co sznurkiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w jakich godzinach belujusz ?

W jakich mi pasuje :P nie mam problemu ze stojącą belą w środku, przestawilem prasę na zaczepie i jest ok ;)

Kup normalną siatkę bo owijasz badziewiem i się meczysz

Kup sobie JD xtra net lub claas rolatex PRO kosztuje więcej ale w ogólnym rozrachunku i tak wyjdzie taniej.

Popytaj o próbki sprzedawców i zamów sobie a nie owijac siatką tyle co sznurkiem...

Jeszcze tą dokończę i przerzucam się na coś lepszego :D Niestety w tym roku już nową siatką słomy nie owinę, trzeba czekać do następnego roku :P Edytowano przez WodzimierzTratkiewicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marian20
      Witam
       
      Mam do sprzedania prasę belującą Metal Fach Sokółka Z-562 . Rocznik z tabliczki 2011. Kupiona jako nowa w 2012. W sezonie 2013 nie używana z powosu testowania innej prasy.
       
      Prasa posiada centralne smarowanie, obwiązywacz siatką, sterowanie elektroniczne z kabiny. Zrobiła maksymalnie 1800 bel. Stan idealny. Na podbieraczu nawet farba się jeszcze nie wytarła. Sprzedaje z powodu PROW . 
       
      Polecam bo sprzęt praktycznie nowy i warty swojej ceny. Cena 35 tyś do negocjacji ( nowy taki model kosztuje 50 tyś) 
       
      Lokalizacja Stara Rozedranka  gmina Sokółka woj. podlaskie
       
      Kontakt poprzez af. Dla zainteresowanych podam numer na priv
       
      Pozdrawiam
       
       
       
    • Przez Tommekpol
      Prasa sprzedana może bedziemy mieli w dobrym stanie Sipma Z-279/1. Wiązanie sznurkiem i siatką. Po przeglądzie. Rok 2009. W czwartek będę wiedział.
    • Przez Nasters
      Witam mam odnośnie pytanie o prasę rolującą Metal Fach z-562.
      Co powiecie na temat tej prasy ?? Moim zdaniem lepsza od sipmy.
      Jak z ubijaniem bel ?? 
      Dziękuje z góry za odpowiedzi
    • Przez RafaBorowski
      Witam. Którą prasę polecicie Sipma Z 590/1 czy Metal Fach Z-562? Jak się sprawuje ta Sipma? Posiada ją ktoś?
    • Przez rbit
      Rok temu w sierpniu kupiłem nową prasę Z-562 bez rotora i bez noży. Będzie pracowała z MTZ 820. W związku, że było już po sezonie także teraz dopiero będzie wypróbowywana i wtedy serwis tylko na sucho w teorii powiedział co i jak. Dlatego mam do WAS kilka pytań odnośnie działania i jak prasować tą prasą bo to pierwsza moja zwijarka.    
      1. Jak prasować żeby bele były dobrze zbite - chodzi o kiszonkę i siano tylko.
      2. Jadę wałkiem parę metrów raz jedną stroną - raz drugą w miarę wolno?
      3. Jak będzie pełno to usłyszę sygnał na sterowniku  - zwracam uwagę na wskaźnik przy prasie czy patrzeć  na sterownik? ?
      4. Zatrzymuję się i  włączam owijanie siatką ?
      5. Jak ten wskaźnik na górze ma być: na zielonym , żółtym czy czerwonym polu i od czego to zależy i jaki ma związek z sygnałem na sterowniku?
      6. Przy tych ustawieniach co dałem na zdjęciach to sterownik przy którym kolorze będzie dawał znać żeby przestać zwijać - chyba że to nie o to chodzi   ?
      7. Czy na siatkę od początku położyć ten walec dociskający?
      8.Czy przy pierwszym założeniu siatki mam otworzyć klapę pociągnąć siatkę za klapę i zamknąć a później już samo będzie ją łapało?
      9. Może ktoś beluje tą prasą też Belarusem 820 i powiedziałby jakimi biegami jeździć - nie zależy mi tak na prędkości jak na jakości i  dobrym zbiciu bel?
      10.Czy może ktoś ma jeszcze inne rady dla początkującego?
      Poniżej zamieszczam parę zdjęć z ustawień jakie mam wg. instrukcji w prasie odnośnie  stopnia zbicia beli, ustawienia liczby obrotów i dyszla. Czy tak ma być jak na zdjęciach żeby bele były  dobrze zbite, owinięte i ten dyszel macie też na tych otworach? Może ktoś wyśmieje, że takie pytania , ale nie prasowałem wcześniej w ogóle i trochę stresu jest i nie ma kogo podpytać. 
      Tutaj jest na pierwszym otworze dla sianokiszonki - czy tę linkę można jeszcze max. popuścić na tych nakrętkach do końca tego gwintu dla lepszego zbicia czy nie?
      Ile razy owinie przy takim ustawieniu i czy tak ma być?

      Tutaj dźwignia napinająca  jest wg instrukcji ustawiona na 55mm

      Czy dyszel tak ma być?

        
            
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj