Skocz do zawartości
MarcinPB

Ursus 2812 dziwny problem z altenatorem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ursus
MarcinPB    0

Witam szanownych użytkowników. Posiadam ten ciągnik od nowości czyli od 2007 roku.

Mój problem polega na braku ładownia akumulatora ( wymieniłem na nowy bo był padnięty ), lampka ładowania nie świeci.

Zacząłem od prądnicy i okazało się że coś nie tak z wejściem na wtyczkę, jak dociskam z założoną wtyczką w lewo to jest do środka prądnicy lampka się zapala puszczam gaśnie. Przy zapalonym, silniku jak trzymam ręką lub lekko podwadzam: żarówka przy większych obrotach gaśnie puszczam całkowity brak ładowania

DSC_0165.jpg

Podejrzewam że wadliwa jest kostka, da się wymienić tą cześć którą zaznaczyłem czy trzeba wymienić cały alternator? Proszę o pomoc nie chce wykończyć nowego akumulatora bo padnie bez ładowania.

edit:

Rozkręciłem 3 śruby co trzymają prądnice w kupie i kontrolka się zaświeciła, zdaje się że coś nie styka lub wszystko w środku brudne spróbuje przeczyścić. 

Edytowano przez MarcinPB

bears    28

To co zaznaczasz to szczotko trzymacz z odizolowanymi szczotkami od masy "starego" typu pod regulator RA. Zapewne skończyły się szczotki dlatego przy dociskaniu go stykają z pierścieniem ślizgowym stąd zapala się kontrolka. Da się to bez problemu kupić w sklepach motoryzacyjnych, kosztuje coś w granicach 8zł. Swoją drogą jak w takim stanie będzie ten alternator to i nowe szczotki długo nie pochodzą...

MarcinPB    0

Dziękuje za wypowiedz.

Wymieniłem szczotki, wyczyściłem alternator, wszystko wróciło do normy. Ale wczoraj przy kropieniu opryskiwaczem; przy małych obrotach lapka migała. Dalem więcej obrotów gasła. Zapaliłem zgasiłem lampka nie miga. nie wiem co jest.

Wiadomość z agroFakt.pl

MarcinPB    0

Panowie moj alternator poszedł do bozi, kupiłem nowy importowany. produkcji tureckiej jak się nie mylę, Proszę o pomoc w podłączeniu go bo nie wiem gdzie jakie kabelki podpinać, nie chce go spalić na amen. poniżej fory i proszę o instrukcje:

alter.jpg

alter2.jpg

bears    28

Na nowym alternatorze:

B+ / czerwony gruby przewód 

B- / prawdopodobnie masa, czarny cienki przewód

D+ / fioletowy przewód czyli wzbudzenie

Przed podłączeniem sprawdź czy czarny przewód to rzeczywiście masa, oraz przewód fioletowy dotknij do obudowy alternatora czy masy na ciągniku i sprawdź czy zapali Ci się wtedy kontrolka od ładowania. Jeśli tak, to podłączaj śmiało.

MarcinPB    0
Napisano (edytowany)

Dziękuje Ci bardzo za zainteresowanie jutro sprawdzę i się odezwę.

edit.

Wszystko ładnie działa alternator lata - dziękuje za pomoc i zainteresowanie tematem :)

Edytowano przez MarcinPB

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dominik_1211
      Witam
      Mam okazje kupic ursusa 5024 z 2006 r na komfortowej kabinie 12/4 liczba biegow. Z racij tego ze nie za bardzo moge namierzyc jakis opinii na ten temat dlatego zakladam nowy temat. Czy warto kupic taki ciagnik mam obecmie 4512 ale chcialbym zmienic na 5024. Co w porownanoi z 4512 zostalo zmienione? Jak ze spalanie i awaryjnoscia? Czy to keszcze produkcja ursusa czy jakis skladak?

pozdrawiam
    • Przez rolkam72
      Witam.Myślę nad kupnem ciągnika i z kilku wytypowanych przezemnie jest właśnie ursus 4512. Piszcie proszę opinie na temat tego ciągnika. Chodzi mi o zakup ciągnika głównego do cięższych prac które by odciazyly c 360. Pisać wszystko na jego temat. Proszę również o własne sugestie czy zakup takiego ciągnika to dobry pomysł.
    • Przez lukaso111
      Tak jak w temacie interesuje mnie zakup agregatu talerzowego z chydropakiem i siewnik do tego. Mój traktor to ursus 5714 z turem. Nie wiem czy mój ursus podniesie tak owy skład ze zbożem w siewniku. Może ma ktoś podobny skład i mi pomoże. Z góry dzięki.
    • Przez Kamilukowiak
      Witam jestem posiadaczem ursusa 4514 i planuje kupić do niego tura. Mam w nim jedną pompę do hydrauliki i zastanawiam się  czy da on sobie radę przy oborniku lub w balotach z sianokiszonki. Czy będzie trzeba dokładać drugą  pompę ?
    • Przez YeLoN3
      Witam !!

Mam problem z turem w 330 a dokladnie tur podnosil sie powoli i rowno!! po wymienieniu papy na nowa tur podnosi sie stopniowo ale trochce szybciej!! olej jest w normie !! czym moze to byc spowodowane??

Wszystkim z gory dziekuje i pozdrawiam!!