Skocz do zawartości
MarcinPB

Ursus 2812 dziwny problem z altenatorem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarcinPB    0

Witam szanownych użytkowników. Posiadam ten ciągnik od nowości czyli od 2007 roku.

Mój problem polega na braku ładownia akumulatora ( wymieniłem na nowy bo był padnięty ), lampka ładowania nie świeci.

Zacząłem od prądnicy i okazało się że coś nie tak z wejściem na wtyczkę, jak dociskam z założoną wtyczką w lewo to jest do środka prądnicy lampka się zapala puszczam gaśnie. Przy zapalonym, silniku jak trzymam ręką lub lekko podwadzam: żarówka przy większych obrotach gaśnie puszczam całkowity brak ładowania

DSC_0165.jpg

Podejrzewam że wadliwa jest kostka, da się wymienić tą cześć którą zaznaczyłem czy trzeba wymienić cały alternator? Proszę o pomoc nie chce wykończyć nowego akumulatora bo padnie bez ładowania.

edit:

Rozkręciłem 3 śruby co trzymają prądnice w kupie i kontrolka się zaświeciła, zdaje się że coś nie styka lub wszystko w środku brudne spróbuje przeczyścić. 

Edytowano przez MarcinPB

bears    231

To co zaznaczasz to szczotko trzymacz z odizolowanymi szczotkami od masy "starego" typu pod regulator RA. Zapewne skończyły się szczotki dlatego przy dociskaniu go stykają z pierścieniem ślizgowym stąd zapala się kontrolka. Da się to bez problemu kupić w sklepach motoryzacyjnych, kosztuje coś w granicach 8zł. Swoją drogą jak w takim stanie będzie ten alternator to i nowe szczotki długo nie pochodzą...

MarcinPB    0

Dziękuje za wypowiedz.

Wymieniłem szczotki, wyczyściłem alternator, wszystko wróciło do normy. Ale wczoraj przy kropieniu opryskiwaczem; przy małych obrotach lapka migała. Dalem więcej obrotów gasła. Zapaliłem zgasiłem lampka nie miga. nie wiem co jest.

Wiadomość z agroFakt.pl

MarcinPB    0

Panowie moj alternator poszedł do bozi, kupiłem nowy importowany. produkcji tureckiej jak się nie mylę, Proszę o pomoc w podłączeniu go bo nie wiem gdzie jakie kabelki podpinać, nie chce go spalić na amen. poniżej fory i proszę o instrukcje:

alter.jpg

alter2.jpg

bears    231

Na nowym alternatorze:

B+ / czerwony gruby przewód 

B- / prawdopodobnie masa, czarny cienki przewód

D+ / fioletowy przewód czyli wzbudzenie

Przed podłączeniem sprawdź czy czarny przewód to rzeczywiście masa, oraz przewód fioletowy dotknij do obudowy alternatora czy masy na ciągniku i sprawdź czy zapali Ci się wtedy kontrolka od ładowania. Jeśli tak, to podłączaj śmiało.

MarcinPB    0

Dziękuje Ci bardzo za zainteresowanie jutro sprawdzę i się odezwę.

edit.

Wszystko ładnie działa alternator lata - dziękuje za pomoc i zainteresowanie tematem :)

Edytowano przez MarcinPB

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ponti321
      Witam.. Czy miał ktoś może styczność z nową serią Ursusa 5314.. Przyglądając o l x natrafiłem na ten model w odświeżone wersji.. Z tego co zauważyłem to są dostępne 4512,5314 i 6014.. Wiecie coś na ten temat?
    • Przez miles3147
      Witam. Jaki pług obrotowy polecacie do Ursusa 4514? Jaka może być jego maksymalna masa?
      Zdublował mi się temat. Proszę o usunięcie tematu.
    • Przez miles3147
      Witam. Jaki pług obrotowy polecacie do Ursusa 4514? Jaka może być jego maksymalna masa?
    • Przez miles3147
      Witam. Słyszałem kiedyś, że można zwiększyć udźwig w 4514 poprzez założenie cylindra i tłoka od 5714. Robił tak ktoś? Wyjdzie taniej, bo żeby zwiększyć siłownikami wspomagającymi udźwig o tonę, to trzeba wydać 2 tyś zł.
    • Przez miles3147
      Witam. Jakie polecacie siedzenie do Ursusa 4514 kabina typ Komfort 07 Sokółka żeby pasowało bez żadnych przeróbek?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.