katopo

Agregat talerzowy firmy Metanga

Polecane posty

extrabyk    5579

Wszedłem na link, który dodałeś i powiem Ci, że wygląda mi to na kolejny szajs jakich teraz pełno. Spawy wyglądają jak by to małpy spawały. Dobrego materiału też bym się tam nie spodziewał. Lepiej rozejrzyj się za markową używką...chyba, że to ma robić na max 10-15 ha czyli parę godzin w roku.

Napisano (edytowany)

Trochę minęło czasu ale nie chcę zakładać nowego tematu....

W tym sezonie kupiłem agregat metanga 2.5 m z hydropakiem i wałem rurowym  cena robi naprawdę wrażenie ponieważ za takiego rolexa 2.5 hydropak zawołali sobie 15 tyś z groszami a metanga wyszedł mi z transportem 12 tyś i nie musiałem na nic czekać tego samego dnia przywieźli.Przepracowałem z nią około (na dzień dzisiejszy) 40 hektarów,Hydropak  wykonany solidnie na  2 siłownikach sztywny nic się nie buja spawy całkiem ładne, co do ramy ma inną  budowę niż rolex czy strumyk ale też masywnie świadczy o tym waga 1300 kg z hydropakiem ale i wizualnie wygląda masywnie, pracowała na glebach III VI i troche na V bez zarzutów na ubitej ziemi też sobie w miarę radziła, co do talarzy tu jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony ponieważ pracuje z belarusem 952 (95 km) jest spory zapas mocy więc nadrabiam to prędkością około 11-12 km/h w oranym i kilkanaście razy miałem bliskie spotkanie z kamieniami  na szczęście nic nie pękło ani sie nie wyszczerbiło 

Agregat oceniam bardzo dobrze polecam zakup takiego agregatu tyle że najlepiej wybrać taką szerokość która da nam możliwość  szybkiej jazdy (np jeśli agregat 3 m ma zapotrzebowanie od 90 do 120 km  a mamy ciągnik 90 km to lepiej wybrać 2.7 ),ponieważ prędkość w tym przypadku jest bardzo ważna.

Jeśli ktoś by miał jakieś pytania odnośnie tej maszyny (priv) :)  

Edytowano przez TheXxKamilxX

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Krzysiekfigix
      witam zastanawiam się nad kupnem agregatu ścierniskowego brony talerzowej lub agregatu talerzowego co lepiej wybrać dodam że będzie pracowała któraś z tych maszyn z deutz fahr K610 maszyna ma głównie służyć do uprawy pożniwnej na glebach od 4 do 5 klasy
      proszę o pomoc
    • Przez agroKadzice
      Witam wszystkich. Mam dylemat gdyż jestem na etapie zakupu brony talerzowej kompaktowej i chciałbym zasięgnąć porady osób które mają takie sprzęty. Czy ciapek sobie poradzi w 1.8m?
    • Przez crystal169
      Witam, Planuje zakupić talerzówkę  (ciąganą tylko i wyłącznie) do swojego MF 7619 .
      Jestem w trakcie przeglądania czegoś w internecie . Co wpadło mi w oko to 4.5 metrowa .
      Landstal BTH 4.4 ,talerze 610mm, zaczep na TUZ bo innego nie mają z tego co widzę, wał daszkowy lub tandem ceownikowy, to takie główne rzeczy do wybory, oświetlenie to takie oczywiste że będzie .
      Druga co jest w tej szerokości to Rolmako U652, wał tak samo daszkowy lub tandem ceownikowy, talerze 560mm, zaczep na belkę.
      Innej marki niestety nie znalazłem żeby miała 4.5 metra.
      Może ktoś używa te maszyny , pracował nimi i może o nich coś powiedzieć, może znacie inne firmy z tą szerokością roboczą maszyny.
      Bardzo proszę o jakieś sugestie, opinie i ciekawostki.

• Przez Tomasz0611
      Jak wyżej. Co myślicie o Tolmecie Astat 2.7(1200kg) do ciągnika New Holland T5.95( 95KM, 3700kg, obciążniki na przodzie 400kg, rozstaw osi 2,28m) ?? Może ktoś ciąga taką maszynę ciągnikiem o podobnych gabarytach i może coś powiedzieć. Maszyna ma służyć do likwidacji ściernisk po zbożach i kukurydzy na ziarno oraz do likwidowania poplonów(gorczyca, facelia, gryka, łubin).
    • Przez Kubawww
      Witam, poszukuje opinii na temat  agregatow scierniskowych ( nowych)
      do 10 tys do ciagnika belarus 820 
      Zainteresowany jestem landstalem 2.2 m 8800 na kolku
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj