katopo

Zakup obrotowej 4

Polecane posty

katopo    43

Planuje zakup używanego pługa obrotowego.
Jako że mam ciągnik mocy 95km chciałbym kupić wersje 3+1
Bo jak nie da rady ciągnąć 4 skib to się ostatnia odkręci i będzie smigal z 3. A jak się wymieni ciągnik na mocniejszy to można latać z 4. Będzie pracował na 30 ha

Przegladalem ogłoszenia ale proszę o poradę bo nie chciał bym się w coś wpakowac i potem płacić krocie za lemiesze czy inne elementy robocze.
Najlepiej jak by pług miał zabezpieczenie typu non stop.
I co ważne to mój budżet to okolice 10 tyś zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112

Jeśli chodzi o części to wejdź sobie na stronkę Unirolu zobaczysz dostępność możesz te, zadzwonić do przedstawiciela i zapytać o ceny, a jakościowo cześci są ok
A co do płuca ja mam voogel nota i jestem bardzo zadowolony, pług lekki a wytrzymały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CaseBizon    9

Overum jest ciężki w orce i transporcie ale ja mam go na hydraulicznych zabezpieczeniach i Sb chwale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

fakt jest ciężki ale swoją robote robi. dodatkowa ma przedpłużki i kryje znakomicie. i tak jak i Ty mam zabezpieczenie hydrauliczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43
gajny    4

jeżeli ten vd85 z kvernelanda jest na oryginalnych odkładnicach i nie są jeszcze przetarte a dodatkowych spawów na wieżyczce brak to brałbym w ciemno. jak chcesz pług na resorze to odrazu zapomnij o czwartej skibie przy tej mocy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2470

Po pierwsze ona nie jest na zabezpieczeniach resorowych może ma kołkowe a po drugie to obejrzyjcie 2 i 3 zdjecie mocowanie siłownika obrotu całe spawane


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Podepnę się pod temat.

Mam w tej chwili pług Unia TUR  4 skibowy na zabezpieczeniu sprężynowym z 2005 roku. Mam teraz do wymiany komplet elementów roboczych: odkładnie, piersi, płozy. Całość wyniesie 2700 zł. Zastanawiam się czy warto to wymieniać, czy nie lepiej spróbować sprzedać w takim stanie i rozejrzeć się za używaną obrotówką. Co sądzicie?

Cena kompletu elementów roboczych to połowa wartości tego pługa.

Edytowano przez tompil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tompil    3968

Zdecydowałem się że poszukam jakiejś obrotówki za tego TURA. Mam zetora fortere 11641 110 km, także powinna dać radę podnieść 4 skibowy obrotowy pług. Mam dużo kamieni także pług musi być z zabezpieczeniem NON STOP. Mój budżet to max 20 tys. zł. Co byście polecili w tych pieniądzach? Jaką markę szukać? Czy cena części eksploatacyjnych pługów zachodnich jest podobna? Podstawowe pytanie czy szukać na resorze, czy na hydraulice. Jak nowa to hydraulika na pewno lepsza, ale w 20 letnim pługu czy nie będzie z nią problemów. Jest bardzo dużo ogłoszeń z pługami kverneland takimi ze skręcaną ramą co korpus, czy to są dobre pługi czy już mocno archiwalne?
Na hydraulice znalazłem 2 pługi niedaleko mnie, co o nich sądzicie?
http://olx.pl/oferta/plug-4-skibowy-obrotowy-overum-owerum-498h-16-cali-nowe-elementy-CID757-IDcYbpt.html#fb355e78db
http://olx.pl/oferta/plug-kuhn-master-120-4-huard-kverneland-overum-CID757-IDgnOc5.html#

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj