gienek990000

Compact 30 gubi ziarno na uwrociach

Polecane posty

dawidgr    82

sprawdz stan podsiewacza lub gumy ktora jest na laczeniu kombajnu z hederem podczas podnoszenia mi tez compact 20gubil ziarno okazalo sie ze mialem peknieta blache przy podsiewaczu i dodatkowo guma z hedera byla zakrutka i tam mi gubil ziarno po naprawie praktycznie tylko pare ziarenek za mna jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest w miarę normalna sprawa. Na uwrociach już jest mniej masy na sicie a wiatr na wialni cały czas taki sam więc wydmuchuje wszystko co na potka. Może podczas koszenia zamknij trochę sito dolne i zmniejsz wiatr.

 

A może nie wylatuje tam gdzie powinny brudy lecieć, tylko gdzieś pod spodem leci i nie tylko podczas uwroci.

Jak ciężko ci to samemu sprawdzić (kombajnista i obserwator w jednym) przymocuj do zaczepu jakąś blachę. Np. jakieś wieko od pralki czy coś w tym stylu. Tak przymocuj aby to co z sit wypada na ziemię częściowo trafiało na blachę. Przejedź ze 100 m w środku pola i zobacz co tam się zebrało wtedy będziesz miał 100% pewności czy to sitem leci czy gdzie indziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to wiatr wywiewa gdy nie ma masy na sitach. Jedno pole mam przy takiej bocznej drodze ale z asfadu. I tam też wykręcam to fajnie to widać jak ziarno leży na drodze, a w polu ani grama. Czyli jest to normalna rzecz, nie ma co się przejmować. Bo rozumiem że garściami tam nie leży no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj