Skocz do zawartości
rogalikjp

Wyrzucanie zboża ze słomą NH 1520

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Słoma
rogalikjp    5

Witam. Miał ktoś z was problem w swoim kombajnie i wie jaka to przyczyna? To proszę o pomoc z góry dziękuje i pozdrawiam :) 

romek6340    203

Jeżeli od spodu nie jest przerdzewiały i nie ma przegryzionych, porwanych żadnych osłon to leci tyłem ze słomą jak pisałeś w temacie. 

Czyli kwestia ustawień kombajnu tj. za szybko jedziesz, za duży wiatr i wywiewa ziarno lub sita za bardzo zamknięte. Albo jeszcze zobacz czy klawisze nie są zapchane słomą.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook.com/strazospbrzeziny/

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ruudy
      witam forumowiczów czy ktoś posiada kombajn zbożowy marki new holland model TF76 lub TF78 ELEKTRA PLUS,a może ma ktoś jakąść wiedze na ich temat ?
    • Przez gregorfik
      Witam,

Jakoś w tym roku nie mogę sobie poradzić z csxem w rzepaku.
      Plon 4-4,5t z ha i jade ok 3,5km/h czyli beznadziejnie wolno csxem 7040 z hederem 5,17m. Gdy jadę szybciej to gubi.
      Ustawienia mam takie:
      sito wstępne 3mm
      sito górne 8 to bardziej z tyłu górne 10
      sito dolne 2,5mm
      predkość wentylatora 500
      Ustawienie czujników strat mam na 80-90%? może za dużo?

Niby wg powiedzmy książki, ale nie idze tak jak powinno, dodam, że przy takich ustawieniach rzepak i tak nie jest zbyt czysty... zanieczyszczenia ok 5% co dla mnie jest dużo.
      Po zakupie i ustawieniu serwisu, latałem po rzepaku ok 7-8km/h co prawda sypał 3-3,5t... a w tym roku nic nie można szybciej uszczknąć...
      Realna moja wydajność wynosi 7-9 t/h czyli tyle co nieduży tc....

jakie Wy macie ustawienia w tym a może innych ale podobnych modelach? i jakie wydajności osiągacie przy nich?
    • Przez tvt
      TC czy CS
    • Przez Jarecki21
      Poszukuję informacji na temat kombajnów serii CSX 7000. Szczególnie interesuje mnie model 7060, ale będę wdzęczny za wszelkie informacje o tej serii. Interesuje mnie wydajność (jaki warto wybrać przodek, jak sobie poradzi/radzi ze składaną przystawaką do kukurydzy 6-cio rzędową), komfort pracy, no i cena. Byłoby super, gdyby ktoś przyrównał go do TC56 Hydro Plus. Czy model 7060 byłby odpowiedni na areał 300ha, czy też na tyle pola bardziej racjonalny byłby wybór TC5080?
    • Przez LTZ55a
      Chcę się dowiedzieć panowie jakiej szerokości pokos słomy zostaje za tym kombajnem i czy ewentualnie da się zmieniać jego szerokość.