Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bzyczek121    0

witam 

mam pytanie moze banalne ale kupiłem niedawno zetora 5718 i potrzebuje schematu skrzyni biegow chodzi mi o gdzie jest jaki bieg.

Skrzynia podobna jak ta w c360 ale jest kilka różnic. Cały czas myslalem ze biegi sa jak w c360 ale po jezdzie na kazdym biegu zobaczylem ze sa 1 i R oraz 4 i 5 są jak w c360 a 2 i 3 są odwrócone tzn. 2 jest do przodu a 3 do siebie. I mam takie pytanie czy jak ktos naprawiał skrzynie mógł odwrotnie założyc 2 i 3 bieg ? czy da sie to zrobic ? czy poprostu ten zetor tak ma ?

z góry dzieki za pomoc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

to znaczy ze masz szybszy bieg wsteczny


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    517

Z tego co mi wiadomo to czesi od początku robili tak skrzynie, a polscy konstruktorzy specjalnie je pomieszali (2,3 czy 4,5 bieg) tak by nie kopiować w 100% zetora. ale chyba jest możliwość przerobienia skrzyni tak jak w 360, bo jeśli sie nie mysle to na forum ktos miał 360 zrobiona na zetorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyczek121    0
bartek1992

masz racje wsteczny jest szybszy w porównaniu do c360

kitowiak

 czyli wychodzi na to ze tak jest w orginale ? u góry 1-2-5 a na dól (do siebie) R-3-4 ? ta skrzynia ma również wałek 540 i 1000 obr/min i możliwość wyłączenia wałka a podnośnik działa .

a wiecie może jak zobaczyc czy ma tzw hamulec skrzyni bo coś czytałem o tym ale jak to sprawdzic czy jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    517

Tak jak piszesz. jedynie w polski c 360 są pozamieniane tryby na wałkach w skrzynie, i pompa hydrauliczna również jest zależna od wom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyczek121    0

chyba bardziej czesi pozamieniali bo poprzednicy c360 czyli c355 i 4011 mialy tak samo. zetor 4011 tez ma jak c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A po co to robić i roboty nie potrzebnej dawać,trochę pojeździsz i się przyzwyczaisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyczek121    0

powiem ci szczerze ze nawet mi przez myśl nie przyszło rozbierac ciągnik na 3 częsci bez potrzeby. Byłem tylko ciekawy czy ktos to zle poskładał czy ten typ tak ma. co innego jak bym mial rozebrane to mogłbym sie pokusić o zmiane a tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Znajomy ma Zetora 7011 z wałkiem WOM 540/1000 i właśnie ma zamienioną 2 z 3 czyli 125, R34 :)
Kitowiak, nie wprowadzaj ludzi w błąd i nie opowiadaj bajek ;) W C-4011 do C-362 skrzynia jest żywcem z Zetora 4011, nic polacy nie zamieniali. A co do pompy hydraulicznej dopiero w 7211 była możliwość włączenia samej pompy bez WOM-u ;) Taki urok pochodnych od 4011 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyczek121    0

ja tez mam mozliwość wyłączenia womu a podnosnik działa. Znaczy jak nie ma nic zepięte to on sie kręci ale wystarczy ręką przyczymac i stoi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursusc385
      Zeby chodziło leciutko wystarczy załozyc przedłouzke do tego co wychodzi od silnika
      i załozyc łancuch jutro przesle zdjecia
    • Przez Szymono2106
      Witam.Posiadam zetora proxime 90 power z 2012r. Ma 2000 godzin. Na drugim półbiegu to znaczy jak świecą sie dwa żółwie zaczął się ślizgać pod obciążeniem. Bez obciążeni jedzie normalnie. Czyżby tarczki? Czy może coś innego. Da sie to jakoś jeszcze sprawdzić bez rozbierania? Dodam że na jednym półbiegu jedzie jak należy.
    • Przez Davidastra
      Witam panów mam następujący problem w moim 3p podczes pracy z womem np . prasą czy rotacyjna powyżej 1000 - 1200 obrotów silnika słychać dziwny odgłos przypomina odgłos pracujących bębnów kosiarki rotacyjnej no może jest troche tępszym odgłosem .Tylko podczas cięższej pracy WOM - em Kolega stwierdził że tak ma ten typ Ale mi się to niepodoba Dodam że wszystko sprawnie działa i lekko wskakuje WOM .
    • Przez MateuShew
      Witam użytkuje ursusa 4011 po 9 latach bez uruchomienia. Odpaliłem go kilka miesięcy temu  pojawił się  pewien problem odnośnie podnośnika w 4011. Bowiem kiedy chce podnieść  cięgła do góry ursus podnosi normalnie lecz  kiedy chce je opuścić i dam dźwignię na sam dół to on wtedy też podnosi, lecz gdy dźwignia jest po środku cięgla opadają na sam dół. Wie ktoś co może być przyczyną ?
    • Przez Piotr121z
      Witam mam problem z samem laser 90T pękła mi zębatka od synchronizatora w skrzyni biegów i moje pytanie brzmi jak im rozjechać przodem czy tyłem z góry dzięki za odpowiedź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj