Miszka123

Sipma Z-279/1 Farma -Nagrzewanie się walca zwijającego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Miszka123    6

Witam  mam  prasę pierwszy sezon i podczas belowanie zauważyłem że  coś się dzieje z bębnem w komorze  mianowicie ten bęben pierwszy od podbieraka jest gorący od boków z  obu stron  a ten zaś drugi bęben jest zimny  nic się nie nagrzewa w nim więc nie wiem czemu ten pierwszy taki jest nagrzany czy to tak musi  być czy to taka usterka  już wychodzi  pomocy  co to może być czy coś wymieniać ? 
bardzo proszę o podanie jakich kol wiek  wskazówek jeżeli ktoś miał z tym problemem do czynienia  bardzo proszę o pomoc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

obstawiam na łożyska spróbuj dobrze prześladowań parę razy tzn naśladuje niech chwilę pochodzi i jeszcze raz chyba że są łożyska kryte bezobslugowe to miej w zapisie lub wymień
prześladowań - przesmarowac naśladuje- nasmaruj przepraszam pisze z tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilBugdol    1

nie mam takiej prasy ale jak to jest na lozyskach to spróbuj brechą ruszać tym bębnem jeśli będą minimalne luzy to sa to pewnie łożyska do wymiany
i jeszcze jedno nie prasuj puki tego nie zrobisz bo o podpalenie nie jest trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryzakk1    29

ten walek jest najbardziej obciążony bo z niego idzie napęd na drugi wałek na podbieracz i musi jeszcze kręcić bele. nie ma co panikować. .zobacz czy nie ma luzów na łożyskach .mi już raz go ukrecilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszka123    6

ten walek jest najbardziej obciążony bo z niego idzie napęd na drugi wałek na podbieracz i musi jeszcze kręcić bele. nie ma co panikować. .zobacz czy nie ma luzów na łożyskach .mi już raz go ukrecilo

w tym pierwszym bębnie nie ma luzów  tylko jest gorący z obu stron  nie wiem czemu  a zaś ten drugi ma troszkę luzy i chyba łożyska siadają już  więc będę wymieniać a po wiec mi jak można wyjąc ten drugi bęben od klapy  to czy trzeba  unosić na lewarkach prasę i koła zdejmować bo z prawej strony jest zębatka  i nie mozna śrub wykręcić  bo ta zębatka blokuje dalsze wyciągnięcie śrub jak wykręca się bęben z tej ramy .

 

A  odnośnie tego pierwszego bębna  to tam łożyska siadają że tak się dzieje  ?  czy to norma miałeś coś takiego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Witam 

 

Grzanie się pierwszego walca w komorze spowodowana jest zawijaniem się pomiędzy blachę osłaniającą a czoło walca słomy.

W konsekwencji tworzy się bardzo duży opór oraz wysoka temperatura i niszczą się łożyska oraz wyciera się rant blachy który jest przyspawany na walcu.

Jak rozbierzesz to będziesz wiedział o czym mówię. 

Jest to wada konstrukcyjna tych modeli pras. 

 

Co do wyjęcia drugiego walca trzeba zdjać na pewno prawe koło i odkrecić całe mocowanie piasty i wtedy wychodzi. Oczywiście zębatkę tez trzeba zdjać bo nie wyjmiesz łożyska.  łożyska są samonastawne z pierścieniami mimośrodowymi. więc ich  montaż i demontaż jest łatwy.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj