Siedlu

Kombajn na 4 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Siedlu    0

Witam ma ofertę kupna od sąsiada kombajnu claas europa (szary) za 4 tyś. Swojego pola ma niewiele głównie planuje jeździć na usługi moje pytanie jest takie czy warto kupić ten kombajn? Jest dosyć stary, a może rozglądnąć się za jakimś volvo ale jak częściami do tego kombajnu?
Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Tak szczerze to wybrał bym bizona, łatwy w obsłudze i części wszędzie dostępne. i dobry okaz można kupić juz za 12 tyś. a tutaj w jakieś stare trepy bedziesz sie bawił i tylko problemu sobie zrobisz. Pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mko09ijn    0

A czy bedziesz mial klientow na uslugi takim sprzetem? teraz ludzie cenia wygode, sprzet musi byc wydajny, w wielu przypadkach musi ciac slome,musi nie raz sypac na wysokie przyczepy z nadstawkami. Pod tym wzgledem tez trzeba sie zastanowic czy klienci beda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedlu    0

Rozdrabniacz słomy zawsze można dokupić i zamontować a co do bizona do na moje tereny jest zbyt za duży (wąskie dojazdy) no i cena:\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

To wiedz ze jak kupisz coś poniżej 10 tyś to drugie tyle bedziesz musiał w niego zainwestować. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siedlu    0

Wiedziałem o tym sąsiad kupił mf 520 za 5 tyś. I przez 3 sezony nie było dnia zeby z pola nie zjechał, a za części i naprawy wydał do tej pory 7 tyś. I tylko u siebie robi na 8ha, ale gabarytowo ledwo się mieści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Na usługi na małe pola to tylko Volvo 830s. Kosiłem takim przez 7 lat praktycznie bez awarii robiąc rocznie minimum 120 godzin koszenia nie licząc przejazdów czyli w sumie kosiłem ok. 80 ha na rok. Teraz już nie mam zasiewów zbóż u siebie a wielu klijentów, którym kosiłem zaprzestało prowadzenie gospodarstw i kombajn sprzedaję od roku po trochu na części. Bardzo udana maszyna na małe areały a części wszystkie są dostępne nowe i używane na allegro i olx.


Rozdrabniacz słomy zawsze można dokupić i zamontować a co do bizona do na moje tereny jest zbyt za duży (wąskie dojazdy) no i cena:\

Jeszcze nie widziałem Volvo 830s bez oryginalnego rozdrabniacza słomy. Każdy ma i chodzą bez problemu. Ja ze swojego nie mogę sprzedać bo to się nie psuje :D a jak ktoś dzwoni to tylko tacy co szukają do innych kombajnów, żeby dorobić i o wymiary pytają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

wow, ty chcesz jezdzić kombajnem za 3 tyś na usługi? desperat! ja myślałem nad new hollandem 5080 z hederem 4,5 m za 700 brutto ale kupiliśmy ciągnik zostało tylko na i john deera 1550 cws. coś ty chłopie nie kupuj dziada tylko zainwestuj z 20 i kup w dobrym stanie bizona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Tak szczerze to wybrał bym bizona, łatwy w obsłudze i części wszędzie dostępne. i dobry okaz można kupić juz za 12 tyś. a tutaj w jakieś stare trepy bedziesz sie bawił i tylko problemu sobie zrobisz. Pozdro ;)

Nie wiem jak u Ciebie ale są rejony w Polsce gdzie Bizonem nie dojedziesz na pole bo drogi za wąskie a jak już wjedziesz na pole to w jedną stronę kosisz pół kilometra a wracasz na pusto bo pole ma szerokość 4 metrów. W moich stronach nie ma tak długich i wąskich pól ale dużo działek małych o dziwnych kształtach na których kombajn wielkości Bizona traci więcej czasu na manewry niż koszenie. Do tego masa i na mokrym siedzisz i kwiczysz bo właściciel pola ma 330 lub T25 i nie ma szansy na to żeby wytargał 10 ton żelaza. Volvo 830s waży 3 tony i nawet z zalanego pola da się wykosić. Sam przy mokrych latach dokaszałem w mokrych miejscach kolegom co mają po 200-400 ha i potężne nowoczesne kombajny w sumie wychodziło po kilkanaście ha u każdego jak deszcze popadały.

Dostępne teraz części do Bizona robione są przez prywaciarzy z buraka i marchewki oraz nie trzymają wymiarów. Generalnie wielki grzmot, którego małe gospodarstwo nie ma za co utrzymać ani gdzie garażować. Do tego duże straty na polu i nie wymłócone ziarno. W moich stronach już nikt kto chociaż raz miał na polu stary zachodni kombajn nie weźmie na usługę Bizona i te co zostały koszą już tylko dla siebie tylko po co utrzymywać na 10-20 ha taki kombajn to pojęcia nie mam. Dwa ogromne akumulatory żeby to odpalało, Dwie duże i drogie opony...za jedną używaną w dobrym stanie kupisz dwie nówki do Volvo bo tam masz 14,9/24. Jeszcze dochodzi paliwo czyli ilość na godzinę i ha...tu jest przepaść a do tego tankowanie Bizona bez dystrybutora z kanistrów co w małym gospodarstwie jest normą i trzeba latać po drabince z tymi kanistrami a Volvo tankujesz co 2-3 dni z ziemi bo zbiornik nisko.I tak zalety małych kombajnów można wymieniać bez końca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj