Skocz do zawartości

Polecane posty

Adrian_K_90    59

Czy u was też szaleje ten chwast? Nie jest on problemem w głównych plonach(przynajmniej w zbożach). ale opanował łąki, i panoszy się we wszystkich poplonach. Nie mówiąc już o pryzmach, miedzach i rowach. Gdzie się nie spojrzysz to będzie to gdzieś rosło. Ciekawi mnie dlaczego to się tak szybko rozsiewa, szczególnie, że wcześniej tego w takich ilościach nie było. Przynajmniej nie u nas w okolicy. Tak wygląda łąka. Zaś poniżej poplon na kiszonkę z owsa i peluszki. 

post-189332-0-10793000-1470239013_thumb.jpg

post-189332-0-61499800-1470239169_thumb.jpg

DTaras    146

Jest, jest. W lawendzie znowu muszę z dziabką. Tylko trochę światła, wilgoci i jest. Pojawiło się z burzami najpierw walczłem z perzem, był chwilę spokój i trachneło. Gdzie luźniej to rośnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Adrian_K_90    59

Myślę, że może obornik mieć duży udział w rozsiewaniu się ziarniaków(na łące pojawiły się jak zacząłem nawozić obornikiem) , jednak tam gdzie go nie było, również wyrasta. 

farmerss34    9

u mnie  cholerstwo wyszło w zbożach  , po tych wszystkich opadach  w ścieżkach i tam gdzie słabsze zboże

milanreal1    290

Dobrze się sprawdzi, dobrze się zakisza, ale w starszych fazach ma bardzo dużo włókna.

hurt1991    1

apropos prosa, to kolega zrobił pod domem trawnik z prosa, idealnie gęsty i równy, ale trzeba pilnować przed rozkrzewianiem się :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się