News

Polecane posty

Adrian_K_90    295

Czy u was też szaleje ten chwast? Nie jest on problemem w głównych plonach(przynajmniej w zbożach). ale opanował łąki, i panoszy się we wszystkich poplonach. Nie mówiąc już o pryzmach, miedzach i rowach. Gdzie się nie spojrzysz to będzie to gdzieś rosło. Ciekawi mnie dlaczego to się tak szybko rozsiewa, szczególnie, że wcześniej tego w takich ilościach nie było. Przynajmniej nie u nas w okolicy. Tak wygląda łąka. Zaś poniżej poplon na kiszonkę z owsa i peluszki. 

post-189332-0-10793000-1470239013_thumb.jpg

post-189332-0-61499800-1470239169_thumb.jpg

DTaras    404

Jest, jest. W lawendzie znowu muszę z dziabką. Tylko trochę światła, wilgoci i jest. Pojawiło się z burzami najpierw walczłem z perzem, był chwilę spokój i trachneło. Gdzie luźniej to rośnie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Adrian_K_90    295

Myślę, że może obornik mieć duży udział w rozsiewaniu się ziarniaków(na łące pojawiły się jak zacząłem nawozić obornikiem) , jednak tam gdzie go nie było, również wyrasta. 

milanreal1    291

Dobrze się sprawdzi, dobrze się zakisza, ale w starszych fazach ma bardzo dużo włókna.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

hurt1991    2

apropos prosa, to kolega zrobił pod domem trawnik z prosa, idealnie gęsty i równy, ale trzeba pilnować przed rozkrzewianiem się :)

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez BIGAGRO
      VitaMaxx TR jest szybko rosnącą mieszanką poplonową nie zawierającą roślin bobowatych, przez co nadaje się również do stosowania na obszarach ochrony wód gruntowych. Mieszanka produkuje dużo biomasy, która służy przez długi czas jako źródło pokarmu dla dżdżownic i innych organizmów glebowych oraz konserwuje składniki pokarmowe przez zimę. Z powodu szybko rosnących gatunków nadaje się do późnego siewu i jest elastyczna ze względu na technikę wysiewu. Możliwy jest zarówno wysiew rozrzutnikiem nawozu jak i wysiew z kombajnu. Zawarta gorczyca abisyńska Redbone stabilizuje mieszankę w okresach suszy. Czytaj więcej >>

Cena: 245.70zł z VAT za worek 25 kg

Ilość wysiewu: 20-25 kg/ha
      Termin wysiewu: początek sierpnia do początek września
      Szczegóły dotyczące produktu: http://big-agro.pl/produkt/vitamaxx-tr-25-kg/

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.