UrsusC330mm

C-330 - cieknący olej z połączenia skrzynia biegów/silnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
UrsusC330mm    0

Cześć wszystkim. Mam problem w ciapku, pod skrzynią biegów (obudowa jest starego typu) jest kwadratowa dziura i cieknie tamtędy olej, cieknie też przez kratkę od ustawiania sprzęgła a po zdjęciu kratki obudowa skrzyni od wewnątrz jest także cała w oleju. Pod obudową sprzęgła są dwie dziurki i przez nie też kapie. Czego mogę się spodziewać po rozpołowienu ciągnika? Dodam też że po wciśnięciu sprzęgła do końca nie wysprzęgla drugiego stopnia także wałek trzeba włączać na "hama", nie wiem czy to ma coś wspólnego z tym wyciekiem ale piszę to dodatkowo może jest jakieś powiązanie. Bardzo proszę o wypowiedzi i z góry dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

a potrafisz rozpznać jaki to olej? Po zapachu.. I już będziesz wiedział. Stawiam, że będzie to przekładniowy. Spodziewać się możesz tego oleju od dłoni po łokcie. Cokolwiek tu nie napiszą masz robotę i musisz się za nią zabrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Pewnie jak była skladana nikt nie uszczelnił tego silikonem i teraz to sie przez to olej pojawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

a czemu nie ? ten czerwony do 360° daje bez problemu radę i jest to naj tańsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusC330mm    0

Nie wiem czy ktoś tego nie uszczelnił czy jak ale wsześniej ciekło w miarę rozsądnie a teraz zaczeło robić spore plamy jak postawię ciągnik w garażu. To jest raczej przekładniowy olej. Niestety ale trzeba bedzie rozebrac go i sprawdzic. Podejrzewam uszczelniacz skrzyni biegów ale może ktoś miał podobnie i chce sie podzielić a narazie trochę mało czasu jest więc szybko sie za to nie zabiorę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

wymień sobie uszczelniacz w tulei sprzęgła tam po której pracuje łożysko oporowe , to raz a dwa to wymień sobie ten mały simering na wałku I stopnia od strony skrzyni, simering jest w skrzyni biegów na samym końcu tego wałka.A osłonę do regulacji sprzegła masz dlatego obrzuconą olejem bo masz tam wycieki na tych 2-ch simeringach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

albo odrzutnik oleju bo nie wszyscy mają simering

 

Edytowano przez MasterRoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Miałem na myśli na simering .

Czyli z odrzutnika na simering.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel94    21

Kiedyś taki przypadek miałem, że olej ze skrzyni lał się litrami, ktoś odwrotnie simmering nabił :P Może być też że simmering któryś był luźno i wypadł. Jeżeli jest odrzutnik to ja bym go zostawił bo wg mnie jest lepszy od simmeringa m.in. z tego powodu, że odrzutnik rozbryzguje olej z piątego łożyska po całej skrzyni, a jak jest simmering to cały olej trafia na uszczelniacz. Jak jest nowy to wyrabia z odprowadzeniem oleju, jak jest już trochę zużyty to zaczyna się pocić, a oprócz tego wycina rowek na wale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Egon_1
      Witam mam problem  z najprawdopodobniej reduktorem w c330 gdy chce wbić 5 bieg to na ostro wbija się 2 a gdy puści się sprzęgło normalnie jest 5 a gdy chce wbić 2 to wchodzi bieg na bieg i skrzynia się blokuje w przypadku 3 biegu jest podobnie jak przy 5 biegu 
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.
       
      Co mi możecie doradzić w tej sytuacji
       
      z góry dziękuje
    • Przez Mechanikza
      Witam ciągnik same laser stał całą zimę ostatnio do niego podchodzę naciskam sprzęgło a ono wpadło w podłogę co mogło się wydarzyć?
    • Przez gege
      Witam.
      Ciągnik po przerwie zimowej. Stał na luzie, lewarek na boki chodzi. Ale biegi żadne nie wchodzą. Ani na zgaszonym silniku ani na włączonym. 
      Po zdemontowaniu lewarka widać, że tam wszystko jest równo (załączam zdjęcie) ale nie da sie nawet śrubokrętem nic przesunąć.
      Do tej pory wszystko działało poza tym, że ciężko było przełączyć na górne biegi oraz z nich wrócić.
      Proszę o pomoc.
      G.

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj