sokar

Program ostrzegający o zbliżającej się burzy i wydanych ostrzeżeniach pogodowych.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sokar    1

Poczyniłem ostatnio głównie dla własnych potrzeb, ale skoro już jest to pomyślałem że udostępnię publicznie aplikacje na Androida informującą o zbliżających się do nas burzach oraz ostrzeżeniach pogodowych wydanych dla lokalizacji, w której się znajdujemy. Opis z Google Play:

 

"Aplikacja Ostrzeżenia pogodowe wyświetla mapy z aktualnie występującymi burzami nad Polską i innymi krajami europejskimi. Ponadto w aplikacji można sprawdzić mapę aktualnie wydanych dla Polski ostrzeżeń meteorologicznych informujących o dużych opadach, silnym wietrze, upale, mrozie, przewidywanym rejonie wystąpienia burz i trąb powietrznych.

Aplikacja informuje użytkownika o zbliżającej się do niego burzy i wydaniu ostrzeżenia pogodowego dla jego aktualnej lokalizacji ustalonej za pomocą systemu GPS, triangulacji GSM, triangulacji WiFi lub ręcznie poprzez ustawienie znacznika na mapie.

Aplikacja została zaprojektowana tak by zużywała jak najmniej energii baterii i pobierała jak najmniej danych z internetu. Użytkownik może decydować o sposobie ustalania jego pozycji, częstotliwości ustalania pozycji oraz częstotliwości łączenia się z serwerem w celu pobrania danych o zbliżających się burzach i wydanych ostrzeżeniach pogodowych."


Link:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.soksoft.sokar.stormwarning

Aplikacja jest mocno konfigurowalna, a domyślne ustawienia są raczej na niziny, także proponuje protestować różne ustawienia, mam tu na myśli głównie promień sprawdzania ostrzeżeń o burzach.

Sugestie, opinie, informacje o błędach, piszcie tutaj lub na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

jak dla mnie badziewie. duża rozbieżnośc informacji z innymi serwisami pogodowymi. ja używam serwisów ale nie mobilnych czy tam bez aplikacji na tel. Bayer pogoda, Interia pogoda na 25 dni i moja pogoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sokar    1

Panowie, prognoza pogody jest ciągnięta z:

http://openweathermap.org/ 

jest to amerykański model matematyczny pogody, w który wpięty jest 40 000 stacji meteo. Dla terenu Polski raczej nie przygląda się temu, żaden profesjonalny meteorolog stąd prognozy raz się pokrywają z innymi portalami lepiej raz gorzej.

 

Główna siła i zaleta tej aplikacji to prognoza burz z tego projektu http://www.estofex.org/ osobiście używam jej już kilka lat i jest naprawdę bardzo dokładna. 

 

Natomiast mapy burzowe dla Europy i Polski to mapy z sieci detektorów wyładowań atmosferycznych (dwa Niemieckie projekty jeden firmy Siemens). Nie jest to żadna prognoza, a mapa z aktualnie występującymi burzami (opóźnienie wynosi 5 minut od zarejestrowania wyładowania do narysowania go na mapie). Dlatego dodałem system ostrzegania o zbliżającej się burzy, każdy może sobie ustawić wedle życzenia np. promień sprawdzania na 50km co da w przybliżeniu (w zależności od prędkości przemieszczania się burzy) jakieś 2h na zwinięcie się z pola i zabezpieczanie sprzętu.

 

Aplikacja ma też system ostrzegania przed innymi groźnymi zjawiskami pogodowymi np. deszczem ale ten ostrzega przy naprawdę dużym deszczu, w kontekście żniw jest więc raczej mało użyteczny bo ostrzega o naprawdę dużym deszczu.

 

W którejś przyszłej wersji  dodam mapy ze zdjęciami satelitarnymi przemieszczających się chmur oraz mapy z danymi z radarów (detekorów chmur deszczowych) tak, żeby każdy sam mógł sobie wywnioskować czy i kiedy będzie u niego padać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polarolniczka
      Witam! Używacie jakiegoś programu do zarządzania gospodarstwem? Poradźcie proszę na jakie funkcje powinnam zwrócić uwagę. Jest może taki, który dodatkowo pomagałby uruchomić sprzedaż produktów albo można przez niego kupować np. nawozy?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, są tu osoby posługujące się nawigatorem polowym? Oczywiście mowa tu o pomocniczym, wiadomo że program nie jest dokładny. Da się jednak anteną zwiększyć jego dokładność, są jakieś anteny w ludzkich pieniądzach? wydawanie 900 zł za antenę tylko po to żeby mi pokazało na mapie gdzie są ścieżki to kiepski pomysł, nie ma jakiś tanich alternatyw? pozdrawiam :]
    • Przez miki86
      Witam,czy miał może ktoś do czynienia z niespełnieniem jednego z punktów umowy w programie Młody Rolnik,przez 1 rok,gdzie trzeba było siać rośliny wysokobiałkowe przez 3 lata,a były tylko siane 2 lata,jakie sankcje grożą,może ktoś wie?
    • Przez miki86
      Witam,czy miał może ktoś do czynienia z niespełnieniem jednego z punktów umowy w programie Młody Rolnik,przez 1 rok,gdzie trzeba było siać rośliny wysokobiałkowe przez 3 lata,a były tylko siane 2 lata,jakie sankcje grożą,może ktoś wie?
    • Przez janbers
      Biznes i dodatkowe stałe dochody jako Ambasador wsi. Jako ambasador projektu przede wszystkim zyskujesz uznanie mieszkańców dostarczając im różne udogodnienia i korzyści. 
      Otrzymujesz dostęp do ekskluzywnych promocji oraz rabatów na wszystkie produkty i usługi firm w setkach branż które z nami współpracują. 
      Zyskujesz również możliwość dodatkowego, pasywnego zarobku bez konieczności rezygnowania ze swoich obecnych obowiązków i przyjemności. 
      Bycie naszym partnerem nie jest pracą. To przywilej który dostaje tylko jedna osoba w całej społeczności każdej wsi. 
      Powyższa osoba dostaje tym samym wyłączność uczestnictwa w strukturze krajowej oraz szereg dedykowanych dla niej profitów. Więcej na stronie oraz po kontakcie  https://www.bezkredytu.net/
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj