McSupro

Rollant 46 - nie wciąga siatki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
McSupro    0

Witam :)

posiadam w/w Prasę rok '99 przy ostatnich pracach pojawił się problem... dotyczy on wiązania siatką :/ gdy puszczam siatkę wszystko działa wałki się kręcą,3 rurki a właściwie jedna się opuszcza jak należy jedynie nie może dać rady wciągnąć siatki do komory... po prostu ślizga się po tym gumowym wałku wiem że siatka może być zbyt mocno ściśnięta hamulcem ale poradziłem sobie z tym i uwiązałem sznurek który pociągam do  momentu złapania siatki przez balot gdyż już później wszytko jest ok :) moje podejrzenia padają na rolkę dociskową (http://partsdoc-public.claas.com/ipp/jsp/main.jsp?doAction=catalogAssy&k_vari=Z0070B030U100A036A&k_ver=&image=-2&k_lfdnr=&nodeId=child&sig=7BF1E3288CBDCB81E30253BE449A8A39BB07BBF237AE449F40ED6B15BD7149C8E101B6F6297FCA2A1CB33F73B031F1DA93DD8797911E069EBD4A771BB00F4C07)

czy ktoś miał podobny problem? i jak sobie z nim poradzić? czy ta rolka nadaje się do regeneracji (przetoczeniu) czy kupić nową? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konvaro    4

Ja mam rollant 250, ale też jest gumowa rolka i ja ja czyszcze co jakiś czas, najlepiej płynem do mycia okien, bo łapie kurz i siatka się ślizga wtedy. Albo popatrz czy nie masz tam regulacji docisku tej metalowej rolki do gumowej, może za słabo dociska siatkę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
McSupro    0

nawet nie myślałem o myciu tej gumowej rolki Ale dziękuję za radę jutro jadę na usługę także na pewno będzie błysk :)) tak na tej osłonie są dwie sprężyny dociagalem już :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
McSupro    0

odpowiedź jest prosta- słabej jakości siatka :) pierwsza w tym roku cały czas musiałem pomagać
druga ok trzecia tak samo jak na razie :)
jeszcze pozostał mi problem ze sterownikiem gdyż nieraz zdążą mu się nie pikac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Witam, u mnie wystąpił w tym roku podobny problem że nie chciało przy słomie wziągać siatki, na koniec pracy i po licznych próbach i moich wnioskach stwierdziłem że najprawdopodobniej mieliśmy drążek dociskowy za bardzo dokręcony. Wszystko zaczęło się jak już siatka była na wykończeniu i objętość rolki siatki już była mała i wtedy tak jakby robił się większy nacisk na role siatki. Siatke chciało podać a trzymało ją. Jak ręcznie podniosłem docisk tak siatka od razu poszła. MIał ktoś podobny problem?


Jeszcze pytanie jak macie ustawiony u siebie na pilocie przełącznik odnośnie nozy?czy podczas pracy powinien byc ona na 0 czy na 3 pozycji jak sie nie używa noży???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Noże na 0 tego przełącznika używasz do włączanie i wyłączanie. Jak chcesz się przekonać na własnej skórze to po półgodzinie włączonego przełącznik dotknij elektrozaworów. Tylko się nie oparz.

Co do siatki to jak nie ciągnie siatki a wcześniej ciągnoł to problem w wałku gumowym lub metalowym który dociska siatkę. Ewentualnie za mocny docisk hamulca. Jakiej szerokości siatki używasz? Jak wpakujesz 123 z wystającym rulonem to potrafi się on klinować jak ubędzie siatki.Kiedyś obcinałem go ale w ostateczności rozbiłem blachy po bokach tak że swobodnie wpada w środek. O 125 to można zapomnieć.

Jak ci zaczyna ciągnąć siatkę to ciągnie równo czy marszczy siatkę. Ładnie to widać jak już owinie balota. Gdy trochę poszukasz to widać jaki jest początek owijania. U mnie ten gumowy jest jakby spuchnięty po 20 cm od obu końców i nimi ciągnie a środek później łapie. Ten metalowy wałek mam dociągnięty na maxa tymi sprężynami że ciężko zapiąć jak wymieniam siatkę ale wtedy pociągnie każdą siatkę. Nie mam problemów z siatką za 330 zł i z tą za 380zł za 2000m. Kolega ma wybrednego jelinka i nie poszaleje z siatkami. Niekiedy jak może to woli jechać na sznurki.  

A docisk można nie używać przy nowej siatce. Ale jak już sporo ubędzie trzeba uważać bo potrafi nie odciąć siatki. Niekiedy ją poszczępi i wciągnie w trakcie prasowania. Masakra takiego balota odwijać.  

Edytowano przez Grześ

The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beni226    0

Ok to dobrze bo jeżdze na 0 jak nie używam noży, ale w instrukcji przeczytałem żeby było na 2 pozycji nie wiem czemu no ale ok. Co do siatki to kupuje 123 i klinowało ale też tak jak ty rozbiłem boki i problem zniknął. Co do wciągania siatki to równo łapie i równo owija tylko problem zaczął się jak siatka się zmniejszyła i nacisk hamulca chyba zrobił się większy (takie moje wnioski), siatke ucina równo zaraz za tym gumowym wałkiem i nie wciąga. Kiedyś miałem kiepską siatke to musiałem hamulec popuszczać bo rwało ją co chwile , chyba była zleżana. Teraz kupujemy siatke John Deera i jest ok równo owija.

Co do owijania słomy to czy dobijacie słome na maksa czy od razu jak zapiszczy to owijacie?bo nie wiem czy lepiej słome troche zawsze dobić czy niech bedzie luźniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Ja jadę do końca sygnału jak jest dużo słomy. W małych pokosach jak powoli dobija balota to owijam na początku. Tylko jak przeciągniesz to potrafi wyjść balot pod 140cm i nie mieszczą się potem na przyczepie.

Planuję zmienić na jakąś z MPS.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konvaro    4

Ja mam właśnie 250 z MPS. Belki wyglądają jak po pasowce. Nie ma w nich na środku takiej gwiazdy jak po zwykłych walcowkach tylko jest ładnie zwinięta od początku do końca. Dużo łatwiej się je rozwija w chlewie jak się krowom daje :D porównuje do metal facha walcowej i claasa rollant 44 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko ze siatkę podaje a bal nie chce złapac,zauważyłem ze między walcami gdzie idzie siatka jest taki plastik który jest poniszczony i powycierany ma wytarte dziury i srodki są z zadziorami czy siatka może się tam zawieszać?Czy szukać przyczyny w wałku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1025    0

Witam. Mógłbyś mi wysłać zdjęcie pilota sterującego i jak jest podpięty adapter, chodzi mi o kabelki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj