Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
norbi9032    3

Witam, mam zamiar zasiać poplon na kiszonkę do opasów.. 
Jakie rośliny polecacie aby w paszy było dużo białka.? 

Marco82    34

Panowie po przenicy jaki poplon będzie dobry pod ziemniaki? gorczyca odpada bo zakwasza ziemie a mam też kapustę. Co powiecie o słoneczniku pastewnym? siał ktoś

Wiadomość z agroFakt.pl

damianzbr    972

Podaj źródła naukowe na temat zakwaszania gleby przez gorczycę, bo powiem ci że to stwierdzenie jest dość kontrowersyjne i nigdy wcześniej się z nim nie spotkałem.

Marco82    34

to widać słabo się spotykasz z rolnictwem a raczej z jego problemami.. Nie będę ci szukał żadnych badań naukowych tylko ci napisze moje doświadczenia. Na moim polu. przedzieliłem działkę  na pół i na jednej połowie przez 2 lata po kapuście  siałem gorczycę a na drugiej peluszkę efekt taki ze w tym roku po gorczycy są same skrzypy kapusta nie urosła mimo wapnowania przed orką i podlewania ph na poziomie 3,8 po gorczycy i 5,5 po peluszcze badanie wykonane laboratoryjnie. wnioski zakwasza czy nie?

Adrian_K_90    59

Podaj źródła naukowe na temat zakwaszania gleby przez gorczycę, bo powiem ci że to stwierdzenie jest dość kontrowersyjne i nigdy wcześniej się z nim nie spotkałem.

Z tym że zakwasza, to się spotkałem, ale gorczyca ma jeszcze taką wadę(lub brak zalety), że nie wiąże azotu. Łubin czy peluszka wiążą, więc lepiej użyźniają glebę. Wszystkie rośliny wiążące azot się najlepiej sprawdzają na poplony. Tak jak na przyorania jak i na kiszonkę. 

Marco82    34

dokładnie siałem słonecznik pastewny, łubin  saradelle peluszkę facelie wykę i żadne z tych poplonów nie powodowało spadku ph w glebie tak jak gorczyca.

Armand    24

Witam, mam zamiar zasiać poplon na kiszonkę do opasów.. 

Jakie rośliny polecacie aby w paszy było dużo białka.? 

Jeśli poplonem ma być międzyplon ścierniskowy (siew jesienią zboża lub orka jesienna pod wczesne jare) to polecam mieszankę DSV Country 2053 Turbo.

Jeśli międzyplon ozimy to zdecydowanie Mieszanka Gorzowska (też oryginał z DSV). Info oraz możliwość zamówienia na www.big-agro.pl

Pozdrawiam serdecznie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się