Rol_C-330M

Uprawa żyta hybrydowego i cena nasienia w centrali

Polecane posty

Rol_C-330M    0

Chciałbym się dowiedzieć jak uprawiać żyto hybrydowe. I jaka jest cena żyta hybrydowego na nasienie w centrali. Mam nadzieje ,że ktoś się w tym  orientuje.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

cena zalezna od roku.. wysiew zazwyczaj 1.8 do 2 jednostek. siew najlepszy jak u mnie do 20 wrzesnia. Na slabych ziemiach jezeli u ciebie popaduje zawsze to bedzie a jak nie popada to i na lepszej ziemi slabizna bedzie. Ale te 130N w czystym aby plon ladny byl to musi dostać. No i skracac trzeba i na grzybka raz pryskac... co tu jeszcze u nas zauwazylem ze dojrzewa pozniej niz populacyjne.... pole najlepiej przed siewem zwalowac lub z 2 razy brona zjezdzic po orce bo jak wiemy zyta sieje sie plytko a ziemia musibyc ubita.


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

 a orientuje się ktos jak żyto hybrydowe wrażliwe jest na PH gleby czy na kwaśnej bardzo kwaśnej się uda? Bo mam taką dzierżawe ze jest bardzo niskie PH


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

250 polifoski 6 przedsiewnie

na jesień oprysk na chwasty jakiś expert met na miotłę lub chociaż Glean 

Wiosna pierwsza dawka azotu koło 200 saletry, przy pierwszym kolanku drugi strzał saletry 200-250 kg i skracanie (CCC lub Medax Top) + oprysk na grzyba ( Duett star+ Atak lub Duett Star solo) 

na drugi zabieg na grzyba możesz dać Safir+ Amistar 

I to chyba z grubsza tyle, no chyba że chcesz to do oprysków możesz dodać jakiegoś siarczanu magnezu, mocznika i mikro. Myślę że przy takiej agrotechnice koło 5-6 ton jest do wyciągnięcia przy normalnym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Koledzy, czy te zyto można zamówić przez Internet ? Poda ktoś link do jakiejś stronki, tylko nie z kws-u, bo cena mnie odstrasza... proszę! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianlozki    2

Pewnie będę musiał brać z KWS-u, bo jeżeli muwisz, że sprawdzone ;)

    Gdzieś słyszałem, że KWS lepiej plonuje i warto je kupić, czy to prawda?   :)

          I czy kws  można nabyć przez internet?

                 pozdrawiam;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Co tak się uparłeś kupować przez internet ? To ciężki towar i dostawy są na paletach, koszt przesyłki 300kg może kosztować 100zł.

Mają swoich przedstawicieli na terenie całego kraju i napewno coś znajdziesz obok siebie a ceny mogą się różnić jedynie o 20zł.

 


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomal_one    40

Dokładnie, wchodzisz na stronę i znajdujesz przedstawiciela na dany region, albo lokalnie u jakiegoś dystrybutora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj