lukas15

Sipma z 224/1 Pękjają aparaty wiążące

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukas15    0

Witam, mam problem z sipma z 224/1. Wjechałem w czwartek do pierwszej słomy w tym sezonie (wczesniej prasowałem siano, wszystko było ok) i po zrobieniu około 15 kostek zauważyłem że aparat po prawej stronie (tej od podbieracza) nie wiąże. Wychodze patrze a tam aparat rozwalony (pęknięty w miejscu gdzie jest sworzeń zabezpieczający) i tarcza napędowa tylko ze od aparatu lewegp. Prasa trafiła do fachowca który orzekł iż cos musiało wpaść. Wymienił aparat, obydwie tarcze i wyregulował. Dziś wjeżdżam do słomy i po zrobieniu około 30 kostek znów pęknął ten sam aparat tylko że na tulei, która jest na wałku na którym są osadzone aparaty i tarcza tyle że prawa. Wie ktoś z Was co to może być? Sprawa dość pilna. Dodam że prasa współpracuje z Ursusem C-360-3P

Edytowano przez lukas15

Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

fachowiec nic takiego nie stwierdzil

 


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stół masz prosty i stabilny? Nie podnosi się gdy tłok dopycha słomę? Igły nie walą po aparacie. One muszą się leciutko ocierać a nie uderzać w niego od spodu. Jakaś przyczyna być musi. Dobrze by było gdyby po naprawie ktoś szedł koło prasy i obserwował pracę aparatów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas15    0

tata dziś szedł, ale dosłownie na moment odszedł i wtedy poszło

spróbuje jutro jeszcze sprawdzic

 


Moja brygada: Ursus C-360-3P, John Deere 5090R, Bizon ZO56 Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Skoro fachowiec był i nic nie stwierdził to jak my mamy to zrobić nie widząc tej maszyny? Pewnie ze forum jest żeby sobie pomagać ale takie pytania wykraczają poza możliwości pomocy przez forum tym bardziej że te prasy są ogólnie trudne w naprawach i regulacjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZYMANOX    480

Miałem Podobny problem ze swoją prasą .Pękanie korpusów  powoduje zużycie tarcz napędowych aparatów ,trybików w aparacie i  złe ustawienie odległości po między korpusem aparatu a tarczą napędową .U mnie  pierwszy raz pękło od zużycia trybików drugi raz pekło właśnie od złego ustawienia odległości ;) 




Księga życzeń i zażaleń na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Witam
Kolega wyżej dobrze radzi na jednym lub drugim jest zużyty trybik lub na malym gładź po której się slizga
Ważne aby dobrze ocenić ich stan i dobrze zdystansowac na walku głównym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taczka11    1

Witam, mam problem z sipma z 224/1. Wjechałem w czwartek do pierwszej słomy w tym sezonie (wczesniej prasowałem siano, wszystko było ok) i po zrobieniu około 15 kostek zauważyłem że aparat po prawej stronie (tej od podbieracza) nie wiąże. Wychodze patrze a tam aparat rozwalony (pęknięty w miejscu gdzie jest sworzeń zabezpieczający) i tarcza napędowa tylko ze od aparatu lewegp. Prasa trafiła do fachowca który orzekł iż cos musiało wpaść. Wymienił aparat, obydwie tarcze i wyregulował. Dziś wjeżdżam do słomy i po zrobieniu około 30 kostek znów pęknął ten sam aparat tylko że na tulei, która jest na wałku na którym są osadzone aparaty i tarcza tyle że prawa. Wie ktoś z Was co to może być? Sprawa dość pilna. Dodam że prasa współpracuje z Ursusem C-360-3P

A koło krzywkowe ma luz z trybem napędowym ,po takich zdarzeniach często podnosi się stół aparatów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ursus-23
      Prasa z 1990 roku, pracowała na małym gospodarstwie. W ciągłym użytku, gotowa do pracy bez wkładu finansowego. Małe zapotrzebowanie na moc. Bele 60-150x150, automatyczne owijanie sznurkiem. Prasa posiada sterownik dzięki któremu można mieć podgląd na podstawowe parametry pracy, oraz umożliwia sterowanie obwiazywaniem bez użycia linek prowadzonych do kabiny. Wałek WOM ze sprzeglem w komplecie. Cena do negocjacji.
       
      https://www.olx.pl/oferta/prasa-sipma-z263-CID757-IDvodxH.html
    • Przez radekFT675DT
      Witam.
      Czy ma może ktoś instrukcję obsługi do sterownika sipma z590/1 lub podobnej, albo może chociaż jakieś zdjęci lub skan z instrukcji.
    • Przez adamek1942
      Witam zakładam nowy temat  ponieważ nic nie znalazłem na temat tych kosiarek, co sądzicie o tych kosiarkach z tego co zauważyłem to mocowania mają lepsze od uni alki,
      zakładałem inny temat na temat kosiarek ale tamto jest już nieaktualne
    • Przez daniel20v
      Witam. Z racji iż zmieniłem swoją prase Gallignani RB21 na Carraro (swoją drogą bardzo polecam tamtą prase-jedyna wada to wąski podbieracz) to teraz zastanawiam się nad zmianą sposobu podawania sznurka. W Gallignani wszystko było automatyczne (Welger system) - tzn. jadę, gdy prasa zatrąbi to znak by się zatrzymuje bo rozpoczął się proces wiązania, następnie drugie zatrąbienie oznacza że można balota wyrzucić, ponieważ jest gotowy - wgl. nie ingeruje  się w proces wiązania.
      Teraz po zmianie prasy na Carraro Prower M120 jest mi trochę nie wygodnie ponieważ system podawania sznurka jest taki jak w sipmie- trzeba pociągnąć sznurek, przez chwile przytrzymać - dopiero wtedy rusza proces wiązania. 
      Czytając podobne posty, pomyślałem by zmienić to na hydrauliczne. Wymysliłem by dźwignię którą ciągnie się ręcznie (za pomocą sznurka z kabiny) załączać hydraulicznie. Myślę że taki siłownik by się nadał : https://allegro.pl/silownik-hamulcowy-hydrauliczny-skok-73-sprezyna-i7485269049.html  
      Coś na wzór kolegi który podobnie zrobił w sipmie: 
       
      Co o tym sądzicie? Czy to "zagra" ? Dobry siłownik? Proszę o opinie.
      Dodam że prase ciągnę John Deerem 2130 (też takie pytanko czy aby ciśnienie na wyjściu hydraulicznym będzie odpowiednie do ww. siłownika ? ?
    • Przez mlody5674
      Witam chce kupić owijarkę samozaładowczą i mam dylemat która wybrać, słyszałem ze Sipma jest troszkę lepsza od pronra, ktoś miał doświadczenie z tymi owijarkami proszę o wasze opinie która wybrać żeby można było pracować bez awaryjnie, z góry dziękuje za odpowiedzi Pozdrawiam !  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj