Adamello121056

Produkcja Ursusa -C- 4011

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
4011

Panowie Rolnicy mam dylemat. Mianowicie posiadam ciągnik rolniczy Ursus -C- 4011. Oficjalnie model przestał być produkowany w 1970 a na tabliczce z boku silnika pisze że ciągnik zszedł z taśmy produkcyjnej w 1971. Moje pytanie brzmi: Czy ten owy Ursus to model -C- 4011 czy może jakiś inny?

Karol445    42

I tak cię ten jeden rok martwi??? przy tylu latach to juz jest jakiś mały ułamek jego żywota więc według mnie nie ma się czym zajmować

Wiadomość z agroFakt.pl

saherb    34

Jeżeli twój ciągnik rocznie tracił jednego KM, to właśnie mu się skończyły...

mlody28    38

Autor tematu zarejestrował się na forum aby zapytać znawców i pasjonatów o swój ciągnik, a wy z jego pytania szydzicie... jestem zawiedziony poziomem.

Karol445    42

@młody28 bo to jest forum rolnicze a nie pasjonatów starych rupieci Dla nas ciągnik to narzędzie pracy a nie obiekt westchnień

mlody28    38

Ale bredzicie, C-360  i pochodne  to najpopularniejsze traktory na tym forum a wy go odsyłacie na retrotraktor i piszecie że to rupieć, popukajcie się w głowę.

Karol445    42

Ale one sa najpopularniejsze nie dlatego że śa takie super i najlepsze tylko dlatego że swego czasu nic innego nie było a zdobycie 360 to był sukces i tysiące podań i przydziałów Jesteś młody to do głowy ci nie przyjdzie ile trzeba było wódki nastawiać i rączek pocałować żeby w jedynie słusznym ustroju choćby 360 zdobyć

hobbysta21    20

traktory czy 30"tki czy 40"tki czy 60tki czy 3pki na male gospodarstwa domowe starczaja nadal... jesli ktos ma kupic teraz Zetora z importu czy starego Jelonka ktorych ceny to kosmos to woli pozostac przy swoich ursusach ktore mlotkiem i dwoma kluczamu naprawi tak samo jak dawniej Fiata 126p. Jeszcze Mtz 82 sa w miare fajnej cenie co do rocznika...

Karol445    42

I tu się zgadzam w całej rozciągłości Sam trzymam starą 3P bo w razie czego to zawsze da radę a i naprawić sie da wszystko w niej w granicach tyś zł Jakby cos sie zepsuło.

mlody28    38

Wbrew nickowi nie jestem już taki młody, pamiętaj że rejestrowałem się na forum już dość dawno temu, choć fakt nasza 60-tka jest starsza ode mnie o 2 lata.

Zapomniałeś o tym że jak miało się $ to nikomu rączek nie trzeba było całować. A w przeliczeniu na ówczesne dolary 60-tka kosztowała wtedy śmieszne pieniądze.

Edytowano przez mlody28

amkerb61    3

Jak się miało $ chyba od wujka z ameryki bo kupić $ na wolnym czytaj czarnym rynku to cena była kosmiczna.

Gdyby to były śmieszne pieniądze każdy by tak kupował.

Karol445    42

@młody Nie filozofuj tyle bo to do niczego nie prowadzi Czasy były jakie były i swoimi przemyśleniami tego nie zmienisz

miecho123    3

Jak Dziadek w latach 70 kupił ciągnik za $ to później ostro musiał się tłumaczyć skąd je miał. To wcale nie było takie proste. Pamiętajcie że inne maszyny też były na przydziały.

Adi96    1231

Cena kosmiczna  za 60-tkę w dolarach?  Ojciec powiadał że w jego czasach kilkaset  dolarów i dawali nowy ciągnik eksportowy z pocałowaniem w ręke  a dolar kiedyś miał ogromną wartosć

amkerb61    3

Cena była kosmiczna jeżeli chciałeś te dolary kupić na czarnym rynku.60-siątka kosztowała coś około 3000$.

Na dzisiaj byłaby to śmieszna cena ale wtedy jak sam piszesz $miał ogromną wartość.

CIAPEK1981    7

Panowie Rolnicy mam dylemat. Mianowicie posiadam ciągnik rolniczy Ursus -C- 4011. Oficjalnie model przestał być produkowany w 1970 a na tabliczce z boku silnika pisze że ciągnik zszedł z taśmy produkcyjnej w 1971. Moje pytanie brzmi: Czy ten owy Ursus to model -C- 4011 czy może jakiś inny?

Witam, ja ma ursusa C-4011 z roku 1971. Tylny most koloru niebieskiego jak w C-355. Maska od C-4011 otwierana cała do przodu, sąsiad starszy rocznik to ma maske z otwieranym środkowym pasem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Lesieks
      Witam Mam problem posiadam ursusa c360 przeszedł kapitalny remont silnika ponieważ stał 10 lat nie ruszany i wkońcu się za niego wzieliśmy wszystko ładnie chodzi tylko problem sprawia podnośnik mianowicie mówiąc podnosi on tylko do połowy myślałem że to przez to że mało oleju więc postanowiłem dolać i stan zgadza się z miarką i nie wiem czego to przyczyna że podnosi do połowy i dobrze trzyma ale dlaczego nie do końca ? Jeszcze jak biore wajche na całkowite opuszczanie to on zaczyna pomału bez niczego uczepionego podnoscić do samej góry i to jak wajcha jest na obniżaniu z maszyną tak nie podniesie ale na pusto i z wajchą na pozycji opuszczania podnosi do końca. Dziadek ma też c360 i kiedyś mu się zacioł podnośnik i podnosił do połowy wtedy odkręcił rozdzielacz i gdzieś wcisnoł śrubokręt że coś przeskoczyło po czym działał normlanie. Ja jeszcze nie odkręcałem podnośnika nie wiem jaka jest przyczyna dlatego proszę państwa o pomoc. Powtarzam ciągnik stał 10 lat zrobiony cały silnik ale do pompy nie było zaglądane 
    • Przez kiken
      Witam mam problem zdobyć taką obudowę łożyska wałka WOM , montowaną od 08.1989 r wraz z nowym typem zaczepu będę wdzięczny chociaż za nazwę katalogową czy numer pozdrawiam

• Przez tomb2
      Witam mam bardzo ważną sprawe mianoiciew trybie pilnym potrzbuje prędkości C-360 na drugim i trzecim biegu w zakresie obrotów 1800-2000, ma ktos, może macie w jakieś ksążce, instrukcji, katalogu proszę poszukajcie... :rolleyes:
    • Przez Tadeusz1212
      Mój C-360 w obciążeniu maksymalnym pali około 6 litrów a w minimalnym około 5 litrów. A ile wam palą wasze C-360 ???
    • Przez Matias123
      Witam,
      Chciałbym zakupić dźwignię hamulca ręcznego do ursusa c4011. Niestety nie znam jej numeru katologowego, który jest potrzebny do zamówienia.
      Jakby posiadacz instrukcji tego ciągnika odszukał i podał ten numer byłbym wdzięczny.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.