Maikel1987

Ustawianie pluga overum

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maikel1987    2

Witam , zakupiłem plug 3 skibowy i sprzedający mówił ze ustawiony jest na szerokość na skibe na 40 cm ale jak na zdjęciu są cztery otwory i wydaje mi się ze trzeba przestawić w lewo je bo teraz tyle chyba nie ma . Ale ktoś może miał z tym styczność to się wypowie bo tabliczek czy cos nie ma post-166638-0-22285000-1469819580_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Tak ?czyli jak przestawie w stronę tego jednego otworu to będzie jeszcze szerzej brał ? Bo teraz jak mierzyłem to pomiędzy korpusami po szerokości jest 35 a pomiędzy drugim a trzecim 38 cm , chyba że jest krzywy albo tak się odchylila ostatnia Skiba bo stoi praktycznie nie niej cały ciężar jak opuszczona na ppdnosniku . A i jeszcze na belce jest cały przesunięty w prawa stronę i to też chyba nie dobrze ? Myslalem zeby przesunąć na środek na początek

post-166638-0-69792200-1469821095_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Mniejsza o tamto , czy da się go ustawić tak żeby nie regulować podnosnikiem ? Bo pooralo mi się tak średnio ,a może gdyby te kółko było obok pluga naprzeciwo drugiej skiby to moze było by lepiej ?post-166638-0-55325400-1469898418_thumb.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Kółka nie ruszaj. Dobrze jest na jak jest na końcu. Zobacz u mnie w galerii parę zdj z orki powinno być. Ja mam tak ustawiony, że tył wychodzi lekko niżej i jedzie na kółku, a przód ustawiam na podnośniku aby równo trzymało głębokość. Pobaw się dźwignią aby kąt ustawić pługa i musi ładnie orać. I sprawdź czy ścinacze równo są na wyskokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Bo chyba na łączniku nie bardzo da się ustawić ? Jeszcze jak tym polskim kiedyś oralem to jakoś szlo tylko tym idzie lepiej tylko ustawić trzeba dobrze
Romek6340 no ładnie orze u Ciebie , tylko u mnie jak na jednym polu piachu trochę glina i dobra ziemia to tak średnio to idzie , trzeba sporo się bawić a i to nie wychodzi dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

No na łączniku to musisz mniej więcej odpowiednio wypoziomować. Ja prawie nic nie dotykam jak podepnę pod ciągnik. Jedynie na początku też przestawiałem na belce i wieżyczce to tu może musisz popatrzeć.

A co masz nie tak? Któraś skiba niedosypuje, przejazdy znać, ciągnik ściąga czy jak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

U mnie pole jak są z górki to dojezdzajac na górkę to plug wychodzi z ziemi , a zjezdzajac z górki na prostą wchodzi głębiej . Poprostu gdzie jakiś kamień czy cos to plug idzie w górę razem z ciagnikiem i później to tak się przesuwa wszystko , będę musiał się pobawić jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Jak opuszczam na ziemię go to stoi na dlutach , to dobrze czy trochę go podnieść na lewym ramieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maikel1987    2

Do overuma z odkladnia SR jakie idą lemiesze oryginalne , takie ze scietym końcem czy ostrym jak ten czarny , czyli nowy ?
post-166638-0-83467500-1470493088_thumb.jpg

post-166638-0-03426200-1470493195_thumb.jpgpost-166638-0-69579300-1470493317_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekk45    7

Witam

Podepnę się pod temat. Posiadam pług overuma CV398H i ciągam go ursusem 1014.

Do czego służą 3 dziury przy skibie (zdjecie nr 1), do regulacji szerokości orki?

I do czego służy śruba regulacyjna coś jak śruba centralna na zdjęciu nr 2?

Pozdrawiam

IMG_20180908_195427908.jpg

IMG_20180908_195434962.jpg

Edytowano przez misiekk45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Poszukaj na necie instrukcję obsługi.

Otwory są do zmiany szerokości roboczej, śruba do ustawienia linii ciągu ( jak zmienisz rozstaw to musisz regulować linię ciągu )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez darek852
      czy pronar 1025AII da rade pługowi cx (4ki obracalne) tu jest ten pług http://otomoto.pl/plug-overum-cx-cx-490-A274677.html
    • Przez trebag
      Panowie mam pytanko odnośnie w/w ciągnika.
      Jak uważacie:
      -ile powinien spalić przy zimowej orce z pługiem OVERUM (3 skiby) zagonowym na kwadratowej ramie z odkładnią XL?
      -czy pociągnie 4 skiby, a jeśli nie to jaki pług polecacie aby był 4 skibowy
      Posiadam gospodarstwo z glebami lekkimi z tym iż, mam kilka pagórków z którymi nie wiem czy zestaw ze 4 odkładnicami XL sobie poradzi.
      Z góry dziękuję za odpowiedzi.
    • Przez konradd
      Miałem problem z lejącymi siłownikami zabezpieczającymi przy swoim pługu OVERUM Xcelsior CX 390 H. Wymieniłem uszczelnienie i teraz nie leje zupełnie no i można podbić ciśnienie. Jeśli by ktoś potrzebował to mam namiar gdzie jest sporo taniej niż w Polsce, bo w Polsce za 1 komplet to ok. 290 zł a tam już można za 170 zł kupić. Towar jest bardzo dobrej jakości bo ja po zregerowaniu śmigam i nie mam zupełnie problemów.
       
      Jak coś to kontakt na priv.
    • Przez adriank66
      Witam,
      planuje zakup pługa obrotowego 3 skibowego na zabezpieczeniu resorowym lub hydraulicznym,
      planuje zakup z drugiej ręki. do ok 15 tys.:
       
      1)kvernelad na zabezpieczeniu resorowym mają 35 cm odkładnie bez regulacji co jest tu wadą. http://tablica.pl/of...html#e5c40bf6bd
       
      2)vogel & noot na zabezpieczeniu resorowym mają 40 cm odkładnie z małą regulacją rozstawienia.http://tablica.pl/of...html#e5c40bf6bd
       
      3)overum na zabezpieczeniu hydraulicznym o odkładniach 45 cm http://tablica.pl/of...html#e5c40bf6bd
       
      4)agrolux na zabezpieczeniu hydraulicznym z regulowaną szerokoscią od 35-52 cm http://tablica.pl/of...html#e5c40bf6bd
       
      Posiadam ciągnik 6 garowy o mocy 105 KM. teren górzysty gilniany, dlatego chce mieć zapas mocy.
      jednak pług kvernelad bierze troche mało bo 105 cm. chciałbym coś szerszego. kverneland z regulowanym rozstawem kosztuje pow 20 tys. chciałem się was doradzić.
      jak spisuje się zabezpieczenie hydrauliczne w pługach overum czy agrolux z drugiej ręki? są z tym problemy? bardziej polecacie resor czy hydrauliczne?
      i jak z wytrzymałością danych firm. kverneland overum czy vogel & noot porównywalnie ale agrolux pierwsze słyszę.
       
      jest to mój pierwszy obrotowy pług dlatego jestem zielony w temacie.
      doradźcie
      pozdrawiam.
    • Przez sports2011
      Witam co sądzicie o tym pługu ? http://allegro.pl/plug-overum-4-skibowy-i4464400010.html
      Jakie są w ogóle wasze opinie na temat pługów Overum ? Może polecicie coś innego .Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj