Skocz do zawartości
ziomal_one

Piszczący pasek

Polecane posty

ziomal_one    17

Witam,

Wymieniliśmy pasek w JD 6620se. Po zmianie było dobrze, a teraz jak dostał roboty to piszczy ( drze mordę wniebogłosy).

Numer był spisany ze starego paska 8pk 2523. Pasek "niemiecki", pierwszy gatunek rzekomo.

Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał. 

Pozdrawiam.

koper88    17

Sprawdź, czy wszystkie rolki i osprzęt które napędza pasek obracają się swobodnie i bez zacięć. Jeśli nic nie blokuje to raczej na pewno koła pasowe kwalifikują się do wymiany z powodu wytarcia się rowków, przez co pasek się nie klinuje w nich tylko działa bardziej na zasadzie pasa transmisyjnego w starej warmiance. Przechodziłem już to w vw 1,9 tdi. i w agregacie chlodniczym thermo king

ziomal_one    17

Dzięki, sprawdzę. Powinienem to zrobić przed założeniem... ech. Na starym bez dwóch rowków było dobrze :P 

Wiadomość z agroFakt.pl

smatyl    3

WITAM U MNIE BYŁO TO SAMO W 6400 WYMIENILEM PASEK I PRZY OBCIAZENIU NP SPREZARKI POIETRZA GDY DOBILA 7 ATM TO PISZCZAL I NA WOLNYCH OBROTACH TESZ PISZCZAL, WINA OKAZAL SIE AMORTYZATOR NACIAGU PASKA KOSZT 880ZL W SERWISIE JOHN DEERE W HURTOWNIACH DOZSZY O OD 980ZL DO NAWET 1300ZL ZAMIENNKIOW BRAK OBDZWONILEM CALA POLSKE I ZADNA HUTROWNIA NIE MIALA NA STANIE A BYLY PO 400ZL. PO WYMIANIE AMORTYZATORA NAWET NIE PISNIE I CHODZI JAK PSZCZOLKA.ZEBY BYC PEWNYM CZY TO ON JEST WALNIETY MOZESZ GO ROZEBRAC PO SCIAGNIECIU SPREZYNY JEZELI SAMAMORTYZATOR LUZNO LATA TO SZMELC.JEZELI TRZYMY I CIEZKO CHODZI TO PRZYCZYNA JEST COS INNEGO.

ziomal_one    17

Dzięki za odpowiedź. Amortyzator ciężko chodził, mieliśmy problem zdjąć stary pasek. Ciągnik ma 3500 godzin. Ciężko mi uwierzyć, że zużyte są koła pasowe. 

Kolego a pasek brałeś z serwisu, czy zamiennik? 

Edytowano przez ziomal_one

smatyl    3

pasek bralem z serwisu, i po wymianie na nowytez piszczal, i przy starym napinaczu tez ciezko bylo zalozyc, ale przy nowym to juz trzeba bylo rury i breszki uzywac.

ziomal_one    17

Pewnie powinienem edytować poprzedni post, ale nie wiem czy dostaniecie powiadomienie.

Minął tydzień, więc mogę powiedzieć, że problem został zażegnany. Zaczęliśmy od najtańszej wymiany i samego źródła problemu - paska. 

Zamówiliśmy taki sam tylko "gorszy", co ciekawe cena ta sama.  :lol: Bądź co bądź, problem z głowy. 

Ten lepszej jakości był z Optibelt'a, ten gorszy nawet nie wiem, ważne, ze chodzi i nie drze mordy. 

Nie wiem, czy to wada fabryczna, czy brak konsekwentności przy jego wymianie. Pozdrawiam.

PS Napinacz w Pasłęku 350 zł. :P

Temat do zamknięcia. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się