Polecane posty

BIGAGRO    14

Jakie są Wasze propozycje (odmiany) żyta ozimego na najbliższy sezon? Najlepiej prosimy o opinie na temat odmian, z których już "korzystaliście", bądź korzystali sąsiedzi i macie naoczną opinie.
 
Z naszej strony preferujemy SU Performer F1 od Saaten Union. Cena 235 zł z VAT za j.s. na 0,5 ha.
SU Performer F1 jest czołową odmianą nowej generacji żyt mieszańcowych, tzw. TURBO 2.0. Charakteryzuje się jeszcze wyższą dynamiką rozwoju roślin, zarówno jesiennego jak i wiosennego, znakomicie niwelując straty i uszkodzenie po zimie.

 

Szczegóły dotyczące tej odmiany: http://big-agro.pl/produkt/su-performer-f1/

 

 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

witam w zeszłym roku posialem hektar żyta populacyjnego dankowskie agat dwie jednostki siewne ok 88 kg na hektar jak dobrze pamiętam zebrałem nawet przyzwoity plon jak na suszę która panowała na jesieni. w tym roku mam 4 hektary do posiania zytem. i mam dwa pytania 1. na jeden hektar chce świerza odmianę jaka polecacie ? stanowisko po owsie na oborniku teraz pójdzie Wapno a klasa ziemi to pół V a pół VI. 2. na pozostałych trzech hektarach chce zasiac te żyto co zebrałem i pytanie ile mam go wysiać żeby było ok ? jaka normę obrać dla żyta populacyjnego dankowskie agat w siewie rok po centrali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

witam doradzić mi ktoś odmianę na ten kawałek bo musiałbym zamawiać już ☺ i ile na ta resztę siać tego agat bo będę odwiewal i zaprawial i chce wiedzieć ile naszykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armand    25

Z populacyjnych polecam Dańkowskie Diament - u nas udawało się najlepiej aczkolwiek nie mamy mocno słabych gleb. Jeśli gleby bardzo słabe to zdecydowanie zachęcam do wysiewu populacyjnych, bo uprawa mieszańca się nie opłaci.

Co do normy wysiewu żyta z Pana zbiorów to należałoby zbadać zdolność kiełkowania i wtedy obliczyć normę wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Miałem diament w tym roku. 1-szy rokz  centrali. 

Na polu wyglądało pięknie. Niestety plon 4-4,5 z ha. Liczyłem na 5 z małym haczykiem.

No i niska gęstość - nie wiem czy to zasługa tegorocznych deszczów w trakcie żniw czy też ten typ tak ma.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek7211    0

wiem wiem że zdolność kiełkowania jest ważna ale jeszcze jaka ilość nasion na metr kwadratowy żeby do wzoru podstawić i policzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Ja sieje od 2 lat horyzo ma grube ziarno i wole  je od dańkowskich bo lepiej mi plonuje ostatnio wysialem 90 kg na ha i wyszło idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Zaktualizowana oferta zbóż ozimych na najbliższy sezon:

http://big-agro.pl/kategoria-produktu/nasiona/zboza/

 

 


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtas75    5

Witam zastanawiam sie nad wyborem Dańkowske rubin lub Horyzo co polecicie?

 

miałem juz dwa lata dankowskie diament przyzwoity plon jak na klase ziemi i populacyjne bez dużych nakładów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1818

U siebie jak do tej pory siałem Diament teraz posieję około połowy Diament swoim ziarnem resztę Rubin C2 i zobaczymy jak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BIGAGRO    14

Drodzy rolnicy,

zapraszamy do zapoznania się z aktualizowaną ofertą zbóż ozimych:

 

ZbozaOzime_AF.png

 

Sprawdź ofertę na big-agro.pl


Zapraszamy na zakupy online 24/7 w e-sklepie www.big-agro.pl

Szeroka oferta - atrakcyjne ceny - szybkie i w większości darmowe dostawy w całej Polsce!

Zapraszamy do śledzenia większości naszych działań na Instagramie i Facebooku: MAZURSKI GOSPODARZ (Armand / ASZv3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk122    9

Panowie ile planujecie wysiać żyta kg/ha C2? Ja posiadam Dańkowskie Opal, kwalifikat siałem 2 jednostki na ha i zastanawiam się ile wysiać go w drugim roku? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mid7    45

Jakie macie doświadczenie z siewem żyta populacyjnego, mam dańkowskie amber C2 i zastanawiam się jak gęsto zasiać, pole przeznaczone pod żyto to głównie V trochę VI i IV, w tej chwili totalna susza, także się zastanawiam czy lepiej gęściej czy rzadziej, macie może jakieś propozycje, doświadczenia z la poprzednich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Panowie ile planujecie wysiać żyta kg/ha C2? Ja posiadam Dańkowskie Opal, kwalifikat siałem 2 jednostki na ha i zastanawiam się ile wysiać go w drugim roku? Pozdrawiam.

 

Tez mam Dańkowskie opal siane pierwszy raz w zeszłym roku. Mam zamiar wysiać 150kg na ha. Nie wiem czy dobrze. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję
    • Przez kubatedi
      Tak jak w tytule jaki nawóz bardziej polecacie ?
    • Przez kubatedi
      Cześć mianowicie mam żyto dankowskie diament jest niestety rzadkie i chciałbym jeszcze zaplikować na druga dawkę ok 200kg/h saletry amonowej 34N co da w przeliczeniu około 70N w czystym składniku i teraz moje zapytanie czy przed podaniem tej dawki mogę zastosować taki oprysk (tzn taką mieszaninę ) Creone 480sl+Jakiś nawóz makroelementowy  +karate zeon 100 cs ?
      Dzięki za odpowiedzi
    • Przez michal33554
      Witam , jak w tytule mam problem z żytem , sieje je dopiero 2 raz w życiu ponieważ ziemie mam klasy 3 i nie opłaca mi się siać żyta , w tamtym roku wziąłem w dzierżawę 6 ha pól 4 i 5 klasy i zasiałem żyto, w tym sezonie znów było żyto i problem nadal ten sam a mianowicie brak ziaren w kłosach. Nawożenie dosyć bogate 100 N , oprysk fungicydem i nadal to samo. Zdarzają sie kłosy jak dłoń a niekiedy nie ma w nich ani jednego ziarna , lub 2 albo 4 ziarenka w kłosie . Praktycznie nie ma kłosa takiego , który cały byłby ziaren, zazwyczaj 4-6 ziarenek a reszta kłosa pusta. Z moich obserwacji wynika że te ziarna są poprostu nie zapylone bo z tego co wiem żyto jest obcopylne. Jak temu zaradzić ? Czy żyto hybrydowe załatwi sprawę ? 
    • Przez TadzikC360
      witam siał może ktoś żyto jare na poplon żeby urósł na przyoranie pod zboże jare ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj