damianhaczynski

Problem z silnikiem MF87

Polecane posty

Witam posiadam kombajn MF87 i mam problem w silnikiem, podczas pracy silnik nagle spadają obroty i silnik gaśnie. Najpierw sprawdziliśmy wszystkie przewodu na szczelność i są wszystkie szczelne. Pompka paliwowa też działa dobrze. Nie wiem o co chodzi. Bo jak kręcimy nim chwile to zaskakuje ale po jakimś czasie znów gaśnie. Wie ktoś o cz chodzi?

Jest w nim silnik perkinsa ok. 70KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Wygląda jakby się zapowietrzał pod obciążeniem. Filtr paliwa wymień, posprawdzaj czy na kraniku i sitkach (o ile takie są) nie ma syfu i zbiornik paliwa zerknij czy czysty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest czysty bo wymieniony został na koniec zeszłego sezonu i na nim wykosiłem ok 2ha więc co do niego to nie ma zastrzeżeń. A zbiornik sprawdziłem i jest czysty. Nie wiem o co chodzi ale filtr jeszcze wymienię na wszelki wypadek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bazalt50    14

Paproch pod zaworkiem w pompce ręcznej. Wymontuj, wyczyść czymś w rodzaju WD, i dokładnie sprawdź zaworki. (Ewentualnie kup zaworki lub całą pompkę. Pasuje ta od 3P.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Dokładnie jak napisał bazalt i kemot. Co roku u mnie w MF 487 podczas koszenia zgasł i zapowietrzał się. Z początku po wymianie filtów paliwa problem ustąpił lecz to nie było to. Wziąłem sprawy w swoje ręce i okazało się , że winna była pompka paliwa która była cała zasyfiona (koło membrany) w środku, po rozebraniu i wyczyszczeniu ON był spokój

Edytowano przez Ogon988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już jest ok okazało się że membrana w pompce paliwowej się zawieszała i nie było podawane paliwo. Coś mi się wydaje że w tych silnikach była jedna wada i to pompki paliwowe bo ja już zmieniam ja 3 raz w ciągu 5 lat. A mój kombajn kosi jedynie na 13ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj