Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szczewko    31

Ja 1000 używam do beczkowozu i agregatu aktywnego.A przełanczanie mam w kabinie za pomoca dzwigni.

Gość peres100   
Gość peres100

odswiezam temat bo chcialbym w swojej 912 miec walek 1000 tylko nie wiem jak sie za to zabrac

Sadek    462

Z prawej strony ciągnika na skrzyni pośredniej masz taki owalny dekielek na dwie śrubki i za nim powinien być wałek który zamieniasz z tym co siedzi z tyłu i masz już 1000 obr.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość peres100   
Gość peres100
Z prawej strony ciągnika na skrzyni pośredniej masz taki owalny dekielek na dwie śrubki i za nim powinien być wałek który zamieniasz z tym co siedzi z tyłu i masz już 1000 obr.

mozesz to tyroche dokladniej wyjasnic albo najlepiej daj jakies zdjecie gdzie ten walek ma sie znajdowac

a jak ten walek zamienic ?

czy to duzo roboty z tym jest?

Bogdan675    1098

witam mam mf 690 na szybie mam napis wom 1000 w papierach nie wiem jak i czym go właczyć

Gość peres100   
Gość peres100

znalazlem juz ten walek tylko on ma drobne frezy i jak go zaloze na tyl to mi zaden przekaznik nie bedzie pasowal bo wszystkie maja szerokie frezy.

moze mi to ktos wyjasnic jak to zrobic

Sadek    462

Nie ma problemu ten wałek co wyjąłeś ma z jednej strony otwór na "szczycie" zaślep ten otwór na równo i po problemie, będziesz miał 1000 obr/min. Ale to będzie już kombinacja, bo do takich obrotów powinien być inny WOM (dlatego ta końcówka ma drobny frez).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

piotrb14    187

1000 obr/ min z broną wirnikową rabewerk 2,5m ( belarus 1025) do brony mam siewnik nordsten, myślę że 3m zestaw

też by pociągnął

ChiquitaB    51

ja w jx90 na 1000 przy cyklopie i przyczepie samozbierającej cykam:) taki bajer jak ciągniczek sobie cyka ładnie a cyklop chodzi jak szalony:) bo ciapek to zawsze chodził szalony a cyklop nie za bardzo:D i w paliwie oszczędnie

Arek    121

Ja wom 1000 używam do prasowania słomy, obroty silnika ustawione na 1100 i oszczędzamy paliwko :)

pawel121    1

Witam , odświeżam temat . Mam MTZ 52 i zastanawiam się nad zakupem rozrzutnika obornika tylko mam problem bo są tam obroty na 1000 i jak przełączyć na 540 obr. o ile jest w ogóle taka możliwość . Moglby mi ktoś napisać jak zmienić te obroty ? Z góry dzięki :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Sadownikx2
      Witam.
      Dlaczego nowe silniki z euro 3 lub 4 to totalne?
      Słyszałem,że jest w nich za wczesny kąt wtrysku celem mniejszego zadymienia.
      A jakie są objawy za wczesnego kąta wtrysku?
      Ostatnio kolega bronował Ursusem C380 Perkins 4.4 litra,ciągał je na jedynce bo na dwójce brak mocy z powodu niemożności osiągnięcia obrotów 1500 czyli włączanie turbiny.
      Te same brony ciągała sześćdziesiątka na 4 z efektem zadymy na całą wieś.
      Nowe C380 robią z silnikiem 2,9litra przecież to ma tyle siły co MF 255.
      Ogólnie te nowe silniki dużo palą mało robią i mocy nie mają to co to za normy euro skoro spali dwa razy więcej niż starszy silnik.
      Ktoś coś wie  jak odmulić te nowe silniki?
    • Przez lajkzxc
      Witam. Panowie jak to jest z pneumatyką w ładowarkach? Aby użyć jej do hamulców w przyczepie.   Chodzi mi o to żeby można nią było w miarę bezpiecznie prrzeciągnąć przyczepę np z nawozem na pole.   
    • Przez lukasx21
      Witam
      Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat dodatkowej działalności poza rolniczej, usługi koparko ładowarką, na razie jest to tylko w fazie pomysłu ale mam pytanie do osób które mają jakieś doświadczenie w tym temacie, jak jest z taką działalnością czy dużo jest formalności związanych z rozpoczęciem takiej działalności?, ile trzeba wyłożyć $$ żeby kupić jakiś sensowny sprzęt bo ceny są dosyć zróżnicowane, powiedzmy te 25-30 tys kupi się już jakiś starszy ale sprawny sprzęt czy wyjechanego trupa którego ciągle będzie trzeba naprawiać? i czy wogóle sama koparka jest opłacalna czy trzeba mieć szerszy zakres usług żeby coś z tego było?
      pozdrawiam
    • Przez Wojtek026
      Czy stosujecie ceramizery do oleju silnikowego w ciągnikach, jeżeli tak to w jakich, osobiście zalałem ceratec liqui molly do 1,9tdi i widzę samę zalety, w c330 mam zalany oil additiv z MOS2 z liqiu molly i są łatwiejsze starty lżej kręci, czy zalać ceratec do agrofarma?
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg