miki177

Naciąganie sznurka claas rollant 250

Polecane posty

miki177    0

Jak można zwiększyć naciągnięcie sznurka w claas rollant 250, bo mam wrażenie że sznurek jest za słabo naciągnięty na belce ?

lukbold    810

jesteś pewien że to wina słabo napiętego sznurka? to że on jest luźny na belce może wynikać z zatrzymywania balota w komorze... ślizga się i tyle. A hamulec sznurka w moim starym rollandzie jest zaraz na pokrywie zasobnika ze sznurkiem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jankris
      Witam. Serdecznie zapraszam do udziału w dyskusji na temat pras rolujących zmiennokomorowych Claas Variant 180 RC. Sam jestem posiadaczem takiej prasy i mogę podzielić się opiniami na jej temat, chętnie wysłucham także opinii innych użytkowników. Pozdrawiam
      Jankris
    • Przez 343
      Witam.Mam pytanie czy da się poluzować w tej prasie pasy do obsługi codziennej to znaczy aby powyciągać słomy między wałkami a pasami pytam się bo nigdy nie miałem do czynienia z prasą.
    • Przez Belownik
      Witam posiadam belownice Claas 45. Podczas dobijania balota otwiera się za wcześnie komora! Na czym się to reguluje.
      Proszę o pomoc
    • Przez wergo05
      Witam
      Kupiliśmy prasę jesienią, a jest ona z 2010.
      Wszystko działa dobrze oprócz tego że siatka na beli jest luźna. Bela dobita jest na czerwonym polu i wtedy podaję siatkę. Bela w środku jest zbita jak kamień, ale już około 10cm od zewnątrz dookoła jest taka puszysta. Wnioskuję więc że siatka jest słabo naciągnięta i bela rozpręża się. U znajomego w MHalu pod siatkę nie da się włożyć ręki, a u mnie jest luźna. Prubowałem róznych siatek. Takiej jak ma znajomy też.
      Regulowałem już chyba wszystkimi sprężynami i nic.
      Siatka założona na pewno dobrze, przeciągnięta przez wszystkie pręty.
      Poprawcie mnie jeżeli się mylę, tam są 3 sprężyny od regulacji siatki (patrząc od zaczepu):

1. pierwsza sprężyna po prawej od napięcia hamulca siatki na przesuwnym płaskowniku - dokręcona na max. Dołożyłem jeszcze 2 nakrętki 22 żeby lepiej dociągnąć hamulec 
      2. druga sprężyna  po prawej od napięcia hamulca siatki dokręcona na max
      3. sprężyna po lewej od naciągu napinacza paska i jednocześnie od wychylania tych prętów pomiędzy którymi przechodzi siatka - podciągnięta na max.
      Jest jeszcze regulowany ten płaskownik zaznaczony na zdjęciu, ale on chyba tutaj nie ma zbytniego znaczenia.

Co może być nie tak. Na tak podokręcanych sprężynach jest czasami problem żeby podać siatkę bo ciężko ma. Ale i tak jest luźna na beli!
      Już straciłem pomysły co jeszcze można zrobić. Może sprężyny u mnie są zużyte, straciły swoją sprężystość?
      Proszę o pomoc!
      Jak jest u Was w Claasach, pod siatkę da się podłożyć rękę?

• Przez Xeon
      Witam,
      Zerknijcie proszę czy haki w Variantach 180 ryglują się u Was do końca (do samego dołu)? U mnie wygląda to jak na fotkach (przy maksymalnym wsunięciu siłowników od zamykania klapy).

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.