David-Zetor

Siewnik poznaniak opinie

Polecane posty

David-Zetor    0

Witam planuje kupić siewnik poznaniak starszego typu.

Chciałem się dowiedzieć jakie są wasze opinie tych siewników.

Obecnie posiadam konny ale już przyszedł czas na kupno coś

lepszego.Miałby on współpracować z T 25 na 5H.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

każdy zachodni będzie lepszy maja większe odstępy od redlic przez co się nie zapychaja resztkami pozniwnymi sa dokładniejsze w wyniesie przeważnie mają skrzynie olejowe do tego łatwiejszy wysiew drobnonasiennych części są droższe ale się tak nie psują a w poznaniak te łączniki redlic z rurami co sezon do wymiany lecz na taki areal to i poznaniak będzie dobry


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-Zetor    0

Na razie chcę kupić tego poznaniaka na pewno będzie lepszy

od konnego.Później w przyszłości będę myślał nad Amazone.

Wojta24 poleciłbyś kupno tego poznaniaka.

Z zapychaniem to mi nic dziwnego mam konnego to

wiem co to znaczy.A tak ogólnie ma jakieś on jeszcze wady? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilk3    4

siewnik siewnikiem poznaniaki tez. były. na olejowych siewnik dobry a zatykac sie niewiem czym chyba ze jak sie wsciernisko wsiewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

ja mam poznaniaku jeszcze ojciec go kupił nowego czyli około 28 lat 3 lata temu rozebralismy go i kapitalny z malowaniem powiększona skrzynia teraz jest za agregatem u mnie w galerii są zdjęcia siewnik bardzo prosty nie pamiętam żadnych awarii co do zapytania się to maksymalnie opuszczają leje w dół siewnik ustawiasz na ciągle i po problemie leje faktycznie się zacina ja lub plastikowe łamią ja mam założone wszystkie gumowe i po problemie
ogólnie siewnik polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-Zetor    0

Tylko teraz jaki wybrać 2,5 czy 2.7.Chcę w przyszłości robić ścieżki technologiczne.

Słyszałem że ten 2.7 ma szerokość roboczą 2,5m.Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-Zetor    0

Potrzebuje pod 12 a w przyszłości pod 15m.

Czy to prawda że poznaniak o szerokości 2.7m

ma szerokość roboczą 2,5m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

Również dołączam się do pytania kolegi,jak jest z wymiarami tych siewnikow,bo również planuje wymienić konny na poznaniaka i również bym chciał robić ścieżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450

Siewnik 2,7 ma szerokość roboczą 2,7 m, siewnik 2,5- analogicznie. jeden od drugiego różni się dodatkowymi dwiema redlicami znajdującymi się za kołami, które zamocowane są do sąsiedniej redlicy, nie bezpośrednio do ramy:

 

post-176080-0-71087000-1469637132_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

szerokość od redlic to 2.55m, a szerokość robocza 2.7m

 

tak polecacie zachodnie, to napiszcie jaka będzie różnica w plonie

 

szukaj 2.7m, bo zwykle te są z dociskiem, a bez problemu rozstawisz sobie go na 2.5 lub 3m


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Na wiosnę zmienialem siewnik z poznaniaka, kupilem nordstena 2.5 na skrzyni jeszcze nie olejowej. W porównaniu do poznaniaka to napewno mniej się zapycha, redlice dużo solidniesze, sieje równo i jak dla mnie duży plus to ze zagarniacze sa dużo lepsze niż w poznaniaku. W polskim na moich ziemiach-dużo gliny - zapychalo się pomiędzy redlicami i zagarniaczami, slabo tez zagarnialo zboże i trzeba było zdemontować zagarniacze i dochodzil dodatkowy zabieg-bronowanie po siewie. No i w nordstenie docisk na sprężynach, a w poznaniaku mialem jeszcze ciężarki. Jakość materialow tez na plus dla zachodniego. Skrzynia w nieporównywalnym stanie, no ale to wiadomo jeszcze zależy jak byl poszanowany. Poznaniak tez nie jest jakiś tragiczny, bardzo wiele lat nim sialiśmy i bylo ok, ale ich ceny sa kosmiczne. Jest z nimi jak z zetoramu/ursusami- za ich cenę można mieć zachodni, często mlodszy rocznikowo i to moim zdaniem lepsza opcja. Ja dalem 2.5tys. zl i jak szukalem to za tyle poznaniaki byly, no najdelikatniej rzecz ujmując slabe. Trafialy się i nowsze w wizualnie niezlym stanie, no ale jechać na drugi koniec pl po tak tani siewnik, raczej bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Jesli mowa o sarszym poznaniaku, wiec wnioskuje, ze cos takiego http://olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-poznaniak-malo-pracowal-jak-nowy-CID757-IDgSR4x.html#ecc0ce17ac

 lub w najlepszym wypadku http://olx.pl/oferta/siewnik-poznaniak-CID757-IDgSTd3.html#ecc0ce17ac takiego.

Ja kupilem takiego http://olx.pl/oferta/siewnik-zbozowy-nordsten-2-5m-CID757-IDeMvIt.html#d85d8d8753

Wszystko tylko pogladowe aukcje oczywiscie. Poznaniaka mialem takiego jak ten starszy. Nordsten z ogloszenia drogi w cholere, ktos mysli, ze jak odmalowal to juz  mozna kosmiczne pieniadze krzyczec jeszcze spulchniacze sladu zakosil, a pewnie bylby problem zeby je dostac( sa swoja droga tez lepsze niz te z poznaniaka co teraz mozna kupic wyginane z preta). Jak ja szukalem to byly 2 nordsteny takie, nie malowane, to oba w cenie ponizej 3tys. a jeden trafil sie niecale 40km od domu i go wzialem. Moim zdaniem jesli trafilby sie ponizej 3k zl to lepiej nordstena, w porownaniu do starszego poznaniaka - z tym nowszym nie mialem stycznosci.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-Zetor    0

Budżet jaki chcę przeznaczyć to 2500 -3500 tyś.

Potrzebuje coś z małopolski myślę nad poznaniakiem na pewno 

będzie lepszy od konnego.A czy poznaniak dobrze wysiewa 

według tabeli.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Jeslibys sie jednak zdecydowal na zachodni, to patrz zeby byl kompletny - spulchniacze, zagarniacze, znaczniki(jesli sa Ci potrzebne) itp. Potem cos takiego dokupic to robi sie problem, bo albo nie ma takich jak oryginalne, albo np.: zagarniacze- koles od ktorego kupilem siewnik, kupil sobie wiekszy, ale bez zagarniaczy - nie mogl dostac nigdzie ori i musial dorabiac, mowil ze cala zabawa ponad 300zl go wyniosla. Niby tylko 3stowki, no ale przy takich tanich siewnikach to pare procent wartosci siewnika jest juz. Czy takie glupie spulchniacze sladu - nie wiem jak u Was, ale u mnie slabo z takimi czesciami, nawet do poznaniaka innych jak te z preta nie mozna dostac. Aha - skrzynia w takim nordstenie ma mniej wiecej taka sama pojemnosc co w poznaniaku.

Szalu widze w malopolskim tez nie ma jak u mnie w warm - maz. Pare poznaniakow, za 2-3 tys, pare zachodnich.

Co do wysiewu, to u nas tabela wysiewu w poznaniaku miala sie nijak do realnego wysiewu. Jak sialem te zboza co co roku to juz te same ustawienia od lat, ale jak w ubiegla wiosne sialem inne zboze, to proba ustawienia wedlug tabeli - slabo to wychodzilo. No ale nasz poznaniak byl juz zmeczony zyciem dosc mocno. Pewnie w zadbanych jest z tym lepiej. Nordsten zreszta tez - kupilem, pytalem na jakich ustawieniach sial poprzedni wlasciciel i ile wychodzilo mu zboza - ustawilem podobnie - roznica kolo 30 kg jak pamietam dobrze. Wszystko zalezy oczywiscie jeszcze od zboza itd. Zobaczymy, moze na jesieni bedzie czas pobawic sie z proba krecona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-Zetor    0

Wiesz na razie chcę kupić coś aby jakoś siał.

Za parę lat i tak będę wymieniał na coś lepszego

Myślę nad amazone d8/d9.

Wybiorę poznaniaka sąsiad ma od nowości

i do tej pory nim sieje.W tym roku bardzo ładnie

mu zeszło zboże.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

D8 to już troche inna liga cenowa. Koło mnie sprzedawal d7 bez2redlic za 2500do negocjacji, w ladnym stanie no ale nie mialem wtedy ani zlotowki.
W porównaniu z konnym to pewnie ze i poznaniak będzie ok. Pisalem zresztą ze sialiśmy nim sporo lat i było dobrze, zboże wschodzilo, nigdy żadnej szachownicy na polu nie byli itd. Po prostu moim zdaniem za te cenę co krzyczą za poznaniaka to można poszukać zachodniego, który(w podobnych pieniadzach)bylby lepszym wyborem. Nawet niby takie pierdoly jak te spulchniacze, zagarniacze itd, ale jednak roznica w pracy jest. Nawet glupie to ze klapę od skrzyni zasypowej mam teraz na sprężynach i mi na ręce nie spadnie, niby nic nie znaczy a jednak przyjemniej się robi. Gdybym trafil poznaniaka za ok 2tys zl to pewnie bym kupil, ale za tyle byly tylko takie stare jak sam mialem, tyle ze w lepszym stanie. A niekiedy i koli 3kosztowaly. To moim zdaniem pomylka jakas tyle pieniędzy za starego dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-Zetor    0

Też tak uważam że ceny poznaniaków są chore.Nie wspomnę o zetorach.

Marzy mi się kupno zetor 7745 ale to musi trochę poczekać.Dzięki wielkie

za rady bardzo mi były potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Zetora to już sobie odpuscilem. Zbieram się do kupna większego ciągnika i tez myslalem czy nie kupić 7745. Ale ich ceny skutecznie mi to z glowy wybily. Ponad 40tys za prawie 30letnie ciagniki. Ok rozumiem, ze bardzo malo awaryjne, ze tanie czesci, ze latwo dostępne, ze prosta naprawa(czyli analogicznie jak poznaniak) no ale ceny sa z sufitu. Daj znać jak tam poszukiwania i na co się ostatecznie zdecydowales.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam poznaniaka od nowości ojciec go kupił w 94r skrzynia olejowa ustawienie ilości wysiewanego ziarna proste jak budowa cepa (próba kręcona za każdym razem ponieważ zawsze zboże jest inne raz grubsze raz drobniejsze a ważna jest liczba roślin na m2) z drobno nasiennymi też niema problemu wystarczy wysunąć kołki na zębatce i wysiewać wąską zębatką z zapychaniem redlic problemu nie mam wystarczy dobrze pole uprawić ale te rurki plastikowe to im nie wyszło jak ten plastik zobaczy słońce robi się kruchy max 2 lata i pękają jak głupie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
David-Zetor    0

Daron64 spoko dam znać jak coś kupie.

Ja jak na razie będę zbierał na tego zetor fakt części to ma tanie jest w prostej budowie,mało awaryjny 

na brak mocy to ludzie nie narzekają.Wolę dołożyć a mieć już na lata.

Trafiają się zagraniczne ciągniki o wiele taniej od zetorów ale wiesz

nie daj boże coś się zepsuje a części to nie są takie tanie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj