Skocz do zawartości
piotrek4x4

intercooler

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arkadiusz    0

Intercooler- jak sama nazwa wskazuje ma to na celu chłodzenie - cooler

Ewidentnie silniki z intercoolerm są mocniejsze. Łatwo to zauważyc np. w samochodach volkswagena gdzie silnik TDI jest lepszy od TD,

Intercooler (chłodnica powietrza doładowanego) nie zwiększa bezpośrednio mocy silnika, lecz dzięki niej możemy uzyskać większe ciśnienie sprężania powietrza dzięki czemu można zadać większą dawkę paliwa, co za tym idzie że z mniejszej pojemności skokowej można otrzymać więcej mocy, TD -silnik diesla turbo doładowany TDI to turbodoładowany silnik diesla z wtryskiem bezpośrednim, (turbocharger direct injectiom) wcale nie musi mieć intercoolera,

rafff24    26

dokładnie tak, TDI jest zastrzerzone przez VAG, stąd PSA nazwało "Swoje TDI na common railu" - HDI

czy Wtrysk bezposredni jest lepszy? napewno ma Swoje zalety jak i wady, podobnie zwykłe TD, które oznacza najczęściej wtrysk to jakiejś komory pośredniej w głowicy

jankris    10

Większość silników opiera się na jednostce bazowej wzbogacanej o dodatki (turbina,intercooler) i większą dawkę paliwa.

Czy ktoś z was domontowywał intercooler do ciągnika z turbiną?

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

dokładnie tak, TDI jest zastrzerzone przez VAG, stąd PSA nazwało "Swoje TDI na common railu" - HDI

czy Wtrysk bezposredni jest lepszy? napewno ma Swoje zalety jak i wady, podobnie zwykłe TD, które oznacza najczęściej wtrysk to jakiejś komory pośredniej w głowicy

Wtrysk bezpośredni ma tylko jedną wadę- twarda praca. Wprowadzenie dawki pilotażowej zlikwidowało tą niedogodność i od tej pory wtrysk pośredni odszedł do lamusa.

mtracz    71

Intercooler (chłodnica powietrza doładowanego) nie zwiększa bezpośrednio mocy silnika, lecz dzięki niej możemy uzyskać większe ciśnienie sprężania powietrza dzięki czemu można zadać większą dawkę paliwa, co za tym idzie że z mniejszej pojemności skokowej można otrzymać więcej mocy, TD -silnik diesla turbo doładowany TDI to turbodoładowany silnik diesla z wtryskiem bezpośrednim, (turbocharger direct injectiom) wcale nie musi mieć intercoolera,

Czy ty widzisz z którego roku odkopałeś temat?

A z którego roku odkopałeś ten post?

Nie wiem co to miało na celu(pochwalić się)? Jak byś dokładnie czytał ten temat to byś zobaczył, że koledzy poprawili mój błąd, więc nie rozumiem po co jeszcze raz o tym piszesz.

Ja już dobrze wiem jaka to jest różnica nie trzeba mi dwa razy powtarzać.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez lajkzxc
      Witam. Panowie jak to jest z pneumatyką w ładowarkach? Aby użyć jej do hamulców w przyczepie.   Chodzi mi o to żeby można nią było w miarę bezpiecznie prrzeciągnąć przyczepę np z nawozem na pole.   
    • Przez lukasx21
      Witam
      Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie temat dodatkowej działalności poza rolniczej, usługi koparko ładowarką, na razie jest to tylko w fazie pomysłu ale mam pytanie do osób które mają jakieś doświadczenie w tym temacie, jak jest z taką działalnością czy dużo jest formalności związanych z rozpoczęciem takiej działalności?, ile trzeba wyłożyć $$ żeby kupić jakiś sensowny sprzęt bo ceny są dosyć zróżnicowane, powiedzmy te 25-30 tys kupi się już jakiś starszy ale sprawny sprzęt czy wyjechanego trupa którego ciągle będzie trzeba naprawiać? i czy wogóle sama koparka jest opłacalna czy trzeba mieć szerszy zakres usług żeby coś z tego było?
      pozdrawiam
    • Przez Wojtek026
      Czy stosujecie ceramizery do oleju silnikowego w ciągnikach, jeżeli tak to w jakich, osobiście zalałem ceratec liqui molly do 1,9tdi i widzę samę zalety, w c330 mam zalany oil additiv z MOS2 z liqiu molly i są łatwiejsze starty lżej kręci, czy zalać ceratec do agrofarma?
    • Przez AdrianFanDeutz
      Gdzie mozna kupic ile kosztuje obciaznik do ciagnika na przedni tuz waga jaka mnie interesuje to ok 800kg
    • Przez MADER12
      Witajcie, wie ktoś może jak w ciągniku JD 5M zmieni się promień zawracania z oponami o szerokości 340 na przodzie i 480 na tyle, a 480 na przodzie i 540 na tyle?
      Będą to różnice rzędu centymetrów, czy może metrów?