TomaszMalatyski

Problem z koszem sitowym :(

Polecane posty

Witam!

Jako że nie znalazłem odpowiedniego postu, napisałem nowy, jeśli jest w złym dziale proszę o przeniesienie.

Problem polega w tym, że po wymianie kosza sitowego z amortyzatorami, słychać jakby kosz w coś uderzał w krańcowym położeniu. Co to może być, proszę o szybką odpowiedź bo żniwa w trakcie a maszyna musi chodzić. Dodam też na wysokich obrotach te uderzenia są tak odczuwalne że trzęsie całym kombajnem :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

może mimośród od napędu kosza i podsiewacza  się obluzował, słabo skręciłeś kosz sitowy z podsiewaczem? skąd słychać stuki, puść na wolnych obrotach i nasłuchuj,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale łożyska są dobre, nie mają luzu. Jak kręcę  kołem od młocarni ręcznie to gdy kosz cofa sie do końca, pojawia się lekki opór i potem puszcza. Jednak jak zapale kombajn i włączę młocarnie to strasznie bije prawa strona, aż kosz przy końcu się unosi do góry na ok 2 cm.


Stuki słychać po prawej stronie w okolicach ramy (ten gruby ceownik obok osi). Gdy podczas pracy przytrzymasz kosz rękom to czuć jakby ktoś w niego młotem walił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kosz był chyba od nowości, wybity we wszystkie strony, kombajn ma 30 lat. Razem z koszem wymieniona była obudowa wentylatora, podłoga podsiewacza, i sita :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :) . Okazało się, że w nowym koszu przednie uszy były spawane po oby dwóch stronach blachy, a w starym tylko po jednej. Zauważyłem to gdy ojciec ręcznie kręcił młocarnią (blacha odginała się w tym miejscu i zaczęła pękać). 30 min zabawy z boschem i po kłopocie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Mam pytanie czy za 5tys wyremontuję calą młocarnię w bizonie kosz sitowy, podajniki kłosowe klepisko itp.


pytam bo mam okazję kupić w dobrych pieniądzach bizona i liczę się z tym że trzeba w cały remont dołożyć niech nawet 10tys ale będzie wyszykowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

No nie wiem czy się zmiescisz. Wialnia, kosz sitowy to już tysiąc, podajniki z łańcuchami pewnie z półtora, łożyska itp znów kilka stów, nie wiadomo jak pasy, talerze i widełki od napędów. Jeżeli będziesz robił sam to 5 tys może być mało, a jak kogo najmiesz do roboty to też za darmo robił nie będzie. Oczywiscie mówimy o postawieniu młocarni tak jak należy a nie lepieniu. Ale z drugiej strony będziesz miał maszynę pewną na kilka sezonów.  Wszystko zależy w jakim stanie jest silnik, jak dobry to resztę zawsze można wymienić a jak padło to nie pchałbym się w to. Sam się władowałem w ruinę, ale silnik miał idealny. Młocarnie też stawiałem od zera, ale to było 5 lat temu, ceny troszkę się pozmieniały. Częsci robione przez rzemieslników tylko dodały mi siwych włosów, dużo rzeczy trzeba przerabiać, rozwiercać itp bo np otwór o pół dziury przesunięty i nie załóżysz... Ale cztery lata tylko smaruje rano, leje ropę i jadę.  


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Kupno używanej maszyny to zawsze loteria. Nie ma na to mądrych. Silnik może być igła a nie będzie do czego spawać, jak również w drugą stronę, czyli pisanka z zew. a remont silnika kilka tyś.

Czy 5 tyś zł wystarczy na remont całej maszyny ( bez silnika) to powiem szczerze że na pewno nie. Oczywiście nie na dobrych częściach, pasach czy łożyskach. Dla przykładu: wał odrzutnika to koszt ok 250-300 zł ale jak chcesz porządny to 500 zabraknie. Tak samo z łożyskami, np. na wytrząsacze polskie FŁT ok 20-30 zł/szt. a np. SNR (średnia półka ) 60-70 zł, policz x 10 szt i masz min. 300 zł różnicy. To samo dotyczy się pasów i całej reszty.

Ale czy jest sens czy nie to sam musisz sobie odpowiedzieć. Znam wielu rolników co kupiło całkiem ładne bizony a rozbierali w mak, tylko po to jak kolega wyżej pisał - tankować, smarować i jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Żeby wymienić kosz sitowy trzeba wymontować podajniki, obudowę wentylatora i podsiewacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Razem z wytrząsaczami? A kombajn w jakim miejscu podeprzeć zamiast tylnych kół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tandam    4

Witam!

Kolego wytrząsaczy nie trzeba ruszać, wystarczy tylko odkręcić sam tylną ramę do której jest zamontowana tylna ośka i całością odjechać do tyło.

Co do podparcia, to ja odkręciłem ten okrągły schowek na klucze i w miejscu mocowania tego schowka, czyli na skraju akurat pod ramą podparłem na solidnych kobyłkach i było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Dzięki, tak dzisiaj patrzyłem że najlepiej było by tam podeprzeć. Szukałem w necie to niektórym się udało wyjąć odkręcając obudowę wytrząsaczy. Muszę jeszcze dobrze obejrzeć co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj