Skocz do zawartości
News
grego

Deutz Fahr M35.80Ustawienia do omłotu

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Deutz
grego    313

Jak ustawiacie deutze? Mam M35.80, górne i dolne sita żaluzjowe, niby ustawiam podobnie jak w bizonie, ale w rzepaku wydaje mi sie, że sporo gubił, choć robiłem różne kombinacje, instrukcje też mam, ale nie bardzo po tym szło ustawić. Oczywiście całkowite zamknięcie wiatru pomagało, ale leciał syf. W pszenicy nieco jest przyklejonych plewek do ziarenek, ale to raczej wina pszenicy, bo jest dość wcześnie.

Piotrek1985    4

ja w swoim 3580 mam do rzepaku sito dolne perforowane

tak samo do zbóż tylko inny kalibraż otworów

ustawiam mniej wiecej jak w instrukcji i jest ok

grego    313

a jak Ci domłaca pszenice? Bo ja mam pewien problem zresztą występujący też w Bizonie, którym trochę kosiłem, więc nie wiem czy ja robię coś nie tak czy takie dziwne pszenice... Chodzi mi o to, że w zbiorniku występuję moim zdaniem dość dużo niedomłotów, tzn. ziaren oblepionych plewą i strasznie cięzko sie tego pozbyć. Jak ustawie jak w instrukcji (w Bizonie tak samo) górne sito na 10-12, a dolne na 6-8 to leci sporo niedomłotów, klepisko skręcone 14 na 6, obroty 1100, zreszta różnych kombinacji próbowałem. Jedyne co pomaga to przymknięcie dolnego sita na jakieś 4mm (mierząc od końca blaszki), no ale wtedy zapewne sporo ziaren leci na ponowny omłot, bo to ustawienie prawie jak na rzepak, ale w bizonie tez tak musiałem mieć. Tak to jest czyste, bez jakiś kawałów słomy, plew itp. Jęczmień jary wzorowo młóci.

Wiadomość z agroFakt.pl

ziomal_one    17

U mnie jest to samo. Taki rok.

Te plewki ciężko paznokciem ściągnąć, jakby przyschnięte. Na skupie nie wybrzydzają. Trochę gęstość psuje. 

Pszenica lekko pochylona? Ktoś mi powiedział, ze to wina wciągania materiału słomą, a nie kłosem na bęben... a ile w tym prawdy.

grego    313

gęstości to w ogóle brakuje i to raczej nie przez te plewki.. tak lekkich pszenic to ja jeszcze nie miałem

ziomal_one    17

Ja mam 77-78 gęstość, 12,9-13,1 białka. Ogólnie mam odmianę co słabo przezimowała, a w tamtym roku poszła jako paszówka, bo nie miała białka. A w tym po 610 netto część już sprzedana. Jakaś chlebowa ( B ) z KWS. 

Edytowano przez ziomal_one

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mlodyrolnik94
      Witam, po słabych doświadczeniach z wynajmem kombajnu, postanowiłem zakupić swój własny i wybór prawdopodobnie padnie na Deutz-fahr M33.60. Powinien spokojnie wystarczyć na moje 20ha. Mam tylko wątpliwości, jak wygląda sprawa prasowania słomy po tak małym hederze? Czy nie będzie konieczności zgrabiania jej? Będę wdzięczny za odpowiedź. Jeśli ktoś miał do czynienia z tym kombajnem to wszelkie opinie na jego temat też bardzo mile widziane
    • Przez pokorny
      Witam, w M980 przyblokawał się lewy hamulec i mocno go rozgrzało. Po ostygnięciu cieknie z cylinderka, może ktoś wie gdzie kupić komplet naprawczy ewentualnie jaki jest to nr katalogowy. Wydaje mi się, że bezie taki sam jak w bliźniaczych modelach M900, M922, M1002, M1080.
    • Przez pokorny
      Jak założyć pas jezdny na dolne koło? Jest zbyt mało miejsca od półosi i zastanawiam się czy jak rozkręcę te szpilki trzymające sprężyny to da się to złożyć w rękach. Wymieniał ktoś, poradźcie Panowie aby to sprawnie zrobić, bo młócić trzeba.
    • Przez Bartekh
      Mam problem z rozrusznikiem w m1080, a mianowicie bendix nie zawsze chce wskoczyć w wieniec, który jest na kole zamachowym, tzn. dochodzi do wieńca i się opiera o zęby. Przy przekręceniu kluczyka słychać takie stuknięcie kiedy właśnie bendix uderza w zęby wieńca. Czasami silnik uda się uruchomić po kilkukrotnym przekręceniu kluczyka, wtedy rozrusznik się zazębi, a czasami nie, wtedy musze przekręcić wał silnika żeby zęby zmieniły położenie. Co może byc przyczyną? Silnik w m1080 to pięciocylindrowy deutz.
    • Przez toobek
      Witam. Mam następujące pytanie chyba w sumie do większości użytkowników kombajnów. Chodzi mi o ten łańcuch z tymi gumowymi łopatkami co transportuje ziarno do zbiornika, a konkretnie o jego napięcie. Czy ten łańcuch ma być mocno napięty czy tak aby łopatki ocierały o obudowę?
      Druga sprawa już do użytkowników M900. Czy byłby ktoś w stanie zrobić mi zdjęcie oraz podać wymiary (samej tarki) z tej klapki od kłosownika, ponieważ swoją zgubiłem a nie mogę takiej nigdzie dostać i chciałem dorobić taką tarkę (samą klapkę mam).
      Z góry bardzo dziękuję za pomoc pozdrawiam!

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.