leniek

John Deere 550 -Zapycha się przy zaczynaniu prasowania

Polecane posty

leniek    0

Witam. Kolejny rok i znów to samo czyli komora zapycha się po pobraniu słomy i zamiast tworzyć na początku walec zapycha się i robi się taki trójkąt ze słomy i trzeba czyścić komorę. Prasa zapycha się mimo wymienionych przed tym sezonem listw na wałku mających pomóc w formowaniu belki na początku. Ma ktoś może jakiś pomysł jak pomóc żeby nie trzeba było co chwilę wysiadać i czyścić komory?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

mialem 550 7 lat  na poczatku dajesz maxc gazy i jedziesz powoli pozniej widzisz jak sama wciaga material np slome i jedziesz szybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniek    0

No tak zwana jazda na sprzęgle robię tak ale mimo to czasem i tak zdarzy się zapchać prasie. Nie wiem myślałem nad zmniejszeniem dobicia belki żeby łatwiej miała zacząć na początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

ja daję na początku wysokie obroty 590-610 i wolniej , a później ogień i wymieniłem palce w podbieraczu , które są zagięte tak z 5 cm od góry do tyłu i jak ręką odjoł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zydor    9

Co prawda 540 ale tez największym stresem przez pierwsze pięćdziesiąt balotów było ich zaczęcie, wysiadałem co kilka sztuk. Teraz moja metoda polega na wieździe w wałek stosunkowo wolno i na wolnych (stosunkowo) obrotach, po pięciu - dziesięciu metrach gaz w podłogę na chwilę i do końca beli już normalnie. Przez cały dzien nie musze wysiadać - chyba że sie odlać.

pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis-7    0

mam 572, zrobiłem nią ze 20 balotów i na razie mi się nie zapchała, ale przy rozpoczynaniu zwijania strasznie coś tłucze, właśnie jakby miała się zapchać, palce w podbieraczu uzupełnione i nie ma większych luzów, natomiast jest luz na widełkach podgarniających, czy to może być przyczyną tego hałasu. Pytanko jeszcze: do czego są drugie dziury w widełkach jeżeli jest to regulacja kąta pochyłu to jakim celu, bo u mnie jak przestanie na drugie dziury to widełki stukają o pasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis-7    0

druty na podbieraczu jak wspomniałem są uzupełnione i są oryginalne, a co z tym dodatkowym ustawieniem podgarniacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ważne są też druty na podbieraczu które dociskają materiał do podbieracza.

 

A ja prasowałem bez nich i jakoś ani razu się nie zapchała. Kolego wolny wjazd na pełnych obrotach. Co się też dzieje że twierdzisz że się zapycha? Hałas? Jak zaczyna hałasować nie przejmuj się tylko wyższy bieg i jedziesz dalej a złapie. Chyba że już karbów na pasach nie masz... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Witam, podbieracz wąski czy szeroki? Jak wąski to można go przerobić i problem znika (nie musisz "ruszać na sprzęgle" lub wolno lub jeszcze inaczej jak piszą inni), koszt to ok 500 PLN. Przerobiłem już kilka pras i wiem o czym piszę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do John Deere 550 szeroki podbieracz. Ja w swojej prasie też mam problem z poborem słomy do komory i rozpoczęciem toczenia beli.

Nowe rozwiązanie testowałem poprzedni sezon, a mianowicie zamontowałem hydrauliczny podbieracz. Zaczynając ruszam na podniesionym podbieraczu małym gazem wtedy druty lepiej dociskają towar i ma łatwiej, pobiera bez problemu potem opuszczę i gaz. 

Sporo to pomogło prawdopodobnie dodatkowym powodem mogą być też zużyte palce podbieracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
Dnia 3.09.2016 o 14:41, endrju00711 napisał:

Witam, podbieracz wąski czy szeroki? Jak wąski to można go przerobić i problem znika (nie musisz "ruszać na sprzęgle" lub wolno lub jeszcze inaczej jak piszą inni), koszt to ok 500 PLN. Przerobiłem już kilka pras i wiem o czym piszę.

 

Mozna na priv mam pytania do tych przeróbek


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xwaldas    0

U mnie wina była w nie na piepiętym łańcuchu od podgarniacza radzę sprawdzić zdjąć osłonę sprawdzić łańcuchy  jak ręką odjął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj