Polecane posty

EKO-ENERGIA    9

Witam

 

Chciałem podpytać kolegów, czy pakujecie suche ziarno zbóż w rękawy foliowe???

 

Jak się przechowuje ziarno???

Jak duze czy małe ilości pakujecie???

Macie maszyny własne czy usługa??

 

Zastanawiam się nad takim magazynem, by nie budować silosów. Mój magazyn płaski już nie daje rady i muszę coś wymyśleć.

 

Z góry dziękuje za uwagi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FranasNH    78

Chodzi ci o taki rękaw jak do kiszonki lub ziarna qqrydzy? Szczerze trochę dziwny pomysł aby pakować tam zwykle ziarno, bo zrozumiałem, że chcesz przechować tam plony a potem je sprzedać :) U mnie wielu rolników w okolicy zakisza w taki sposób w rękawie głównie wysłodki i jak widać to dobry sposób, bo korzystają z niego juz pare lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

mam własną maszynę a towar ładowany do rękawa sie super przechowóje jest to super technologia chociaż rękawy troche drogie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego jeżeli chodzi o ceny to np metr rękawa 1,5 m  średnicy zapakowany ziarno zgniecione moja folia paliwo i zakiszacz od 50 zł -100 zł zależnie od ilości i odległości od mojej siedziby 

a jeżeli chodzi o samą technologię jest to nowość i ludzi sie tego boją ale maszyny wchodzą na rynek jak kiedyś prasy belujące jak ktoś zapakował rękaw robi to co roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

pakuje i cale ziarno cena podobna poprostu rozchylam walce albo zakładam przelot w miejsce walców koszty mam podobne jeżeli jest gniecione lub całe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1989    2

Witam

Nie wiem czy to bylby dobry pomysl, czy ziarno (w moim przypadku pszenzyto) prosto z pola srutowac i pakowac w rekaw jak ziarno kukurydzy. Moze ktos to stosował? Czy takie przechowywanie zda egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

kolego zależy od wilgotności bo przecież jeżeli ma 12% to tyle pozostanie i będzie suche a jeżeli ma 18% to już ewidentnie sie zakisi tym bardziej ze dodaje sie kwas wspomagający zakiszanie jest to o tyle wygodne że podczas przygotowywania wozów paszowych sie tylko zajeżdza i wybiera gotowy towar 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

jak by nie była dobra to by tyle ludzi w moich okolicach tego nie robiło nawet jest lepsza od śrutowanej bo w okolicy robią wszyscy gniotownikami a po gniotowniku bydło lepiej trawi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Gniecione ziarno w rękawie super sprawa , a i dla bydła jest lepsze niż śrutowane
Być może kolega Krzysztof 1987 robił już dla mnie ta usługę albo to tylko zbieżność imion

Edytowano przez LuckyLuke12345

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DamianGabana
      Witam ,
      Panowie powiedzcie jak z kontraktacją kukurydzy mokrej na nowy zbiór????????????????
       
      U mnie w Lubelskim 420 - 450 netto 
       
    • Przez michal_19
      Czy zaprawiajac pszenżyto zaprawą i nawozem donasiennym łączycie razem te zabiegi , czy najpierw zaprawa potem nawóz. Chciałbym zaprawic kinto duo + primus b+ i nie wiem czy robić to oddZielnie czy razem. 
    • Przez CeZaRy29269
      Co zamiast zboża dla byków ? 
    • Przez kamil1614
      Kupię kukurydzę w okolicach Łańcut, Przeworsk (woj. Podkarpackie) cena za tonę 450 brutto, oferuje również odbiór osobisty prosto z pola jak i z gospodarstwa. Proszę dzwonić pod numer 889111061.
    • Przez Luki1988
      Witam, 
      czy ktoś z forumowiczów przerabiał lejka na zaprawiarkę? Coś tam w necie jest na ten temat ale potrzebuje więcej opinii.
      Do tej pory betoniarka szła w ruch ale to żmudna robota bo betoniarka mała i z równomiernym wymieszaniem też jest ciężko.  Zaprawiam na mokro.
      Będę zmieniał lejka na coś dwu tarczowego i mam okazję coś pokombinować:)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj