Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

EKO-ENERGIA    8

Witam

Chciałem podpytać kolegów, czy pakujecie suche ziarno zbóż w rękawy foliowe???

Jak się przechowuje ziarno???

Jak duze czy małe ilości pakujecie???

Macie maszyny własne czy usługa??

Zastanawiam się nad takim magazynem, by nie budować silosów. Mój magazyn płaski już nie daje rady i muszę coś wymyśleć.

Z góry dziękuje za uwagi

FranasNH    31

Chodzi ci o taki rękaw jak do kiszonki lub ziarna qqrydzy? Szczerze trochę dziwny pomysł aby pakować tam zwykle ziarno, bo zrozumiałem, że chcesz przechować tam plony a potem je sprzedać :) U mnie wielu rolników w okolicy zakisza w taki sposób w rękawie głównie wysłodki i jak widać to dobry sposób, bo korzystają z niego juz pare lat :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kolego jeżeli chodzi o ceny to np metr rękawa 1,5 m  średnicy zapakowany ziarno zgniecione moja folia paliwo i zakiszacz od 50 zł -100 zł zależnie od ilości i odległości od mojej siedziby 

a jeżeli chodzi o samą technologię jest to nowość i ludzi sie tego boją ale maszyny wchodzą na rynek jak kiedyś prasy belujące jak ktoś zapakował rękaw robi to co roku 

pakuje i cale ziarno cena podobna poprostu rozchylam walce albo zakładam przelot w miejsce walców koszty mam podobne jeżeli jest gniecione lub całe

wojcik1989    2

Witam

Nie wiem czy to bylby dobry pomysl, czy ziarno (w moim przypadku pszenzyto) prosto z pola srutowac i pakowac w rekaw jak ziarno kukurydzy. Moze ktos to stosował? Czy takie przechowywanie zda egzamin?

kolego zależy od wilgotności bo przecież jeżeli ma 12% to tyle pozostanie i będzie suche a jeżeli ma 18% to już ewidentnie sie zakisi tym bardziej ze dodaje sie kwas wspomagający zakiszanie jest to o tyle wygodne że podczas przygotowywania wozów paszowych sie tylko zajeżdza i wybiera gotowy towar 

jak by nie była dobra to by tyle ludzi w moich okolicach tego nie robiło nawet jest lepsza od śrutowanej bo w okolicy robią wszyscy gniotownikami a po gniotowniku bydło lepiej trawi 

LuckyLuke12345    114
Napisano (edytowany)

Gniecione ziarno w rękawie super sprawa , a i dla bydła jest lepsze niż śrutowane
Być może kolega Krzysztof 1987 robił już dla mnie ta usługę albo to tylko zbieżność imion

Edytowano przez LuckyLuke12345

jeżeli twierdzisz że robiłem dla ciebie napisz jakim sprzętem miałeś robione to będziemy wiedzieć czy to napewno ja 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez alir
      Witam! Ze zbiornika nie moge wysypac zboza jak rozloze rure. Jesli jest ona zlozona wtedy wysypuje zboze ze zbiornika normalnie, a kiedy ja rozloze smierdzi pasek. Dwa dni temu kombajn cofnal i walnal rura w słup energetyczny. wycielismy i wyprostowalismy wglebienie w rurze ale to nic nie daje. wydaje sie tak jakby nie "ciagnelo". Co zrobic? Co to moze byc?
    • Przez mrc1005
      Witam,

Posiadacie przenośnik ślimakowy (żmijkę) produkowaną przez Kul-Met z okolic Radomska?

http://kul-met.pl/

Możecie napisać co do jakości wykonania, trwałości elementów, użytkowania?

Czy lepiej kupić żmijkę M-Rolu? Szukam czegoś w granicach fi_110 i długości 6m z możliwością przedłużenia do 8m w przyszłości jeżeli była by taka potrzeba. Dmuchawy proszę nie proponować ponieważ mam zboże zsypane na poziomie "0"; i potrzebuje przesypać na przyczepę, a żmijkę wsadzę w pryzmę i nie będę musiał szuflować wszystkiego do zasobnika.

Dziękuje i pozdrawiam

Marcin

• Przez BIMAR
      Firma Bimar ze Zwolenia zakupi każde zboża paszowe, konsumpcyjne, rzepak, łubin, groch, grykę min 25t.        Zboże kupujemy na terenie całego kraju oraz odbieramy swoim transportem. Gwarantujemy dobre ceny oraz płatność podczas załadunku towaru. Tel 517-011-781
    • Przez RolnikWM
      Witam mam tu kilka mitów o to kilka z nich azot pogarsza jakość plonów,wysoka dawka azotu spowoduje wyleganie zbóż,siarką nie ma potrzeby nawozić,nawożenie mocznikiem jest tańsze niż saletrą amonową,najlepsze są płynne nawozy azotowe piszcie swoje opinie co o tym myślicie