Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
EKO-ENERGIA    8

Witam

Chciałem podpytać kolegów, czy pakujecie suche ziarno zbóż w rękawy foliowe???

Jak się przechowuje ziarno???

Jak duze czy małe ilości pakujecie???

Macie maszyny własne czy usługa??

Zastanawiam się nad takim magazynem, by nie budować silosów. Mój magazyn płaski już nie daje rady i muszę coś wymyśleć.

Z góry dziękuje za uwagi

FranasNH    49

Chodzi ci o taki rękaw jak do kiszonki lub ziarna qqrydzy? Szczerze trochę dziwny pomysł aby pakować tam zwykle ziarno, bo zrozumiałem, że chcesz przechować tam plony a potem je sprzedać :) U mnie wielu rolników w okolicy zakisza w taki sposób w rękawie głównie wysłodki i jak widać to dobry sposób, bo korzystają z niego juz pare lat :)

Wiadomość z agroFakt.pl

kolego jeżeli chodzi o ceny to np metr rękawa 1,5 m  średnicy zapakowany ziarno zgniecione moja folia paliwo i zakiszacz od 50 zł -100 zł zależnie od ilości i odległości od mojej siedziby 

a jeżeli chodzi o samą technologię jest to nowość i ludzi sie tego boją ale maszyny wchodzą na rynek jak kiedyś prasy belujące jak ktoś zapakował rękaw robi to co roku 

pakuje i cale ziarno cena podobna poprostu rozchylam walce albo zakładam przelot w miejsce walców koszty mam podobne jeżeli jest gniecione lub całe

wojcik1989    2

Witam

Nie wiem czy to bylby dobry pomysl, czy ziarno (w moim przypadku pszenzyto) prosto z pola srutowac i pakowac w rekaw jak ziarno kukurydzy. Moze ktos to stosował? Czy takie przechowywanie zda egzamin?

kolego zależy od wilgotności bo przecież jeżeli ma 12% to tyle pozostanie i będzie suche a jeżeli ma 18% to już ewidentnie sie zakisi tym bardziej ze dodaje sie kwas wspomagający zakiszanie jest to o tyle wygodne że podczas przygotowywania wozów paszowych sie tylko zajeżdza i wybiera gotowy towar 

jak by nie była dobra to by tyle ludzi w moich okolicach tego nie robiło nawet jest lepsza od śrutowanej bo w okolicy robią wszyscy gniotownikami a po gniotowniku bydło lepiej trawi 

LuckyLuke12345    179

Gniecione ziarno w rękawie super sprawa , a i dla bydła jest lepsze niż śrutowane
Być może kolega Krzysztof 1987 robił już dla mnie ta usługę albo to tylko zbieżność imion

Edytowano przez LuckyLuke12345

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>

• Przez karmelowatrawa
      Forumowicze!
      Uprawiam pszenicę i pszenżyto. Niestety jak to bywa na wiosnę chwasty wystrzeliły w górę że aż żal patrzeć na to pole. Zakupiłam polecany oprysk - Lentipur Flo 500 SC. Chciałabym połączyć go z Chwastoxem. I tu moje pytanie. Czy taka mieszanina nie zaszkodzi zbożu a jedynie niechcianym chwastom?
    • Przez atrol123
      Witam Tak jak w temacie . Czy ktos przechowywał zboze w kontenerze morskim ? Czy kontener wytrzymał ? Wady i zalety takiego rozwiazania ? Prosze o szybką odpowiedz
    • Przez LeXXus44
      Witam,
      Powoli czas wyciągać kombajn i szykować po zimie do nowych zbiorów. 
      Jak co roku przezbrajam kombajn z kukurydzy na zboże. Zajmuje to trochę czasu i chciałbym się dowiedzieć, czy elementy z kukurydzy można zostawić na koszenie zbóż i rzepaku?
      Klepiska to wiadomo z kukurydzy raczej się nie nadają, ale fartuch (na kukurydzę mam wzmocniony) i listwę przed klawiszami (do zboża mam w kształcie dachówki - rybiej łuski wyciętej z blachy, a do kukurydzy z prętów) można chyba zostawić?
      Koszę rocznie około 200 ha zbóż łącznie z rzepakiem i 200 ha kukurydzy, więc tak 50/50. 
      Jak uważacie?
    • Przez BartekZawadzki
      Witam panowie.Mam pytanie jakie wapno wybrać na 5 klasę ziemi i ile jego sypać na ha. Pole ma 5 ha.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.