Gość Luke16

Czym tanio utwardzić podwórko???

Polecane posty

Panowie mam pytanie do zorientowanych (po którym zapewne spadnie na mnie fala krytyki jak to bywa). A więc: Jaki może być CAŁKOWITY koszt wyłożenia podwórka kostką brukową, a jaki wylania betonem.
Z tym, że wszystkie prace chciałbym żeby wykonała jakaś ekipa. Podłoże mam gliniaste. I chciałbym na to wjeżdżać bez obaw co najmniej 25-tonowym pojazdem.
Chodzi mi o orientacyjny koszt zł/m2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może ile potrzebuje kruszywa żeby utwardzić teren 600m2 ?

 

Zależy od gruntu . Ja oprócz gospodarstwa mam firmę drogowa i z doświadczenia wiem że na gospodarstwo gdzie jeżdżą duże traktory itp sprzęt musi lecieć kostka,płyty,albo coś w tym kierunku.

Taka prawda że jak wysypiesz szlaków ,kruszywo załóżmy frakcji 0-64 czy cokolwiek innego to kałuże zawsze będą się tworzyć. Kostka nie wychodzi wcale tak drogo. 600mkw to koszt z krawężnikami i odwodnieniem 80 tys netto. A jeżeli chodzi o same kruszywo to potrzeba coś ok 30 cm czyli 600x0.30=180m3co w przybliżeniu daje jakieś 350ton. Można dać warstwę 10cm i tu masz ok100t ale to lipa

Panowie mam pytanie do zorientowanych (po którym zapewne spadnie na mnie fala krytyki jak to bywa). A więc: Jaki może być CAŁKOWITY koszt wyłożenia podwórka kostką brukową, a jaki wylania betonem.

Z tym, że wszystkie prace chciałbym żeby wykonała jakaś ekipa. Podłoże mam gliniaste. I chciałbym na to wjeżdżać bez obaw co najmniej 25-tonowym pojazdem.

Chodzi mi o orientacyjny koszt zł/m2

 

Kostka u mnie w rejonie na takim gruncie ok 125zl/mkw a beton niewiele taniej . Kostka wygląda imponująco a beton to zawsze tylko beton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kudlacz274kk, czy można dać coś zamiast kruszywa? Np żużel?

Za co odpowiadają poszczególne warstwy pod kostką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dycza123    0

tanio wychodzi żużel ale mamy krowy mleczne i co drugi dzień wjeżdża samochód 25t i nie jest to takie dobre rozwiązanie gdyż wiosna rozjeżdżało się to i wszystko nanosiło się do domu:/ 3 lata temu ułożyliśmy kostkę 8cm wykop na 50 cm i jest elegancko zero dołów a koszt to 130zl/m2 z tym ze nic nas nie interesowało tylko ziemie odwieźliśmy. Jak pytaliśmy ile kosztuje utwardzenie klińcem to był koszt około 70zl/m2. Ale według mnie kostka jest lepsza po pierwsze jest dużo bardziej estetyczna i jest to inwestycja na lata a kliniec wkoncu się niestety wybije:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tam gdzie często nie narzuca osiami tak jak to jest w naczepach ciaganycj za ciągnikiem siodlowym spokojnie można dobrze wysypać kruszonką asfaltu który frezuja. Ja tam mam od kilkunastu lat i nie narzekam. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou99    0

Czy plytki chodnikowe 50x50x7 nadadza sie na utwardzenie podworka gdzie beda maszyny jezdzic? One sa jakos zbrojone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

Mam utwardzoną część podwórka kamieniem (ubitym). Sprawuje się to bardzo dobrze, ale planuję dać jeszcze warstwę destruktu asfaltowego, który również będę ubijał. Słyszałem, że można spryskać go olejem przepracowanym lub nawet napędowym, żeby lepiej się skleił. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

no olej sobie daruj ale ON faktycznie... do tego temp pow 30 stopni i powinno złapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie polejesz olejem i się ładnie łączy problem jest taki że do opon się klei przez jakiś czas.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

Właśnie jestem po rozmowie z gościem, który tego próbował i całkowicie mi odradza. Mówi, że w miejscu w którym spryskał ON to cały destrukt "chodził" pod kołami i nic się nie chciał związać. No i jestem w kropce. Wczoraj rozsypałem destrukt, dziś mam w planach to ubijać i nadal nie wiem co zrobić :) Powoli skłaniam się do tego, żeby tylko ubić i niczego nie dodawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

to ubijaj, polać zawsze możesz. Tak czy siak przy temp poniżej 20 wątpliwe że coś Ci złapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Jasne że na słońcu pod obciążeniem ładnie się ugniecie, ja po wysypaniu drogi przejechałem parę razy wałem łąkowym resztę zrobiły ciężarówki które przyjeżdżają. Olejem polałem tylko na podwórku aby się nie ściągało gdy zawraca się tandemem czy też zawracają naczepy trochę się lepiło na początku ale po tygodniu w słońcu wszystko się ustabilizowało. Co do rozjeżdżania to kwestia grubości warstwy jak jest cienko posypane to nic nie pomoże.   


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obszarnik    3

No najlepiej byłoby ubijać na słońcu, ale akurat dziś nie grzeje bardzo. Po niedzieli ma grzać, nie stanie się nic jeśli za kilka dni będę ubijał jeszcze raz? Czy raz ubitego materiału już nie ruszać?

Warstwa ma około 7-8 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Spokojnie możesz potem jeszcze poprawić. Jam mam warstwę około 25cm.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Czy ktoś stosował do utwardzenia drogi kamień z Morawicy? Słyszałem opinie, że kamień ten nie nadaje się pod utwardzenie przejazdu ponieważ lasuje się. Prosiłbym osoby zaznajomione z tematem o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petroszz    4

Witam. Buduje oborę na opasy i zastanawiam się nad jakimś utwardzeniem placu przed ową oborą. Myślę o wylaniu podjazdów betonowych a dalej chciałbym położyć płyty drogowe przez wzgląd na możliwość łatwego zgarnięcia bałaganu po załadunku parkietu. Sytuacja wygląda tak ze jakieś 40cm pod powierzchnia max jest już piach. Wiosną i po opadach takich jakie mamy obecnie robi się blotko ale nie jakaś koleina po most. Czy konieczne jest wykonanie podbudowy pod te płyty czy po prostu wystarczy zebrać tą breje i położyć płytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yreneusz    1

lepiej zrobić podbudówkę czyli piach z cementem, trochę drożej ale nie siądzie i płyty równo ułożysz. Na ziemi płyty z czasem się wypaczą i zrobią schodki, przy zbieraniu ładowaczem z takiej nie równej płyty można się zabić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

Witam, co myślicie o starych gumach z taśmociągu jako utwardzenie, coś takiego https://www.olx.pl/oferta/gumowe-plyty-drogowe-utwardzenie-terenu-placow-drog-chodnikow-maty-CID628-IDh06J3.html#30c1410811 

Chyba to jest najtańszy sposób, chciałbym tym wyłożyć drogi wewnętrzne w gospodarstwie i ewentualnie plac pod pryzmę kukurydzy/wysłodek. Jaka może być trwałość takiej gumy, czy będzie trzeba wymieniać grunt aby położyć tą gumę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Mam takie gumy w Wałbrzychu za darmo rozdawali. Mam z nich zrobione chodnik na gospodarstwo z domu,  i co dzień perę razy musze nimi przechodzić.Nie radzę troszkę  wody i porażka jak jest śnieg to wcale po nich nie chodzę  tylko idę bokiem.  Jak  zastosujesz na drogę to kołem zwiniesza całą jak będziesz chciał ruszyć.

Jednym słowem porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porems    69

tak myślałem że będzie "pływać"

Edytowano przez porems

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Najlepszym a zarazem konkretnym sposobem jest wysypanie podwórka żwirem lub piaskiem,a na wierzch tir cementu z Litwy,zapinamy kultywator i jazda,po samą ramę,na koniec wał,ot cała filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj