Gość Luke16

Czym tanio utwardzić podwórko???

Polecane posty

Kostką brukową utwardzimy podwórko najlepiej ale czy bezie tanio? Absolutnie nie,tym bardziej decydując się na zewnętrzna firmę do jej położenia. My póki co mamy drobny żwirek na podwórku w cenie 70zł tona i to też dobry sposób aby utwardzić nawierzchnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    353

kupowal ktos z lubelskiego plyty JOMB albo JUMBO? z tego co widze najwiecej ofert na Pomorzu. Moze zna ktos miejsca gdzie blizej moge kupic wieksza ilosc w rozsadnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
langna    1

szlaką wysypac można będzie twardo jak się ujedzie ale minus taki że kurzy się strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Panowie mam pytanie, tradycyjnie błoto na podwórku, pasowała by kostka no ale tradycyjnie mało hajsu. Wybrałem 30-40cm, doszłem do piasku i stwierdziłem że więcej nie trzeba. Chciałem dolną warstwę wysypać tłuczonym granitem, o wielkości pięści a na wierzch (około 10cm) ładny kliniec wielkości połowa kurzego jajka, oczywiście oby dwie warstwy dobrze zagęścić. I stąd moje pytanie, jak mi przywiózł pierwsze auto tego granitu to nie był sam kamień tylko z domieszką jakby piasku, podobno to z tego kruszenia, i czy czysty kamień nie byłby lepszy czy trochę tego niby piasku może się znajdować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Właśnie powinno by z domieszką piachu, bo kamień sam ma mieędzy sobą dziury i nie sklinuję się dobrze.

Na wierz powinno być wysypane   0-30 mieszanką , czyli piach z kamieniem do 30 mm, wtedy zagesci się dobrze i beton się zrobi, samum kamieniem nigdy nie będzie dobrze.Musi być piach, ale z  kamienia, bo rzeczny jest okrągły i nie zagęści się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

najlepszym i najtańszym materiałem na utwardzenie to kamienie z pola zbierane po kopaniu ziemniaków anną, wysyp kamienie a na wieszk wyrównaj żwirem i gotowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiVi    1

Panowie mam pytanie, tradycyjnie błoto na podwórku, pasowała by kostka no ale tradycyjnie mało hajsu. Wybrałem 30-40cm, doszłem do piasku i stwierdziłem że więcej nie trzeba. Chciałem dolną warstwę wysypać tłuczonym granitem, o wielkości pięści a na wierzch (około 10cm) ładny kliniec wielkości połowa kurzego jajka, oczywiście oby dwie warstwy dobrze zagęścić. I stąd moje pytanie, jak mi przywiózł pierwsze auto tego granitu to nie był sam kamień tylko z domieszką jakby piasku, podobno to z tego kruszenia, i czy czysty kamień nie byłby lepszy czy trochę tego niby piasku może się znajdować.

 

Na samą ziemię połóż wpierw w 1 warstwie geowłókninę.

Usztywni ona całą konstrukcję i sprawi, że nie będzie pracować i się zapadać.

P.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31
Napisano (edytowany)

Panowie wielkie dzięki za podpowiedzi, spytam się jeszcze bo gdzieś słyszałem żeby na sam wierzch posypać cementem, lub cementem z piaskiem i zagęszczara, czy to dobry pomysł czy nie cudować nic z cementem, dodam że będzie jeżdził po tym wózek widłowy, no i żeby to w miarę ładnie wyglądało.

Edytowano przez Rafiozo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arowana14    0

Płyty ażurowe naprawdę fajnie sprawdzają się przy utwardzeniu podjazdów czy podwórka. Płyty ażurowe szczególnie dobrze spisują się na terenach podmokłych czy po prostu podczas roztopów po zimie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocur666    21

Panowie mam problem mieszkam na górce i podwórko jest dość intensywnie używane tzn krowy do obory zganiam z pola i ciężko sprzęt czym to utwardzic myślałem o kostce ale czy to wypali ? A i mam problem z górką z roku na rok górka mi ucieka i co zrobić kiedyś kiedyś był dany gruz tak woda plócze, źe praktycznie został sam gruz , mam swój żwir gruby myślałem wysyłkę nr okej ale wsio zaraz z tej górki znajdzie się na dole doradzcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katter    2

Dobre są też płyty betonowe. Tylko ważne, aby je równo ułożyć, aby nie powstały wybrzuszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Witam ponownie, i ponownie mam problem. Jak pisałem wcześniej, wysypałem podwórko klińcem (na spód 20cm granitu wielkości pięści, na wierzch 20cm klińca 0-40mm). Ale ta drobnica ze zerem uciekła na spód a na wierzchu został kliniec wielkości paczki zapałek, i wszystko było by dobrze ale wózek widłowy się rznie w kamieniu. Proszę doradżcie czym to przesypać żeby się zklinowało i mocno zacisło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

tu nie ma rady tylko znów wysypać drobnego... dół się kiedyś zasklepi... ten granit zagęściłeś w ogóle?

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Witam ponownie, i ponownie mam problem. Jak pisałem wcześniej, wysypałem podwórko klińcem (na spód 20cm granitu wielkości pięści, na wierzch 20cm klińca 0-40mm). Ale ta drobnica ze zerem uciekła na spód a na wierzchu został kliniec wielkości paczki zapałek, i wszystko było by dobrze ale wózek widłowy się rznie w kamieniu. Proszę doradżcie czym to przesypać żeby się zklinowało i mocno zacisło.

 

Wrzuć fotke jak możesz jak to wygląda, chodzi mi o to czy w miare estetycznie


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Z bliska wygląda to tak, i tak zagęściłem dolną warstwę a jak zagęszczałem ten kamień to uciekał spod maszyny(500kg)

Edytowano przez Rafiozo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

sorry że tak długo ale nie było czasu  


Wczoraj przywiozłem trochę mączki granitowej, przesypałem w jednym rogu, i zagęściłem, szału nie ma ale widlak idzie, może ktoś doradzi coś lepszego.


Dodam jeszcze że woda idzie w to niesamowicie i chcę przesypać czymś takim żeby jej nie zablokować.

post-66684-0-30816200-1469341576.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Musisz piachem zasypać z kruszywa, i zageścić, wtedy będzie ok, bo piasek wejdzie w puste przestrzenie między kamień i zagęści.

Ale piasek z piaskowni nie nadaję się do tego, bo jest okrągły, a tu potrzeba  ostrego.

Nie mieli kruszywa 0-35?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

To niby jest 0-40, ale tego zera było bardzo mało, a można kupić taką mieszankę 0-15.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No to kup taka... ja przykrył kruszony beton takim drobnym i gładko a atom tego nie ruszy... a potem kostka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tomek73 to o czym ty mówisz u nas nazywa się żwir. I dokładnie tak, zasypać to żwirem on to zagęści.

Zastanawiam się jeszcze nad żużlem, bo żwir nie wszędzie w PL jest dostępny. Ale z tym żużlem to niech lepiej ktoś inny potwierdzi co miał doczynienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Żużel to straszny syf Jak jest sucho to bardzo się kurzy i potem to wszystko wdychasz Wrogowi to można polecić ale nikomu z dobrego serca nie radze używać żużlu do takich rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Ja myślę że dobry że dobry w tym przypadku powinien być destrukt z frezowania asfaltu to super się zagęszcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ok 1000m2 placu, gdzie trzymam maszyny, są zrobione pryzmy z trawy i kukurydzy. Niestety nic jeszcze nie jest tam utwardzone i jak narazie nie będzie betonu bo brak funduszy. Jest tam zwykła ziemia, więc jak jest dłuższy czas deszczowo tj duuże błoto, jedzenie do krów wybierane jest ciągnikiem i on narobi wielkiego błota. Obok tego placu idzie rów. Dostępny mam swój ŻÓŁTY PIASEK oraz ŻWIR spod starych torów kolejowych. Myślałem o wywyższeniu się ok 80cm żeby rów był w najniższym punkcie. Myślałem również żeby wpóścić sączki drynarskie, ewentualnie zrobić jakieś miejscowe studzienki i odpływ do rowu.Nie jestem pewny tych decyzji i nie do końca wiem co i jak zrobić żeby było dobrze. Czym najlepiej nasypać. Piach czy żwir? Może jedno i drugie? mam też trochę kamieni polnych i gruzu. Co waszym zdaniem zrobić aby zdało to egzamin? Dodam jeszcze że na tej powieszchni będzie znajdować się pryzma, więc musi być pod nią równo.

 

W czerwcu będzie budowana obora na ruszcie.  Może materiał który będzie spod niej wybierany (glina, trochę ziemi) wykorzystać do wywyższenia się z tym placem?

Edytowano przez tomala1111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Glinę to bym wywoził na pole, nią podwyższyć podwyższysz ale nie utwardzisz, to było by dobre jak byś musiał podnieść się po 1,5metra wtedy na pierwsze 80 cm obojętnie co byś nie kład to bez różnicy. A na plac manewrowy dla ciężkiego sprzętu z dostępnych materiałów to w takiej kolejności: piasek, kamienie/gruz i na koniec to z klinować żwirem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Tylko najpierw trzeba wybrać warstwę ziemi i gliny bo na tym nawieziony piach będzie pływał i cała robota na marne, wybieramy z 50 cm z wierzchu i zmieniamy grunt to najrozsądniejsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamilek2000
      Cześć wszystkim! Mamy w planach budowę płyty drugiej płyty obornikowej w gospodarstwie. Chciałbym Was zapytać jak wygląda prawnie budowa takiej oraz czy mój pomysł z płytami ma sens. Płyta ma mieć wymiary 6m;4.5m;1.5m, pomysł jaki się narodził to zrobienie jej z płyt drogowych (1.5m w ziemi i 1.5m nad ziemią, (płyty mają wymiar 3;1.5) Około 40m3. Chciałem na początku wykopać "L" usadzić płyty, a na końcu wybrać ziemię i pod spadem wylać płytę. 1.Jakie dokumenty i pozwolenia będę musiał załatwić? 2.Od czego zacząć biurokrację? 3. Czy taka płyta spełni wymagania co do szczelności płyty? 4. Czy przy płycie obornikowej musi być zrobione szambo? Szambo posiadamy przy starej płycie oraz osobne przy chlewie, ale czy w przypadku nowej płyty muszę mieć osobne szabo. 5. Czy musi być robiony projekt czy można to zrobić na zgłoszenie np. zmniejszając na początek wielkość płyty, a później dodając elementy do "L" Nie wiem jak się za to zabrać dlatego pytam, pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj