Gość Luke16

Czym tanio utwardzić podwórko???

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

Tak jak w temacie... Całe moje podwórko jest na podłożu gliniastym a co za tym idzie mam tak zwaną przysłowiową "zupę" :) Mniej więcej wygląda to tak jak na tym zdjęciu http://www.agrofoto.pl/forum/T-072-image54076.html i co najgorsza całe podwórko tak wygląda... Co byście radzili zrobić??? Co zastosować by nie robiło się takie bagno??? Oczywiście jak najtańszymi metodami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wybrać i nawieść pisku. dobrze by było również dać gruz pod piasek albo tłoczeń ale tłoczeń kosztuje.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Andrzej ja tak zrobiłem jak mówisz. Najpierw wywiozłem zza stodola z 5 przyczep takiej zupy a później nawiozłem b.dobrego żwiru, takiego co dają pod drogi żeby się dobrze zbił i powiem Ci że nadal jest to samo :/


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1witek1    2

zapewne ten tłuczeń zapadł ci sie w gline znowu :) mam to samo na razie nawiozłem gruba warstwe piasku ok 30 cm by tez wyrównać wszystko pozniej bedzie na to szedł zwir lub tłuczeń :) choć i to jest metoda tylko na jakis czas :/ w pszyszłości kostka albo jakieś płyty betonowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A nie lepiej panowie nawiezc szlaki z cukrowni? Ja mam takie podworko od poczatku gospodarstwa (nawet mnie w planach jeszcze nie bylo). Jest twardo Lodki z nawozem bez problemu wjezdzaja i po swinie tez. Nie ma z niczym problemu.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

a po co wywozić!!!! w to błotko walić z jakiejś ciepłowni, piekarni lub jak kto sma szklarnie i pali węglem teko żużlu z popiołem kilak przyczep, potem ujeżdzać wałować ale styknie troche poujeżdzać, potem samo to się zbije, jak się zbije jeszcze z warstwę i ujeżdzić no i samo będzie się zbijać, potem będzie to okrutnie kurzyło jak się zbije ale będzie coś ala warstwa betonu i jak zacznie kurzuć kilka przyczep żwirku lub jak kto woli żółtego piachu, ale musi być to cieniutka warstwa i po problemie

 

Można również popytać po placach po byłych pgr i innych takich płyt betonowych kupiłem 300 m2 po 5 zł za metr kw ale pod samochodem ciężarowym jednak odkształcają się w podłożu i wraz są koleiny tyle że nei ma błota

polecam żużel

 

ps. uważajcie od kogo bierzecie bo ja trafiłem taki gdzie palone było jakimś drzewem z rozbiórki i pełno było gwoździ, przepalonych wiec sie nie wbije ale kila ktygodni było zbierania po całym podwórku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubi    0

@luke16 może się zorientuj czy w okolicy nie robią albo będą robić jakąś drogę, zawsze trochę tego asfaltu im 'zostaje'- niedaleko mnie jak robili autostradę A4 to trochę do mnie przywieźli- pół podwórka zalałem; teraz stopniowo resztę dobrym betonem będę zalewał


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

moze troche nie na temat ale u mnie wszyscy co mja krowy mleczne maja ulozona kostke brukowa jest to najlepsze rozwiazanie ale troche kosztowne :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to kostko wylozyc ale to drogi interes sasiad tez mial takie bagno to i kamyk z zwirowni mu przywozili placil 8ozl za tone i nic kamyk sie wcisnol i bagno bylo nadal i teraz ulozyl kostkie i ma luxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

dobrze by bylo moze jakimis plytami?? plyty np. takie jak na placach buraczanych, mysle ze nie glupi pomysl na pewno lepsze jak piasek i gruz bo gruz sie pogniecie a plyta nie. widzialem gdzies w galerii fotke jak ktos mial podobnymi plytami wylozone :)

 

wylozenie kostka? ladnie wyglada na pewno ale koszty nie sa niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

chyba szlaka najlepsza

ja mam tak zrobione polecam

można jeździć kombajnem, i czym tylko dusza zapragnie

tylko taki zabieg nawożenia trzeba ponowić za pare lat i bendzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tłoczeń sie zapada?? to czemu pod drogi i linie kolejowe jest sypany?? zapadnie sie gdzy sie go posypie 5-10 cm. dać 40 cm i będzie trzymać


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Znajomy ma na podwórku rozsypane odpadowe płytki ceramiczne :P koszt to 500zł za tira.i naprawde sper sprawa :P Sam zamierza kupić na swoje podwórko B)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

moim zdaniem to nalezy cienka warstwe tego blotka zebrac i wywizc a pozniej wysypac p[iaskiem i na to beton. moze to nie jest najtaniej ale bedzie trzymac i bedziesz mial spokoj na kilkadziesiat lat :P

ja mam tak u siebie zrobione i mam spokoj...nie polecalbym wywozic podworka zuzlem bo jest on rakotworczy;/;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Najlepiej to nawieść żużel :P On sie dośś szybko utwardzi i jest dość trwały :P


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Możecie sypać i tłuczeń i żużel a i tak wam wejdzie w ziemie. Trzeba najpierw wybrac troche tej ziemi, nawieść gruzu i różnych takich płyt połamanych, a dopiero nawozic warstwę żużlu czy żwiru. Gruz jest wiekszy wiec tak łatwo nie wejdzie w ziemie i zapobiegnie zapadaniu sie drobniejszej warstwy nawierzchniowej.

Jeśli tego sie nie zrobi to tłuczeń możecie wozić do usr**** śmierci a i tak wcisnie sie w ziemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6
Najlepiej to nawieść żużel :P On sie dośś szybko utwardzi i jest dość trwały :P

zuzel jest rakotworczy!!!!!!za kilka lat w nocy bedziesz swiecic na swoim podworku!;/wszystkim tylko nie zuzlem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

taki rakotwórczy jak eternit. u mnie eternit jest tyle lat i jakoś nikt raka nie ma.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Od 1997r (od budowy kanalizacji przez moje podwórko), całą powierzchnię podwórza mam wyłożoną szlaką i bardzo dobrze ta metoda spełnia swoje zadanie (mimo gliniastego podłoża) :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

U mnie jest tak od ok 1970-80 lat i tez spelnia prawidlowo swoje zadanie.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6
taki rakotwórczy jak eternit. u mnie eternit jest tyle lat i jakoś nikt raka nie ma.

nie porownuj eternitu do zuzlu;/ zreszta eternit tez jest szkodliwy, to niby dlaczego niemcy pozwalali z dachow eternity i kryja blacha??? zreszta nie bede sie spierac, napisalem to co wiem i tyle :P a jak zrobisz to juz Twoja sprawa ja u siebie na podworku nie mam ani eternitu ani zuzlu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Zdejmują bo po prostu przepisy wymuszają i tyle.. U nas podobno do 2032r też jest nakaz usunięcia azbestowych produktów, np eternitu... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

no tak ale niektorzy zdejmuja bo dbaja tez o swoje zdrowie :P

no ale wracajac do tematu to ja i tak nigdy bym zuzlem nie wysypal podworka..;/;/ droge to tak- mozna utwardzic zuzlem ale nie wlasne podworko;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmak    1

Moim zdaniem niema nic lepszego od dobrego asfaltu nie mylić z lichą "smołówką" :) Asfalt ma tą dobrą zaletę, że pracuje z podłożem a beton pęka :angry: niestety tak mam u siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No ale @wiesmak asfalt nie jest tani... :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj