Gość Luke16

Czym tanio utwardzić podwórko???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marluk    355

co polecacie na podjazd do stodoly pod niewielkie wzniesienie? asfalt odpada bo np. tir nie wyjedzie jak bedzie slisko. Co sadzicie o plytach JUMBO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co to za wzniesienie ze ciężarówka po asfalcie nie da rady podjechać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

nie jakies strasznie duze (nie wiem jaki kat), ale jak bedzie slisko albo mokro to z ciezarem sobie poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bardziej z ciężarem niż bez sobie poradzi, chyba że oś ciągnąca będzie stała na śliskim asfaltowym wzniesieniu a naczepa w błocie po osie. Jeśli cały plac będzie wyasfaltowany to ciągnik siodłowy z załadowana naczepa podjedzie a tym bardziej solówka z ładunkiem na pace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

U mnie zawsze było tak, jak łato to kurz jak ch....a, a jak była normalna zima i zamróź puszczała na raz to 2 tygodnie potopu w pół łydki,

kobiety nie radziły sobie z wyjechaniem z podwórka samochodem, a czyste buty to było marzenie.

A ja u siebie mam tak: wybrany został cały syf z podwórka( była tam wszystko z wykopu kiedyś pod dom, popioły, trochę żużlu) do kolana.

Potem żwir 15-20 cm, miałem sporo gruzu i kamieni, skamieniałe worki z zaprawą z remontu domu -poszło na ten piach, potem jeszcze trochę piachu.

Na wierzch tłuczeń dosyć czysty ok.15-20cm(mało tego pyłu który się marze jak jest mokry) i różnej grubości. Na brzegi obrzeża, wszystkie warstwy dobrze ujeżdżone.

I od tej pory mam raj, nie przejmuje się jakimiś plamkami oleju tak jak przy kostce.

Koszt to 1/3 kostki ale duuużo własnej roboty i w miarę tani tłuczeń

 

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik90_01    5

Powiem szczerze że co byś nie wysypał jeśli jeździsz często to w końcu się rozjeździ. Przy produkcji zwierzęcej, jak obracasz kilkanaście razy dziennie ciągnikami to tłuczeń, kamienie, grys czy inne materiały nie sprawdzą się. W końcu ziemia i inne produkty uboczne hodowli naniosą się na kołach i zrobi się nowe błotko. Jedynie sprawdzi się coś po czym byś mógł zgarniać łyżką całą tą naniesioną pulpę(jakieś płyty betonowe itp.). Jak nie całe podwórko to może pomyśl nad  zrobieniem sobie czegoś na kształt dróg.  Zaś jak jeździsz trochę rzadziej to bardzo dobrze sprawdza się zgryziony asfalt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Ja polecam beton z gruchy.Dwa lata temu robiłem podwórko,cena betonu wtedy 250zł metr sześcienny klasy b25.Lałem go 15cm grubo,oczywiscie dylatacje porobione.Nie ma problemu z pekaniem,wymiataniem itd.Jezdzą po tym maszyny i od świeta cieżarówki po zboze.Koszt tej imprezy to 50zł mkw, plus własna praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

no chyba musiał. ja też zstanawiam się co lepiej dać i asfalt skreślony został z jednego powodu podczas upałów będzie pływać a wiadomo ciągniki kombaj i tiry zrobią z niego to co mamy nanaszych drogach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

Ja właśnie zacząłem układać kostkę na części którą do tej pory miałem utwardzoną tłuczniem. Ale robię to na przejazdach gdzie chodzą najcięższe maszyny a na reszcie idzie piach, gruby kamień a potem drobny i ubijanie. Szkoda mi na kostke wydać było bo to prawie 1000m a kamień się u znajomego do tej pory sprawdzał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robal54    1

Ja utwardziłem płytami 150x300 wyszło 60zł za m kw. plus ułożenie.Polecam nie potrzeba głęboko ryć .Gruzy żadne nie wytrzymały ,bo mleczarka wszystko wcisnęła w ziemie.Raz zrobić i święty spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario81    120

Podsypka z piasku w miejscach gdzie było przekorytowane(ponad wymiar 15cm) i sypałem piasek sciagałem łatą i zageszczałem zagęszczarka i na to beton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

witam. chce utwardzić podwórko na wiosnę. Macie jakieś doświadczenia z pracą widlakiem na podłożu kamienistym np. tłuczeń? wiadomo pod to najlepsza byłaby kostka ale na kostkę mnie nie stać, bo mam plac 1000m2 więc byłyby to ogromne pieniądze. Podłoże mam ogólnie suche, więc wybiorę do 40cm ziemi i będzie już widać piach, na to myślę rzucić warstwę kamieni, gruzu i tłucznia, a na wierzchu będzie coś drobniejszego na klin. jak będzie solidnie zagęszczone to myślę, że nie będzie tragedii z pracą na wózku widłowym. co o tym sądzicie? może jakieś inne pomysły podsuniecie, coś w przyzwoitej cenie. pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Tak, gruz jak najbardziej, tłuczeń na górę i powinno być ok, jak będzie świeży wiadomo że będzie trochę miękkawo ale przez miesiąc dojedzie to do siebie, na górę można też dać szlakę, jest tania i też ładne się zagęszcza, u siebie mam tylko szlakę i średnie ciężarówki w ogóle nie odciskają kolein, póki ktoś nie zrobi zrywa trzyma się całkiem dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal04    11

Wybrac z 50 cm, 30 nasypac kamienia polnego, reszte zasypac frezowina, zrobic drenacje i podworko jak parking w hipermarkecie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

szlaka nie rozjeździ się po jakimś czasie do tego stopnia że będzie się mazać jak mocniej popada?? kamienia polnego też trochę mam więc będzie co rozsypać na spód, gruzu też trochę znajdę, a co do głębokości to zobaczymy jeszcze w czasie pracy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie szlaka maże się tylko w jakiś dołkach gdzie woda stoi, ale po 2 dniach po opadach (teraz na jesień) było ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Ja w tamtym roku wozilem zuzel z MP-cu wiadomo to tez fajans bo do domu wszedzie sie to nanosi .Ale sa takie miejsca na podworku ze mozna sypac przy oborze czy jakichs szopach .Cena byla super bo po 5 zl tona potem po 8 zl .Zaladunek gratis ...lepsze niz zolty piasek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

jeśli macie w okolicy jakiś zakład produkujący kostkę brukową to na podkład idealny jest odpad z produkcji kostki. 25zł za tonę płaciłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SteelProfil    0

Kruszywo betonowe + na górę destrukt czyli asfalt skrobany :>
Trzeba poszukać remontów w okolicy dróg. Można wyrwać za 1000-1500 pln/samochód :)

Jak ładnie się to zagęści a potem słońce potraktuje temperaturą robi się elegancki i twardy plac.

 

 


Nikt nie obiecywał, że będzie łatwo ! Tanie Blachy i Płyty Warstwowe SteelProfil Dzierżenin

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj