Gość Luke16

Czym tanio utwardzić podwórko???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

A bez kamienia, sam piasek 70 cm,  na to tłuczeń podsypka i kostka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Tylko kamieniarski, zwietrzlina jak już. One jest ostry i zklinują  się, rzeczny i  z piaskownie nie nadają  sie. Ram zasypałem, kawałek dziuru po dmuchawie piaskiem z piaskowni, bo miałem, to po roku wybrałem i zasypałem  piachem z  kamieniarstwa.

Kamień najlepszy nawet okrąglaki, bo zklinują się  na dole.

Pod dom pod kostkę wybierałem do metra, potem zagęszczarka 500 lub wieksza piach i kostka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

No a gdybym wykopał np na 40 cm dał 20 cm piachu i na to z 20 cm betonu z betoniarni i zrobił dylatacje pionową np co 1,5m to by było?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz to by wcale nie było tak tanio nie wiem czy nie trzeba mieć projekt jak chcesz betonować na stałe  njalepiej jak piszez dać piachu a na to kamień jak masz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nawet 15 starczy.

Znajomemu robiliśmy pod zakład produkcji w metalu, to 10-12 cm lane było B20 i B25, Dylatacja i od razu szalunek  było  z płaskownika 80x6 a  w środek siatka zbrojeniowa z 6 mm. Kwadraty 2,5x2,5 maks 3x3.m  Jeździ po tej posadce widlak 12 ton i wozi blachy po 3-6 ton i prawie  nic nie dzieje się, po za tym że beton oszukali i ściera się pod kolami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

No i właśnie o takie coś mi chodzi żeby było trwałe. Żebym spokojnie ciągnikiem wjechał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

fajnie się wam strzela z tymi głębokościami wykopu... normalnie sami fachowcy ;) jeden ma gline albo kamień na 40cm a drugi jakąś kurzawke... i bez stabilizacji czy wymiany gruntu nic nie zrobi solidnego.. no ale wy se dalej planujcie te wykopy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Pisałem już wcześniej o tym , najpierw dogadajcie się jaki jest grunt a pużniej głębokość , bo po co na zbędne koszta się naciągać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

No to napisałem od czego zależy głębokość korytowania.. co masz pod wierzchnią warstwą ziemi? jak nie masz za dużych wymagań a woda ma gdzie uciec to wolałbym sobie położyć płyty drogowe bo zawsze możesz poprawić a beton zrobiony na byle jakiej podbudowie pęknie i pozamiatane... pod płyty wybiorę parę cm ziemi i finał
Jeśli jest bagno to trzeba to usunąć albo zamówić sobie firmę od stabilizacji gruntu no ale to już tanie nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

Bagna nie ma wody też
Nie chodzi mi o to żeby było najtaniej tylko żeby było dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
California    0

No to napisałem od czego zależy głębokość korytowania.. co masz pod wierzchnią warstwą ziemi? jak nie masz za dużych wymagań a woda ma gdzie uciec to wolałbym sobie położyć płyty drogowe bo zawsze możesz poprawić a beton zrobiony na byle jakiej podbudowie pęknie i pozamiatane... pod płyty wybiorę parę cm ziemi i finał

Jeśli jest bagno to trzeba to usunąć albo zamówić sobie firmę od stabilizacji gruntu no ale to już tanie nie będzie

płyty betonowe 1*3m niby fajne ale ułożyć to równo to niewykonalne same płytysom nierówne jedna wypukła druga wklęsła tak 3 inaczej a dodatkowo po położeniu jej na wypozipmoeamej podsypce płyta zazwyczsk na złość nierówno siądzie. I tak wychodzom schodki progi nierówności więc odradzam jeśli masz innom możliwość Edytowano przez California

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek151    1

Orientuje się ktoś może ile potrzebuje kruszywa żeby utwardzić teren 600m2 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emill199008    0

Witam. Zamierzam utwardzić drogę płytami drogowymi typu jomb 100cmx75cmx12,5cm. Płyty zamierzam zakupić nowe, dowiadywałem się w okolicach Puław za nową płytę 100x75x12,5 podwójnie zbrojoną drutem 6 gładką proponują mi cene 34zł brutto + 2,8zł/km transport 160szt z rozładunkiem. Nie będe całej drogi układał tylko koleiny, tzn 1metr płyta, 90-100cm przerwa(może tłuczniem wysypie, albo trawka będzie rosła) 1metr kolejna płyta. Długość drogi około 60m w prostej lini. Pod płytami zamierzam wysypać z 10-15cm piachu, oraz 10-12cm chudego betonu(tak łącznie około 30cm żeby było),oraz to zagęścić i na to płyty. Czy ktoś coś takiego praktykował?? Dodam że to będzie droga główna do gospodarstwa, co drugi dzień przyjeżdza ciężarówka po mleko( solówka). Na kostkę niestety mnie nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Ja mam zakupione podklady kolejowe betonowe 3sztuki na 2 metry kwadratowe przy zakupie 700sztuk płacilem 3000zł i faktura zebrane 20cm i układane ładowarką woda spływa szczelinami i po sprawie ,oczywiście układane większą powierzchnią do góry a z czasem szczeliny sie zaszlamują wodą z ziemią z mycia maszyn lub z kół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam zakupione podklady kolejowe betonowe 3sztuki na 2 metry kwadratowe przy zakupie 700sztuk płacilem 3000zł i faktura zebrane 20cm i układane ładowarką woda spływa szczelinami i po sprawie ,oczywiście układane większą powierzchnią do góry a z czasem szczeliny sie zaszlamują wodą z ziemią z mycia maszyn lub z kół

 

Ale to cena z transportem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

Firma rozbierała nieczynną linie kolejową i składowali na polu a ja tylko zbierałem i woziłem do siebie mam zdjęcie w galeri pod agregatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

sprzedam kamien polny rozny kaliber ok 250 t

Kamień polny nie zbyt nadaje się, nie klinuję się.

Podkłady kolejowe są bardzo masywne i dobre, niestety bardzo pracochłonne i drogie w ułożeniu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Firma rozbierała nieczynną linie kolejową i składowali na polu a ja tylko zbierałem i woziłem do siebie mam zdjęcie w galeri pod agregatem

no to fajnie trafiłeś na okazję. U mnie nikt nie rozbiera torów bo ich nawet nie ma w pobliżu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj