Gość Luke16

Czym tanio utwardzić podwórko???

Polecane posty

rolas33    0

Można ten problem rozwiązać znacznie tańszym kosztem jak już ktoś wspomniał. Jeżeli chcesz położyć kratki trawnikowe geoproduct to musisz najpierw przygotować pod nie odpowiednio podłoże, aby się nie zapadły. Piszesz, że masz problem z zbierającą się w tym miejscu wodą, więc będziesz musiał wykopać trochę tej ziemii w jej miejsce nawieźć np. trochę gruzu, na to wszystko położyć konkretną warstwę ziemi i dopiero kładziesz kratki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Troche odgrzewam temat, ale nie mogę już przez podwórko przejść. A co myślicie o moim pomyśle, żeby wykorytować,wsypać warstwę żwiru i ułożyć bloczki betonowe takie jak na fundamenty się daje? Ma ktoś coś takiego, albo gdzieś widział?

 


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bawidamek    1

Tez kiedys o tym mysłalem żeby bloczki uladac,ale dałem spokój poniewaz koszt 1m2 z bloczka wynosi ok 25zł. a kostke da rade tez za tyle kupic.A podbudowe niewiele mocniejsza trzeba pod kostke.Wiec koszty podobne ale wyglad inny :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

kolega z okolic białej podlaskiej może przywieźć węglan wapnia lub tłuczeń zagęszczający się z kopalni w okolicach mielca - po prostu ma pustą patelnię na powrocie, regularnie wozi towar w tamte strony.

kontakt: Kamil 604205086

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakotah21    0

Panowie ja wysypałem resztkami z pieca cementowni Chełm , jest to coś w rodzaju żużlu i można tam znałeźc wszystko monety gwoździe łyżki , noże he he he .Ale po ubiciu i wypłukaniu popiołu wygląda to jak beton lub asfalt.Koszt to 20 zł sa tonę polecamwszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobi70    0

robiłem na PROW 900m2 utwardzenia w normalnym rolnym gruncie, pod zagospodarowanie nowego podwórza. fajny teren, ale póki nie zsiąknie jest na prawdę błoto.

pod spodem glina. na wierzchu piaszczysto/ilaste. przejdą wiosenne rostopy, ziemia rozmarznie i w ciągu kilku dni jest OK.

daliśmy korytowanie na 60cm. 20cm grubego żwiru/20cm drobnego żwiru. wszystko zwałowane do zagwożdzenia. potem na to guz mielony mieszany lekko z zoemią. czysty jest do bani bo się nie klinuje prawidłowo. na koniec wałowanie z wibratorem.

nie ma bata. wjeżdzają wszystkie pojazdy. jedyna konserwacja jaka jest potrzebna to kika łopat drobnego tłucznia do posypki co 2-3 lata, żeby cały czas wjeżdzać to w podłoże. ważną rzeczą jest też by szczególnie wiosną nie jeżdzić cały czas po tym samym śladzie. jak zsiągnie, jest prawie jak beton.

wyszło to brutto ok 65zł za metr. jakby bez kwitu to niech każdy sobie sam policzy.
jednak dla teoretyków twierdzących, że sypać w błoto jakiś tam urobek powiem, że to pobożne teorie.

zawsze będzie syf. najpier trzeba wybrać i odizolować nawierzchnię od gruntu warstwą odsączającą. inaczej zawsze będzie to pływało.

Edytowano przez bobi70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

A myślałeś kupić asfalt ten który zbierają z drogi? u mnie taki sam koszt jak zwykłego kamienia a wywieziony latem w upalne dni dobrze ułożony daje rezultaty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

płyta ażurowa 40x60 to wyjdzie 25zł/m2 i jak samemu się zrobi to wyjdzie całkiem bajki i przyzwoicie tanio

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobi70    0

płyta ażurowa 40x60 to wyjdzie 25zł/m2 i jak samemu się zrobi to wyjdzie całkiem bajki i przyzwoicie tanio

 

pod płytę ażurową jak nie dasz solidnej podbudowy i solidnie zagęszczonej rozjedzie się przy każdym wjechaniu cięższym sprzętem.

jak już coś to może szukać jombów i postarać się ładnie wykończyć one mogą leżeć na wyrównanym rodzimym gruncie. zwykłą ażurowa pod takie obciążenia jak w gospodarstwie, nie. choćby dlatego, że nie są to zbrojone elementy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Jomb też się rozleci jak będzie nierówno miał pod spodem. A i przez dziury będzie błoto wychodzić. Trzeba dać piach pod nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobi70    0

To oczywiste. Jednak Jomb jest zbrojony, co zdecydowanie zmienia jego wytrzymałość.

Mimo wszystko jestem zdania, że zadna forma utwardzenia nie ma dużego sensu jeśli nie zostanie zdjęty grunt wierzchni i dana podbudowa z solidnie zagęszczonego piachu.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tak masz rację. My pod trylinkę na glinie wybieraliśmy nawet pół metra, na to potem warstwa akurat miałem drobny żwir z innych wykopów warstwa jakieś 20-25 cm, gruzu 15 cm i piasku 10 pod samą trylinkę i mimo cienkiej warstwy gruzu nic się nie dzieje. A jeżdżą wózki widłowe i ciężarowe po 40 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobi70    0

Dlatego wkurzają mnie rady teoretyków, syp to czy owo w błoto. Potem zrób to czy tamto.

Albo to zrobić. Albo zrobić na odp***l. Ale ja nak mam wydać 5tys na odp***l to wolałbym sobie kupić gumiaki wodery i do obeschnięcia gruntu jakoś wytrzymam. Porównania w cenach nie ma.

Zrobić utwardzenie tylko po to, by pod byle cięższym sprzętem porobiły się koleiny, czy żeby rozjechała się cała nawierzchnia...., zdaje się nie ma to sensu.

Każdy powinien mierzyć zamiary na możliwości, to jasne. Ale przy pracach drogowych, jest ryzyko, że przy nie właściwym wykonaniu trzeba to będzie zerwać, wybrać, wywieźć i położyć na nowo. Razem w przypadku niepowodzenia, będzie to wartość pięknej kostki na podbudowie 50cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tak u mnie pod kostką mam w sumie 45-50 cm gruzy, na wierzchu jest tylko jakieś kilka do 5-10 cm klińca 4-31,5 zamulonego piaskiem, piasku pod kostką to też tylko 3-4cm. Też nic się nie dzieje, fakt faktem grunt rodzimy to żwir.

 

Teraz też jakieś 5000m2 do utwardzenia mamy ale częściowo chyba beton zrobimy, koszt podobny jak kostka i szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Jeśli ma być dobrze to na pewno nie tanio taka jest prawda dobrze wykorytować podwórko zależy na jakie ciężary ale min 30 cm trzeba. Najlepiej dogadać się z kierowcami z tzw bramowców jeśli mają czysty gruby gruz to przywiozą w ramach fuchy ;) przez jesień pryzmować a wiosną kopać i sypać :). dobre są też odpady z firm produkujących kostkę brukową ja za pełną 4-ro ośkę płaciłem 100 zł :) Najpierw gruz żeby dobrze się oklinował później warstwa drobniejszego 30-60 gruzu lub spieku hutniczego (jeśli się ma dostęp do niego taki czerwony żużel jest serio rewelacyjny). Na górę jakiś drobniutki kamyk i zawibrować i zostawić przez zimę żeby "dobrze wszystko siadło" (oczywiście jeśli jest taka możliwość). a na następny rok kładziesz na górę to co chcesz :)

A i broń boże nie dawać dolomitu i kamienia węgielnego. Dolomit wymyje a kamień węgielny rozpadnie się w pył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

koledzy znacie może koszt wyasfaltowania podwórka za m2

 

Mam stara trylinkę i chciałbym ją przelać masą, by było ładnie i równo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas we wsi jak kładli asfalt to robili prywatnie dojazdy za 20zł/m2 sam towar plus położenie bez przygotowania podłoża 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Główna siada w miejscach skrętu samochodów z mlekiem na posesję ale to przez przeciążenie i słabe podłoże... To tzw "sypany asfalt"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25

Ja polecam z płyt betonowych. Nie daleko asfaltowali drogę i zbierali te płyty (po nocy płyt już nie było :) ). Wyrównanie podwórka, podsypka żwirowa i wyszło całkiem fajnie, dodatkowo powiększyłem płytę obornikową żeby teleskopówką i rozrzutnikiem po twardym jeździć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bupr    28

U siebie mam podwórko wysypane tłuczniem, takim samym jaki znajduje sie pod torami kolejowymi. Został wysypany na suche podwórko, najpierw zostalo ono zruszone kultywatorem tak aby zniewelować nierówności, następnie rozsypany tłuczeń i zagęszczone zagęszczarką. Podwórko w takim stanie jest u mnie 6 czy 7 rok. Jeżeli nie będzie sie na nim ostro skręcało to nie ma problemów. Jeżeli chcemy ostro zawracać to co jakiś czas trzeba łopatą przerównać miejsca gdzie koła wzruszyły tłuczeń. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj