Mucha

John Deere 590- Ustawianie wysokości bel

Polecane posty

Mucha    5

Witam, niedawno kupiłem prasę John Deere 590, najszerszy podbierak, pasy ładne ogólnie prasa zadbana. Lecz mam problem ze sterownikiem. Ustawiłem na sterowniku baliki na 120 cm, ustawiłem sobie sznurek jak ma być podawany wszystko ok.Zajechałem na łąkę prasa dobiła do 120 cm na sterowniku, balik owinięty automatycznie wypuszczam belkę i jako że to pierwsza belka to wyszedłem zobaczyć jak wygląda i ocenić czy wszystko jest ok. No i niestety nie jest ok ponieważ belka wyszła mi około 140 cm... Sznurek jest owinięty prawidłowo ale z tą wysokością jest źle. I teraz takie pytanie, dlaczego tak się dzieje? później zasadą prób i błędów ustawiłem sterownik na 109 i zaczeły wychodzić bele lekko ponad 120. Idąc tym tokiem mógłbym ją tak konfigurować i wyliczać że tyle na sterowniku to tyle w rzeczywistości ale tak być nie powinno, czyli jeśli bym ustawił 150 na słomę to wyjdzie pewnie około 170... Aaa, no i ta listwa z numerami się przesuwa na większą cyfrę wraz z wielkością beli. I może mi ktoś podpowie jeśli nie ogarnę tego sterownika to jaka ma być na tej listwie cyfra przy 120 cm i przy 150 cm beli. Kolejnym tematem który mnie zaciekawił to licznik bel. Z tego co wiem to jeśli wcisnę pięciokrotnie na sterowniku guzik "123" to wyskoczy mi całkowita ilość bel zrobionych przez prasę. No i wyskakuje owszem, tylko po zrobieniu 30 bel ta cyfra się nie zmieniła...I to też mnie bardzo ciekawi dlaczego? Chyba że robię coś źle. Dla niektórych może są to banalne pytania ale ja się w tym roku przesiadłem z Rollanta 44 na JD tak więc wybaczcie jeśli będę zadawał dla bardziej doświadczonego użytkownika tej prasy oczywiste bądź bardzo proste pytania, ale dla mnie to nowość ;) Proszę o szybką odpowiedź bo pracy sporo, a może przeoczyłem jakiś szczegół. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3
xwaldas    0

Witam a czy może ktoś wie jak ustawić w tej prasie ilość podawanego sznurka i brzegi jak się mają te liczby do rzeczywistości?

 

Dnia 22.07.2016 o 20:42, Stasiek30 napisał:

A MOŻE KOLEGA MA CAŁĄ INSTRUKCJĘ OBSŁUGI?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Witam jakie powinny być wartości na wyświetlaczu sterownika przy maksymalnie otwartej klapie? Bo u mnie jest 100 i przy ustawieniach bel 1,2m wychodzą większe o około 10cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
Dnia 27.05.2023 o 14:44, micgal39533 napisał:

Witam jakie powinny być wartości na wyświetlaczu sterownika przy maksymalnie otwartej klapie? Bo u mnie jest 100 i przy ustawieniach bel 1,2m wychodzą większe o około 10cm

Zależy jaka 590 bodajże 202 

580- 177

W modusie diagnostycznym powinno tak być 

Edytowano przez adamowicz84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamowicz84    76
10 minut temu, micgal39533 napisał:

zrobiłem kalibracje i jest okey ;) 

U mnie w 580 mam też skalibrowane ale i tak wymiar balota odbiega od tego co na wyświetlaczu o jakieś 15-20 cm szukam cały czas przyczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

No to u mnie pomogło to dokładne ustawianie wielkości bel czy jakoś tak jest to zapisane w instrukcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, chcialbym zamienic john 550 na nowsza mysle nad 592, co powiecie? jest sens? jakies opinie o tym modelu?
    • Przez witaminka2000
      Witam mam problem z prasą John Deere 575.mianowicie chodzi o zbijanie. Kupiłem i dzieją się z nią jakieś jaja. Wskaźniki pokazują co chcą itd. mam kilka pytań,1 jak włącza się cofanie rotora,2 jak włącza i wyłącza się noże,3 jak powinien działać wskaźnik hydrauliczny z przód prasy,4 czy ktoś regenerował siłowniki klapy i gdzie to robił i jaki był koszt,5 jak działa zawór ta kostka z pokrętłem z przodu prasy,6 czy ktoś regenerował naprawiał ta kostkę od ustawiania zgniotu,7 jak ma byś ustawione i jak działa ten przełącznik na klapie od wielkości beli. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Może miał by ktoś instrukcje obsługi i napraw do tej prasy i może katalog części to też by było miłe widziane 
    • Przez mpj
      Dzień dobry. 
      Mam problem z prasą JD960. Słoma dostaje się między pasy a wał który je napędza. Przez to pasy dotykają innego wałka niżej i kiedy nazbiera się dużo słomy to prasa się zatrzymuje. Miał ktoś taki przypadek? 

    • Przez Kamiljankowski
      Cześć wszystkim. Ma może ktoś z was instrukcje obsługi do jd 578? 
    • Przez Mateusz320
      Czy prasa John Deere 592 nadaje się do sianokiszonki? Robię ponad 300 bel sianokiszonki plus 100 siana rocznie, słomy brak 
      Jakie zapotrzebowanie mocy w sianokiszonce
      Prasa godna polecenia na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
      Czy nadaje się w góry,bo jest dość wysoka a przy tym pewnie wywrotna?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj