Zaloguj się, aby obserwować  
drzewis98

ładowacz czołowy stary czy nowy

Polecane posty

drzewis98    8

Witam!!! Czy opłaca sie kupić używanego tura do zetora 7211, albo jakiś nowy niedrogi jak sądzicie??? Głównie chodzi mi żeby ładował bele na przyczepe, obornik ładował. Najlepszy by był nowy a nie drogi czy ten by był dobry a może ktoś brał stąd http://www.rolnicze-maszyny.pl/tury.php jakie są wasze opinie albo odpuścić i jakiś zrobić chwytak do ciągnika aby móc załadowac bele na przyczepe czy cena wkładu do takiego samorobionego chwytaka na tylni tuz nie przeszła by ceny tura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

słuchaj ja niedawno kupiłem tura da zetorka 7245 nie nowy z 2006 roku jeśli chodzi ci o te firme co podałes to pogadamy na gadu gadu tylko ja niemam twojego ale masz moje w profilu to jak chcesz to sie zemną skątaktuj ja troche z tymi turami jeździłem to troche wiem na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Jak chcesz szybko i atwo to kup sobię używke oryginalnom czeskom ale jaest bardzo ciężki a jak masz kase to kup sobie tura lecz nie kupój jakieś tam firmy krzak lecz porządniejszy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

tak, nie kupuj firmy krzak.

 

Bo to może być nie wypał a potem "Chłop się buja"

Lepiej poszukaj sobie jakiejś używki bo mówisz ze nowy za drogi.... (bo tak jest)

jeśli pojeździsz sobie po handlarzach i obejrzysz przynajmniej jakieś 5-8sztuk to będziesz zorientowany jaki tur urzywany jest lepszy. Niestety to pochłania czas i wejściowe koszty transportowe. Ale zapewniam cię że po obejrzeniu paru turów będziesz wiedział więcej i będziesz pewniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

macie może ceny aktualne 2 lub 3 sekcyjnych ładowaczy. Czeski jest za ciężki a pozatym jak masz założonego to podobno nie widać ścieżek podczas siewu. U mnie znajomy się nacioł na używanego siłowniki ostro puszczały i były a zreszto były do du...y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

No i używany poże być powyginany, czego nie widać przed montażem i pracą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

Pisales ze chcesz ladowac nim bele i obornik....a chwytakiem raczej obornika mnie zaladujesz a nawet jesli bys probowal to byloby to sie bawienie i pierd...bys sie z naladowaniem trzech rozrzutnikow od rana do wieczora:P wiec ja Ci odradzam robienie takich wynalazkow..ale zrobisz jak uwazasz. proponowalbym Ci jkis nowy ladowacz czolowy np sipmy....albo cos uzywanego byle by mial silowniki do lyzki...bo na zatrzask to u nas ludzie maja i teraz narzekaja na nie bo jak naladujesz cos ciezszego to pozniej jest problem z otworzeniem lyzki, musza wtedy zapierac sie noga i szapc za taka linke...smiechu warte:P:P:P

http://www.rolnicze-maszyny.pl/tury.php - jak nie sipma to tutaj napewno dobierzesz cos do swojego ciagniczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
Pisales ze chcesz ladowac nim bele i obornik....a chwytakiem raczej obornika mnie zaladujesz a nawet jesli bys probowal to byloby to sie bawienie i pierd...bys sie z naladowaniem trzech rozrzutnikow od rana do wieczora:P wiec ja Ci odradzam robienie takich wynalazkow..ale zrobisz jak uwazasz.

o ten chwytak to mi chodziło wyłącznie do ładowania bel a nie obornika od tego jest cyklop, brałes a może ktos z twoich znajomych brał tura z opoczna tego z linku co podałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

no ma jeden goscio takiego tura i jak narazie to calkiem dobrze chodzi...on bral go do c-330.

a to jak masz cyklop to ladowacza czolowego nie oplaca sie kupowac....teraz to juz inna bajka, bo ja myslalem ze nie masz cyklopa. eee to nie warto jest kupowac ladowacza do bel...o wiele taniej wyszloby zrobienie jakiejs sztycy zaostrzonej na koncy i kawalek jakiegos mocowania do ciagnika i po sprawie....moim zdaniem ladowanie bele na polu czy lace to bez roznicy czym zladujesz chwytakiem czy ladowaczem czolowym, a do obornika masz cyklop- tak samo jak ja:P tylko jest male pewien minus tego chwytaka....bo ladowaczem lepiej jest ukladac bele na jakiejs stercie czy cos a tym chwytakiem to wiecej jest bawienia sie ale tez da sie zrobic:) u nas taki goscio tez chwytakiem laduje bele i rozladowuje to smiga ze ho ho...nawet szybciej to robi niz niektorzy czolowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

cyklopem to szkoda czasu turem o wiele szybciej ładujesz bele wiem bo od sąsiada brałem bele i mi ładował na przyczepe to ceklopem za chiny w kilka minut załadował 3 przyczepy belami u nas maja cyklopy ale i tak wszyscy ładują turami bo lepiej i szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

no tak...kurcze mi chodzilo o to ze cyklopem ladowac tylko obornik...a tym chwytakiem co zrobisz tylko bele..;/gdziez cyklopem ladowac bele..to nie realne no chyba ze najpierw postaczasz je z pola w jedno miejsce a pozniej podjedziesz cyklopem i bedziesz ladowac na przyczepy:P hehe ale to nie ma sensu:) bo ty cyklop masz...z tego co wczesniej napisales???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

no tak da sie :) czemu nie??wszystko sie da...ale chodzi o to jak i o komfort pracy. pytalem sie goscia co u nas ma tego tura i mowi ze dobra sprawa, tylko ten z silownikiem do lychy, bo bez silownika to nie radzil brac;/

w tygodniu bedzie ladowac obornik to wrzuce pare fotek to zobaczysz te cudo a moze jak mi sie uda to filmik zrobie :)

ale ty masz cyklopa czy nie bo nie rozumiem....chcesz ladowacz czolowy tylko do wkladania beli?? czy do beli i do obornika a cyklopa chcesz sprzedac??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
o ten chwytak to mi chodziło wyłącznie do ładowania bel a nie obornika od tego jest cyklop, brałes a może ktos z twoich znajomych brał tura z opoczna tego z linku co podałeś

 

Te ładowacze są z Hydrametu, więc o jakoś bym się nie bał :P

http://hydramet.pl/new/index.php?id=109&cid=48 - to są te same ładowacze co na stronie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8
chcesz ladowacz czolowy tylko do wkladania beli?? czy do beli i do obornika a cyklopa chcesz sprzedac??

tylko do ładowania, jak by miał tura a cyklop by tylko stał i nie był potrzebny to może bym i sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

jak bedziesz mial ladowacz czolowy to cyklop pojdzie w odstawke :P

wiem cos na ten temat bo sam tak mam...mam ladowacz przy forterze i nim wszystko robie(bele, obornik itp) cyklop narazie stoii..

No ale wracajac do tematu to tak: jesli chcesz ta sprawe jak najtanszym kosztem zalatwic to radzilbym Ci zrobic tego chwytaka do bel a obornik spokojnie ladowac cyklopem, a jak chcesz inaczej to mozesz sprzedac cyklopa, dolozyc i kupic jakis konkretny ladowacz czolowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

dzięki. zobaczymy jak bedzię wspłópracować z turem może albo raczej tak po co ma stać jedynie żejak by miał coś wykopać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Wg mnie uzywany jest duzo tanszy i taki bym kupil na twoim miejscu..WAZNE ZEBY TYLKO NIE MIAL POSPAWANEJ RAMY no i przeciekow duzych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

ale mi wystarczy 3A poco mi jakiś zachodni za 6tys. albo ten wielki czeski tur, jak mam nowy z 7900zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj