Nismo

prostowanie felgi 34 calowej

Polecane posty

Nismo    7

Witam mam do was pytanie czy ktoś z was prostował tylną felgę od traktora a może korzystaliście z usług jakiegoś warsztatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Trudno coś Ci doradzić nie widząc uszkodzenia i nie wiedząc z jakiego ciągnika jest ta felga. Jak możesz to wstaw zdjęcie uszkodzonej felgi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ogólnie trudno ale coś można pomyśleć ale jakieś foto od czego do jakiej prędkości na jakie obciążenia ,jakie uszkodzenie i jaki sposób ugięta , kiedyś coś prostowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

sory że tak późno ale ostatnio brak czasu,może wrócę do tematu felgi. Usterka nie jest tak bardzo kłopotliwa na drogach polnych a problem zaczyna się wjeżdżając na asfalt bo traktorem buja bardzo nieprzyjemnie na tej nawierzchni i zauważyłem pęknięcie na długości 1 cm na rancie od zewnątrz, domyślam się że poprzedni właściciel podczas odnowy felg źle poskładał felgi i opony prawie nowe pościnało prze to, co byście radzili? jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Kolego...dalej nie wiemy jaka to felga...skręcana czy pełna spawana...z jakiego ciągnika ? To ważne bo nie wiemy jakie obciążenia musi przenosić i z jakimi prędkościami pracuje. Normalne jest, że nawet mocno krzywa felga nie daje o sobie znać na drogach gruntowych przy prędkościach do 20 km. bo i tak ciągnikiem buja na nierównościach ale jak wyjedziesz na asfalt i przyśpieszysz to nawet małe zwichrowanie daje o sobie znać a im szybciej tym mocniej buja. Z tego co piszesz to już ktoś naprawiał tą felgę i nic to nie dało a może nawet pogorszyło sytuację. Jeśli ciągnik jest popularny na rynku to taniej i lepiej będzie kupić używaną felgę niż klepać coś co już ktoś klepał i nic nie wyklepał. Wszystko to jednak przypuszczenia i do puki nie napisałeś co to za felga i z czego to dalsze porady nie mają tak naprawdę  sensu....a najlepiej jak byś zamieścił foto całej felgi i tego uszkodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Jest to felga skręcana do Deutz fahra dx 3.70 a fotkę wyślę jak będę miał wolną chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Seria DX to bardzo fajne i dobre ciągniki a do tego jest ich bardzo dużo i sporo jest już sprzedawanych na części więc w razie czego nie będziesz miał problemu z kupieniem używanej za przyzwoite pieniądze. Jeśli masz już "jajo" lub jest duże bicie boczne to raczej nie ma sensu prostować. Być może ten ciągnik był uderzony z boku w koło i zwichrowana jest też tarcza koła a nie sama obręcz. Jeśli ogólnie jesteś zadowolony z ciągnika i masz zamiar robić nim przez parę lat to lepiej szukaj używanego koła w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

Jak narazie jestem zadowolony z traktora choć ma kilka usterek ale powoli je eliminuje, u mnie raczej jak się coś kupuje to na lata ma służyć.

Trochę już kombinowaliśmy wyprostować i chyba jak ją malowali i zmieniali opony na nowe, poprzedni właściciele to źle je poustawiali na śrubach i przez to jajo zrobili i pościnało w niektórych miejscach oponę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jak jest jajo to raczej sobie odpuść bo nie doprowadzisz tego do dobrego stanu i tylko opony i łożyska płosi będzie Ci dobijać przez to bujanie. Może być tak, że kiedyś komuś poluzowały się śruby łączące tarczę koła z obręczą a to skutkuje zrobieniem koła w jajo...takie uroki skręcanych felg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

jajo to raczej za dużo powiedziane ale coś mi sie zdaje że ciężko będzie kupić jedną felgę do DXa bo w tej serii było oferowane kilka rodzajów felg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Może nie tak wielkie jajo ale ciągnikiem buja a to wnerwia i może być przyczyną innych problemów tak jak pisałem wcześniej. Kto szuka ten znajdzie :D Przeglądaj ogłoszenia to trafisz na jakiegoś handlarza, który ma kilka DXów i coś się znajdzie. Pamiętaj, że Deutz owszem oferował do każdego modelu różne rodzaje i rozmiary kół ale te same występują w kilku modelach więc nie powinno być aż tak ciężko coś znaleźć. Powodzenia kolego !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nismo    7

A co sądzie o dorabianiu felg do traktora? w moim przypadku może tylko obręczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko można tylko jak czytam co piszesz to ty nie wiesz co i jak masz uszkodzone w twoim przypadku myślę że twoja jest w łatwy sposób do wyprostowania nawet jajo można wyprostować gorzej jak jest zusemkowana bo sprężynuje ale skręcaną to dużo można wyprostować ,tylko trzeba sprawdzić gdzie i jak jest krzywa ,

 

ja myślałem że jest po wypadku zgnieciona i że ją rzuca 10cm lub coś takiego i jest stabilna i spawana

 

najpierw sprawdź felgę bo może masz uszkodzoną oponę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Dorobienie obręczy to też sposób ale nie wiem jak to wychodzi cenowo. Firma Pronar z Narwi produkuje felgi na dużą skalę...do tego stopnia dużą, że większość nowych ciągników sprzedawanych w Europie i nie tylko wyjeżdża z fabryk na felgach z Pronaru. Zawsze możesz zadzwonić i się dowiedzieć ile taka obręcz u nich by Cię kosztowała. Myślę jednak,że kupienie używki będzie dobrym wyjściem i raczej tańszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj