Skocz do zawartości
News
mumio

Kiedy przejść na KRUS, uzupełnić wykształcenie, kiedy złożyć wniosek?

Polecane posty

mumio    0

Zamierzam w przyszłym roku iść do szkoły o profilu mechanik  operator pojazdów i maszyn rolniczych (szkoła znajduje się na liście aby uzupełnić wykształcenie po otrzymaniu dotacji). Rodzice mają 6 ha, chciałbym od nich wydzierżawić 3 ha i przejść na KRUS.

Będę wdzięczny aby odpowiedzi były również ponumerowane adekwatnie do pytań:

1. Czy pieniądze można przeznaczyć na modernizację i naprawę ciągnika - nowe opony, nowe koła do międzyrzędzi, nowe części czy tylko można zakupić nowy ciągnik lub max 5 letni?

2. Czy młody rolnik może dzierżawić grunty rolne czy musi być ich notarialnym właścicielem?

3. Ile lat należy prowadzić gospodarstwo po otrzymaniu dotacji?

4. W którym momencie należy przejść na KRUS? Po złożeniu wniosku, czy przed?

5. Czy w latach 2014-2020 można złożyć jeden wniosek w dowolnym roku, czy kto pierwszy ten lepszy? Chodzi mi o to, czy np. w 2017 można składać taki wniosek?

6. Maszyny do gospodarstwa tylko i wyłącznie nowe czy też max 5 lat? Jak z przyczepami?

7. Czy szkoła to musi być tylko zawodowa czy może być policealna lub kurs zawodowy mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych?

Dodam, że obecnie pracuję zawodowo, w przyszłym roku chciałbym zacząć naukę albo po otrzymaniu dotacji chociaż wolałbym już mieć jeden rok nauki za sobą i dopiero złożyć wniosek.

Edytowano przez mumio

wojtal24    261

Poczytaj sobie tematy na temat Młodego rolnika i PROW i wiele odpowiedzi tam znajdziesz przy tak małym gospodarstwie nie liczył bym na jakie kolwiek dotacje po za dopłatami bezpośrednimi 

Zapraszam do lektury a jak Ci sie nie chce poczytać nawet to nikt za Ciebie tego nie zrobi

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/47508-prow-2014-2020-modernizacja-gospodarstw-rolnych/

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/

Po za tym jak skończysz szkołę to wiele może sie zmienic wiec po co temat bezsensu

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez versus
      Witam wszystkich,
      Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie - Mazowieckie.pl
      Niestety dopłaty do paliwa rolniczego będą nie wypłacone w całości, przynajmniej na razie. Może macie informacje z innych województw jak sprawa wygląda??Dlaczego nie zostaje uzupełniona kwota od razu??...
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez lusssak
      3. Działanie
      „Premia na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” Pomoc ta adresowana będzie do rolników, członków gospodarstw wiejskich, ubezpieczonych w systemie ubezpieczeń społecznych KRUS, którzy decydują się na podjęcie działalności pozarolniczej. Pomoc będzie wypłacana w formie premii – do 100 tys. zł, co najmniej w dwóch ratach w okresie maksymalnie pięciu lat.
      Zakłada się, że pomoc będzie mogła być przyznana, jeżeli:
      miejsce prowadzenia działalności będzie znajdować się na obszarze wiejskim;
      operacja będzie realizowana poza obszarem miast;
      zaplanowane zostanie utworzenie co najmniej jednego miejsca pracy w przeliczeniu średniorocznym (również samozatrudnienie);
      Pomoc będzie mogła być przyznana beneficjentowi tylko jeden raz w okresie realizacji Programu.
      Jednym z warunków przyznania pomocy będzie przedłożenie biznesplanu.
      Wypłacenie ostatniej raty uzależnione będzie od prawidłowej realizacji biznesplanu.

Witam. Natknąłem się ostatnio na powyższy program. Może zna ktoś więcej szczegółow dotyczących jak to mniej więcej będzie wyglądać. Z tego co sam ustaliłem, będzie to coś w stylu młodego rolnika, tylko że na założenie firmy.
    • Przez kamil1985
      Młody rolnik w 2017. Jak skorzystać, kiedy nabór? Ciąg dalszy dyskusji z wątku 
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88807-m%C5%82ody-rolnik-2016/
      Szukasz więcej informacji o programie Młody Rolnik? Rozwiązania wszystkich problemów znajdziesz w wątku
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/2868-m%C5%82ody-rolnik-nowe-zasady/page-1590?view=getlastpost

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.