Skocz do zawartości
News
jakub603

Dofinansowania MR Dotacje itp. Bez wykształcenia rolniczego???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jakub603    0

witam :-) Mam taki problem ze chciałbym zostać rolnikiem pracować na gospodarstwie bo poprostu to uwielbiam ale problem jest w tym ze nadszedł czas aby wybrać szkołę ponadgimnazjalną i niestety nie mogłem iść w stronę zawodu rolnictwa ponieważ szkoła ta jest dosyć daleko i nie ma żadnego autobusu. No i wybrałem sobie zawud Hydraulik. I mam właśnie takie pytanie czy po skończeniu tej szkoły jak będę miał 18 i bym przejol gospo po ojcu to mam jakieś szanse aby dostać jakieś pieniądze na modernizację gospodarki itp lub premi na MR. musze robić jakieś kursy czy coś?
Pomożecie? Bo nie mam o tym zielonego pojęcia.

kitowiak    400

Musze cie rozczarować ale nie bedzie to możliwe, musisz dorobić sobie kwalifikację zawodową i wtedy uzyskasz zawód Rolnika i bedziesz mógł dopiero wtedy pozyskiwać dotacje unijne :D Powodzenia !

wojtal24    261

zanim skończysz szkołę to może dotacji nie będzie i uni całej też może nie byc

ZETOR TEAM

Wiadomość z agroFakt.pl

Marco82    34

tak, nie będzie uni nie będzie dopłat ludzie będą snopowiazałkami wiązać słomę w żniwa zwozić do stodoły pod samo kalenice a  potem cepami młócić w zimie. weż przestań już...... ja ci powiem że za kilka lat może dojść do tego że każde pracę polowe będą sterowane z domu ciągnik sam pojedzie opryskać pole zresztą już tak jest więc nie gadaj że nie będzie uni bo 10 lat temu nie każdy miał DVD a dziś pendrive to już przeżytek....

Pegaz3512    10

W mojej okolicy jest masa szkół zaocznych o profilu technik rolnik, dwa lata, zjazd co drugi tydzień, egzamin na koniec i masz papier w ręku. Tą szkołą co ja chodziłem oferowała internat wyżywienie że ludzie byli z daleka. CKP Pszczela Wola polecam i można było się sporo nauczyć.

jakub603    0

ok dzięki za odpowiedźi :-) A co będzie dalej to się już zobaczy mam nadzieje ze jakoś uda mi się
A i mam jeszcze pytanie. kiedyś w internecie przeczytałem ze gdy będę płacił KRUS przez chyba 5 lat to mogę dostać jakieś pieniądze? ktoś coś o tym wie?

Gal    3

Wydaje mi się, że opłacanie KRUS-u przez 5 lat daję Ci tylko status rolnika i jest to uznawane zamiast wykształcenia przy młodym rolniku. A co do wypowiedzi "wojtal24" to może mieć rację wystarczy oglądać TV a jeśli Unia by się skończyła nie oznaczało by to powrotu do snopowiązałki i cepa.

kitowiak    400

Z tego co ja wiem to nawet jeśli ukonczysz szkołę rolniczą to musisz być 2 czy 3 lata na krusie przy ojcach, czy to jest prawdą ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adamc330
      Witam niedawno skończyłem kwalifikowany kurs zawodowy R3 i moje pytanie kieruje do osób które też skończyły taki kurs, czy musiał ktoś płacić za przystąpienie do egzaminu z OKE ????.
      Podczas odbioru zaświadczenie o ukończeniu kursu R3 szkoła zażyczyła sobie opłaty w sekretariacie lub wpłacenie na konto szkoły pieniędzy, bardzo mnie to zdziwiło że nie kazali płacić prosto na konto OKE tylko na konto szkoły.
    • Przez bozar
      Czy wiecie gdzie (i czy w ogóle) można zapisać się na kurs R3, ale robiony w całości przez internet w ciągu 6 miesięcy? Widziałem kilka ofert, ale w większości są to kursy gdzie materiały są przesyłane przez internet, a jednak kilka zajęć trzeba odbębnić. Zależy mi na tym żeby przeszło to jak najszybciej i jak najbardziej gładko jak tylko się da - im mniej zachodu tym lepiej.

Jeśli jednak trzeba byłoby się przejść na jakieś zajęcia to w grę wchodzi wyłącznie Warszawa.

Dzięki z góry za pomoc!
    • Przez gabrys43
      Witam serdecznie chciał bym zapytać czy są z nami osoby które zdawały już egzamin praktyczny z R3  w czerwcu 2018 ?
    • Przez CyfrowyTomek
      Witam,
      Chciałbym w niedalekiej przyszłości kupić ziemie rolną (powyżej 0.3ha) lub gotowe gospodarstwo (pow 0.5ha), interesuje mnie np. hodowla / szkolenie koni połączona np. z agroturystyką
      W myśl nowej ustawy potrzebuje być "rolnikiem indywidualnym", ale mogę też wystąpić o pozwolenie do ANR o zakup ziemi rolnej, pod warunkiem, że mam kwalifikacje rolnicze, zobowiąże się zamieszkać w danej gminie przez 5 lat, oraz będzie należycie prowadzić gospodarstwo rolnę przez 10 lat (ustaw mówi o rękojmi).
      Jaki kurs kwalifikacyjny formalnie będzie rozumiany jako "kwalifikacje" rolnicze? 
      Co to znaczy "uprawiać" ziemie w myśl tej ustawy?
      Znalazłem listę kwalifikacji, czy wszystkie z nich to kwalifikacje rolnicze?

Czy mogę wybrać dowolne z powyższych? Podobają mi się: R20 lub R13 lub R14
    • Przez janis12
      Witam. Czy wie ktoś może o takim kursie w okolicy Płocka i Włocławka? Zadzwoniłem do najbliższych zdz i nie ma czegoś takiego, w szkołach rolniczych też nie. Jestem zainteresowany takim kursem. Gdzie pytać? Pozdrawiam

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.