Skocz do zawartości
woodchuck91

Ekspansja chwastów na łące, co można zrobić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
woodchuck91    0

Witam, mam problem odnośnie ekspansji chwastów, a przede wszystkim jednego, którego jest najwięcej. Moje pierwsze pytanie co to za chwast? A drugie pytanie, co z tym zrobić. Od dwóch lat obszar na którym chwast się rozrasta "zagłusza" trawę i rosną tylko ten chwast, rumian i chaber. Brak kretowisk na tym zachwaszczonym terenie, natomiast wokół pojawiają się kretowiska. Gleba bez rewelacji piaski, trochę piasków gliniastych lekkich i mocnych. Spotkaliście się z czymś takim u siebie? Co to może oznaczać i jakie są tego przyczyny? Mam pewną teorię na ten temat ale chciałbym usłyszeć opinie innych. Dodaję zdjęcia "problemu" ;)  post-19017-0-91854600-1468857671_thumb.jpgpost-19017-0-63799600-1468857951_thumb.jpgpost-19017-0-92895400-1468857987_thumb.jpgpost-19017-0-36668100-1468858020_thumb.jpg

Adrian_K_90    59

Mam to samo, rośnie na najbardziej piaszczystych glebach koło gospodarstwa i porasta rowy przydrożne. Ogólnie tam gdzie są piaski, ziemia sucha i kwaśna. Jak zwalczać to nie wiem. W sadku, i wokoło ogrodzenia to koszę kosą spalinową i jakoś trawa się zaczyna przebijać. Jeśli chodzi o nazwę to jest to,  Przymiotno Kanadyjskie, i podobno jest to również roślina uprawną. Uprawianą jako zioło.  

Jeśli zaś chodzi o to co widać na zdjęciu, to ja bym zwyczajnie to skasował, i zasiał zboże na GPS. Żyto, czy pszenżyto z wyką da więcej masy zielonej niż łąka na takich ziemiach przez cały rok. I jeszcze zasiejesz coś po ścięciu, na drugi plon. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez buchaj
      Jak w temacie. Chodzi mi głównie o osty i pokrzywy.
    • Przez Miki7211
      Po wstępnych oględzinach działu zboża stwierdziłem ze jest masa podobnych tematów. Dla tego zakładam ten temat i go przyklejam po to zeby wszystkie wasze problemy dotyczace zbóż ozimych opisywac własnie tu
    • Przez RolnikMateusz1
      Witajcie..
      Mam problem a mianowicie czy znacie jakieś tanie opryski na chwasty ??

Oczywiście mi sie rozchodzi o pszenicę ozimą
      Możecie tez dawac aukje co sa na allegro:)
      Bo chciałbym kupic tylko nie zabardzo wiem jaki..

Pozdrawiam.
      I czekam na odpowiedzi.
    • Przez Balzak
      Ja używam Atranexu i pryskam przed wschodowi efekt jest super..
    • Przez Kroolik15
      <p>Od kilku lat na naszym polu rośnie jeden szczególny chwast którego nie idzie się niczym pozbyc a który w dużym stopniu zarasta pszenice, owies jak i pszenżyto w ogromnym stopniu zmniejszając nasze zbiory. Nie wiem co to jest ani czym to pryskać za pomoc wielkie dzięki. </p>