katter

Sucha zabudowa - jej wytrzymałość

Polecane posty

katter    2

Musimy postawić kilka ścianek działowych. Znajomy który robi w wykończeniówce mówi, abym robił to przy pomocy suchej zabudowy. Że tanio, szybko i pewnie. No właśnie - czy pewnie? Macie może do czynienia z tego rodzaju zabudowaniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
das21    47

robię akurat w wykończeniowe i osobiście nie podobają ścianki wykonanych metoda suchej zabudowy co nie znaczy że jest ten system zły, jeśli zdecydujesz się na tą metodę to nie zapomnij o jakiejś welnie lub styropianie w środek ale jeśli jest taka możliwość to radził bym zwykle ścianki działowe gr 12cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

ja myślę jak przed mówca ze gdzie można to zrobił bym murek sa teraz i nawet 8cm pustaki suporexu ja mam np poddasze z płyt na konstrukcji stelaże kręcone co 50 z podwójnych profili i wełny mam 30cm i to jest tylko jak nazwa wskazuje karton i gips jak bym robił teraz drugi raz na pewno bym sklepil poddasze


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

jeżeli w budynku mieszkalnym to ok. jak w gospodarczym i jeszcze wilgoć to k-g szybko się rozleci. zalety: tanio i szybko. wady: kruche, brak odporności na wilgoć, pękanie przy wadliwym montażu, przy braku wypełnienia wełną słabo izoluje od zimna i hałasu. lepiej dać suporex-murowanie "na grzebień" na najtańszy klej, jak potrzeba na gładko to zatopic siatkę od styropianu i zafilcować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1947

grubość ścianek dopasuj do futryn lub planowanej izolacji. Tam gdzie futryna podwójnie gk i na zakład aby uzyskać większą sztywność. Przy wilgoci zielona płyta - nie puchnie tak szybko ale można zrobić w dolnej strefie ściany inny materiał np płytę osb. Przy wilgoci zrobisz zapewne conajmniej lamperię ale nawet dla ścian murowanych zaleca się utworzenie szczelnego cokołu aby nie niszczyć lamperii i fugi. Gzyms w kształcie niwelującym narożnik i ułatwiającym jego osuszenie. Jeżeli położysz na tej ścianie płytki to wymagana jest właściwa konstrukcja i solidność przy fugowaniu. Konstrukcji nie wypełniamy styropianem. Dobrze, jak wełna ściśle dolega lub jest przyklejona z jednej strony do płyty albo stabilizowana np szwem - zapobiega to jej osiadaniu wewnątrz... Widziałem takie ścianki i miały się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaudw    2

Ja robiłem przeważnie na pojedynczym stelażu. Moim zdaniem nie ma sensu pakować się w koszy na drugi stelaż, przy zachowaniu zasad z k-g nie powinno nic pękać o ile budynek i konstrukcja dachu jest stabilna. Ja jeszcze zalecam klientom wypełnienie pustki między profilami wełną mineralną gr 3cm, tak aby nie było przestrzeni powietrznych. Dzięki temu unika się rentgena profilowego z z biegiem lat.

https://www.siniat.pl/pl-pl/projekty/strefa-eksperta/91144/zabudowa-poddaszy/

Zresztą na stronie jest poradnik, jak to zrobić dobrze.

Edytowano przez kaudw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
    • Przez farmer_89
      Witam potrzebuje hale lukowa na maszyny rolnicze o wymiarach 11 na 12 metrów, jaka macie opinie o tych halach? czy lepiej kryta plandeka czy blacha? jak ze skraplaniem? hala bedzie zamknieta.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj