Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam, znowu ja :) Tym razem, problem - a może bardziej pytanie związane z kiszonką. Kiedy owijam balot owijarką w folie (75 cm), to po wykonanym owinięciu, zauważam, że na balocie są miejsca wypukłe, w których ZAPEWNE zgromadziło się powietrze i sprawia to efekt taki, że w niektórych miejscach robią się takie balony wypukłe. Po prostu folia, w niektórych miejscach się nie docisnęła tak mocno do beli. Co może być przyczyną? Zły naciąg folii? Będzie miało to wpływ na fermentację? Czy po prostu to powietrze zniknie i balony zginą?

Czekam i pozdrawiam ;)

michal912    192

Nie patrz na to, powietrze po pewnym czsie powinno zniknąć. I nie ma to wpływu na fermentację. :)

lukasz0920    26

Napnij bardziej folie, ogólnie niektóre folie tak robią że się słabo kleja
Moim zdaniem trochę ma, każda ilość dodatkowego tlenu źle wpływa na zakiszanie, ale to są małe ilości

Wiadomość z agroFakt.pl

krystek1992    4

Nie da rady uniknąć bąblów powietrza pod folią chyba żeby owijać w próżni. Tym nic się nie martw. Każdy tak ma jak owija. I swoją drogą nie wiem czy naciąg aż tak pomoże. Bo przecież luźną folią, która wiewa wiatr nie owiniesz :) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Buncol
      Witam Chciałbym poprosić o pomoc.
      Mam zamiar podczepić owijarkę do swojego Władymirca, ale jak zrobić wejście hydrauliczne na 2 końcówki, aby rusek mógł owijać baloty?
      Z góry dziękuję za pomoc.
      Pozdrawiam
    • Przez DanielJedlak
      Jaką prasę rolującą proponujecie do Ursusa C380 75KM?
      Dobrze żeby miała szeroki podbierak około 2m, siatkę i zamki
      Co sądzicie o prasie z rotorem do tej mocy ciągnika i jaką prasę najlepiej wybrać: taśmówka, rolująca czy łańcuchowa?
    • Przez rolnikzlubelskiego
      Witam,
      Panowie mam taki problem. W tym roku późno robiłem sianokiszonkę z trzeciego pokosu (październik) ponieważ wcześniej ciągle padało. Otworzyłem teraz jedną belę i okazało się, że się nie zakisiła. Nie jest popsuta, spleśniała, ale to jest normalnie zielona trawa taka jaką owijałem. Jaka może być przyczyna? Za zimno było? Dodam, że nie była suszona.rano skosiłem, odrazu zgrabiłem i belowałem.
      Czy jak zostawię te bele z 3pokosu do lata to się zakiszą jak zrobi się ciepło?
    • Przez Damian112
      Witam czy ktoś z was cioł bób na kiszonkę chciałbym wiedzieć jak to zakisić czy w baloty czy w pryzmę i jak to ze skarnianiem z góry dzieki
    • Przez ArekKowalewski
      Witam. Czy posiada ktoś owijarke Unia Twister i chciałby podzielić się opinią na jej temat (jakość wykonania,sprawność, czy występują jakieś usterki). Z góry dziękuję za pomoc