janusztracz73

Jaki kombajn na 10 ha

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
raf123zet    0

A lepszy MF-187 czy Claas copamct 30?


Ale najbliższy kombajn jest 20km od nas i trzeba się prosić aby przyjechali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ankuc    0

Bizon. łatwo dostępne części, prosty w naprawie i jeszcze mógłbyś usługi robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Bez sensu kombajn na 10 ha chyba że jeszcze usługi będziesz świadczył. Jak tylko dla siebie bez sensu lepiej zapłacić za 10 ha 3200 zł i bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

new holland claysom 135 tylko z silnikem deutza chłodzony powietrzem wydajność bizona a spalanie praktycznie o połowe mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raf123zet    0
Piotras 

Super pomysł!!  tylko najbliższy kombajn jest 25km i trzeba się prosić żeby przyjechał , i nie będę co roku płacił 3600 zł za koszenie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

To teraz poważnie  Najprostszy to MF 186 i 187  kupisz od 11000 zł do 15000 zł .MF 187 jak trochę młodszy może być droższy  Zero komplikacji czysta ślusarka Nie czepiaj się grata który nie pracuje kilka lat bo i takie są .Nie jest problem poznać po detalach czy maszyna jest tylko na częsci czy do pracy.Swego czasu parę lat nim kosiłem i dobrze to wspominam ale tylko stronę techniczną bo warunki dla kombajnisty nie są najlepsze .(brak kabiny ,nisko siedzisz jak w każdym małym )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toros    2

kup mf 187 są nie do zajechania
ja mam 5 ha i mam kombajn nieopłacalne jest wynajmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

ja kupiłem claasa consula 55 4 lata temu na 8 ha, dałem niewielkie pieniądze, bo stał 2 lata, powymieniane ma większość części, i dzisiaj mam już 25 ha i nie myślę nawet o zmianie na większy bo takim spokojnie do 40 ha da się ogarnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GucioJUMZ    393

To teraz poważnie  Najprostszy to MF 186 i 187  kupisz od 11000 zł do 15000 zł .MF 187 jak trochę młodszy może być droższy  Zero komplikacji czysta ślusarka Nie czepiaj się grata który nie pracuje kilka lat bo i takie są .Nie jest problem poznać po detalach czy maszyna jest tylko na częsci czy do pracy.Swego czasu parę lat nim kosiłem i dobrze to wspominam ale tylko stronę techniczną bo warunki dla kombajnisty nie są najlepsze .(brak kabiny ,nisko siedzisz jak w każdym małym )

Wiesiek co powiesz o MF 520 lub 620 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek94    15

520 świetna maszyna lepsza od tego bizona, zamiarowalem się na taką ale jak się znalazły pieniążki to kombajnów już nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Najlepiej wynajęty na taki areał i 0 kosztów napraw.

 

Kolega podjął już decyzję o kupnie kombajnu a ty odpowiadasz co było by dla niego lepsze z twojego punktu widzenia.

 

Ekonomicznie może nie jest to uzasadnione ale jak ma swój to młóci kiedy chcę i ile chcę, do kuzyna przyjeżdżał kombajn co młócił ok. 2,5 ha na godzinę tylko problemem był odbiór zboża bo niby 5-6 godzin i po żniwach ale logistycznie się nie wyrabiał i teraz najmuje mniejszy kombajn (ale stawiając budynek zrobił większe drzwi aby z czasem jakiś kombajn wszedł.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1571

No kolega to juz jest zmuszony kupić bo do żniw ten kombajn na uslugi będzie za daleko o 11:18 był o 20 km ale juz o 16:16 był juz 25 km także za 3 miesiące to gdzie on juz będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Powiem Ci kolego w ten sposób że mam fergusona 87 ale teraz wybór padłby na zupełnie coś innego no ale mniejsza z tym, powiedz jaki masz budżet będzie prościej coś doradzić, chociaż po modelach jakie podałeś sądzę że masz na to góra 15 tys, więc uważam że ferguson jest w stanie zaspokoić twoje oczekiwania, ja skłaniałbym się ku modelowi 487 kombajn ma naprawdę duży przerób w stosunku do swojej kubatury, co do warunków dla kombajnisty na 10 ha niema co wymagać więcej, wiem co mówie bo w swoim nie mam wspomagania i też daję rade obrobić każde żniwa. w fergusonie niema jakichś skomplikowanych rzeczy wszystko do ogarnięcia. Przy kupnie patrz aby kombajn nie był zwyczajnie zaniedbany i tyle bo reszta i tak jest nie do sprawdzenia a zwyczajnie wyjdzie w praniu


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Nie pamiętam tytułu filmu ale gość się awanturował w sklepie a żona prosiła aby kierownik nie wywieszał ich zdjęcia bo najbliższy sklep będą mieli w Radomiu może i tak jest w przypadku kolegi.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robert1226 o ile nie jest to temat o marzeniach jakiegoś młodzika i jeśli faktycznie ktoś chce kupić kombajn na taki areał to niech kupuje. Do puki sam się nie sparzy nie zrozumie. U nas jeden co nie ma pojęcia o mechanice też się napalił na własny kombajn. Marzenie ziścił ale czar prysł w 1 dniu żniw (przestój 2 dniowy naprawiał okoliczny ,,mietek fahura,,) kolejna akcja była już po kolejnych 2 dniach na ostatnim kawałku jego pola. Wtedy chyba wylała się czara goryczy, złomiarze przyjechali lawetą z HDS, załadowali w 15 min tę kupkę złomu a chytry gospodarz pozbył się kłębka nerwów, oczywiści umoczył przy tym wszystkim około 8 tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj