wagner

dzierżawa czy kupno od ANR?

Polecane posty

wagner    0

Witam wszystkich forumowiczów,

Mam działkę rolno-budowlaną do której przylega mały kawałek ziemi Agencji Nieruchomości Rolnej o powierzchni 400m2, który jest w mapach ewidencyjnych oznaczony jako działka rolna. Początkowo chciałem ja dzierżawić, jednak udzielono mi informacji, że takie małe kawałki są tylko na sprzedaż. Zgłosiłem się do procesu przetargowego, jednak w międzyczasie dowiedziałem się, że będą próbować ją przekształcić na budowlaną. Sprawa jasna - chcą za to większą kasę. Rozmawiałem o tym z sołtysem, zasugerował mi, żebym napisał jeszcze raz pismo do nich o tym, że się wycofuję z przetargu kupna i chcę, tak jak początkowo, dzierżawić ten mały kawałek ziemi. Dodał, że nie mogą odmawiać dzierżaw, tym bardziej, że ten kawałek jest zaniedbany i zagraża życiu tym, którzy się po nim ewentualnie będą poruszać a jeśli będą nadal mi odmawiać to mam pisać Krajowej Rady Notarialnej i Agencji Nieruchomości Rolnej w Warszawie.

Chciałbym poznać Wasze zdanie, czy ktoś może miał podobną sytuację i czy też byście wysłali informację do ANR o wycofaniu z przetargu. Nie chce przepłacać za te parę metrów, tym bardziej, że tam nic nie będzie budowane. Chcę tą ziemię taką, jaka teraz jest.

hej, moim zdaniem pisac na umór. NIe ma co odpuszczać agencji. jak w w kazdym miescu w kraju są podobne sytuacje ale na wieksze areały, a u mnie w zachpom to juz nawet po 30 ha nie chca wydzierżawiać uczciwie. wracając do tematu nalezy pisac a jak beda wstrzymywac lub cos kombinowac przy tej działce to pisz wyzej.

nie odpuszczaj.

pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez rekin19k
      Witam,

• Przez freestep
      Witam. Chce cielaki z litwy, mało ważne jakie ale doszły mnie słuchy ze rzeznie mogą mniej płacic za takie byki jesli sa z litwy lub łotwy. Ktos cos wie na ten temat ?
    • Przez Fugeo
      Cześć
      Mam pytanie jak to jest ze sprzedażą ziemi po sprawie spadkowej? Osoba A założyła sprawę i finalnie sąd przyznał ziemię właśnie tej osobie. Teraz ta osoba chce ją sprzedać. Czy jest jakiś okres "karencji" tzn zakaz sprzedaży przez okres iluś tam lat czy może od razu ją sprzedać?
    • Przez mmisiek22
      witam, mam do sprzedania dwa młode byki, nie posiadam wagi, nie zajmuję się hodowlą zawodowo, też się zbyt na tym nie znam. Pytanie - czy lepiej sprzedać je na wagę żywca, czy na wagę poubujowo? Czytalem na forum, że wage można oszacować przez zmierzenie obwodu, za przednimi nogami, gdzie wyszlo mi 170cm. Byki mająokoło 10 miesięcy - czyli są chyba dość małe, jak na swój wiek, nie stosuję zadnych pasz ani kiszonek. Byki cały rok ( poza zimą) pasą się same na łąkach, w zimie siano,  zauważyłem że bardzo długo doiły krowy, mysle ze gdzies do 7 miesiaca, mialy caly czas mleko. W zalaczniku zdjecie byka. Dzieki za odpowiedź, pozdrawiam.

• Przez weengosz
      Witam, dużo ostatnio słychać u suszy i braku siana w Niemczech i Szwecji.

Jako, że mam na sprzedaż dużą ilość bel siana (140 i 150) bardzo dobrej jakości poprzez tegoroczną suszę oraz bardzo blisko do Niemiec i stosunkowo blisko do Szwecji chciałbym zaczerpnąć informacji gdzie najlepiej 'uderzyć' z takim tematem.

Jakie strony typu olx i allegro polecacie jeżeli chodzi o Niemcy i Szwecję?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.