maciej2013

Jak pozbyć się plagi much w oborze. ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RAFAELOS    3

Kup małe opakowanie  Apacz,kg.cukru i 1 piwo .  Wymieszaj to w pojemniku i posmaruj tam gdzie jest najwięcej much , sprawdzone polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

My mamy wywieszone kartony w oborze posmarowane są środkiem ALBA 26 PA, pod nimi jest czarno od martwych much, polecam, jest ich o wiele wiele mniej w oborze ;) Poza tym słyszałem, że te malutkie muszki co na oborniku jest ich mnóstwo żywią się larwami much. Ponoć można kupić słoik z nimi uśpionymi wysypuje się je one się przebudzają i zjadają larwy. Jeśli coś pokręciłem lub pominąłem to proszę o poprawkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

U mnie jest środek którym się smaruje bydło i much wyraźnie mniej i mucki spokojniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaschels    130

chemia, i jeszcze raz chemia. ja stosuję larwicyd na obornik i środek na muchy, tylko tak można to opanować. druga sprawa nie stosować więcej niż dwa razy pod rząd tego samego środka nie ważne jak dobrze działa, muchy szybko się przyzwyczajają. z larwicydow polecam flubex lub neporex.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostromati    2

Kup małe opakowanie Apacz,kg.cukru i 1 piwo . Wymieszaj to w pojemniku i posmaruj tam gdzie jest najwięcej much , sprawdzone polecam.

To na poważnie bo szkoda tego piwa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

muchom będziesz żałował... tylko się przygotuj, bo jak będziesz smarował to będą padać od razu, patrz gdzie siedzą i smaruj te miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ja smarowałem 3-4 tyg temu, przed tymi pierwszymi upałami, i jak na razie nie muszę powtarzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam środek ALBA 26 PA ,obsmaruj te miejsca gdzie jest najwięcej much i zobaczysz,ze to zda egzamin. Dodatkowo nie jest także drogi,więc mim zdaniem warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoko    1

Polecam larwicyd nowosc Hoko Ex odpowiednik Neporexu. Zobacz na stronę www.larwicyd.pl

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj