Zaloguj się, aby obserwować  
tomb2

Nowe silniki Perkins

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomb2    1

Co sądzicie o nowych perkinsach, zwłasza chodzi mi o mniejsze modele około 60-70 km (takie jak w Landini) ?


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

perkins perkins... znając je z McCormik'ów to raczej nic specjalnego jak po pary mth zaczynają brac olej :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

to juz lepiej jak bierze olej niz go ma przybywac ;)


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

ale patrzac z grugiej strony nie trzeba sie glowic z wymiana ojeju bo i tak go zaraz wymieni reasumujac tak niedobrze i tak jest zle


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

mój 4512 też nic nie bieże jeszcze nigdy nie dolewałem...a do MF to 0,5l na 300mth.silnik w 4512 to bajka przy C-360 a u MF nie mam porównania  ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Coś widze słodzicie  4512-14  ummnie każdy kto ma to narzeka  a to sprężarką wali olej , silnik żre też  może do polski  " B " szły gorsze  ???

 

Ja do mf  na 250 mth dolewam 2-3 litry  >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

spręzarka to swoja drogą...podobno na 2000mth urywa się podstawa u mnie tak było.a co do silnika to u mnie aż na gwarancji był zgłoszony że oleju nie bieże...  ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Coś widze słodzicie  4512-14  ummnie każdy kto ma to narzeka  a to sprężarką wali olej , silnik żre też  może do polski  " B " szły gorsze  ???

 

Ja do mf  na 250 mth dolewam 2-3 litry  >:(

 

Naprawde nie mam z nim problemów. Oleju nie bierze wogóle. Przy sprężarce też wszystko jest OK (mój ma przebieg ok 2500 mth). Może dlatego nic się nie dzieje, bo nie daje mu tak mocno w d... Fakt, ciągnie Unie TUR-a 4x35 (ażurowy)- to jest dla niego 100%, ale orze na 3 polowej (na maks. obrotach silnika) więc go tak nie przeciążam. Agregat to EX Pom o szer. 2,4m więc też na spokojnie :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

no i w moim kombajnie Sampo tez perkins nie bierze ale ze sam kombajn jest z 97r to i silnik pewnie (konstrukcja starsza) a ta opinie słysząłem o silnikach z MC  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

mowicie o oleju, moj zetorek zts 10245 zrobil u mnie 250h, teraz przebieg cos kolo 3800mth i nie wzial ani kropelki:) na dniach wlasnie chyba pojedziemy na wymiane bo znajomy mowil zeby turdusa zmieniac co 200h, a ojcu sie nie dawno przypomnialo ze juz 250 peklo:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33

@yacenty to sam oleju nie wymieniasz, tylko jezdzisz do serwisu? Ja w Ursusie 1134 też wymieniam co 200mth Turdusa, w tym roku x3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja myślałem że mi olej bierze a okazało się że simmering się zj**.. i olej przez niego leciał (na szczęście to był tylko simmering ;D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Panowie, a tak wogóle to jakich zaleceń się trzymacie podczas wymiany oleju? Czy patrzycie na to co macie w instrukcjach obsługi czy na olej jaki lejecie (czy im lepszy to tym dłużej jeździcie)? Ja w Ursusie 4514 musze wymieniać co 125 mth (tak jest w instrukcji), ale zawsze robie tak 130-135 mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja zawsze jak wymieniam olej to razem z filtrem (chyba większość tak robi ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

coolman111, dokładnie Superol CC , teraz sie zapomiałem do 140 dobiło to az nieprzyjemnie było patrzeć jaki był przepalony  :-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

w mojej instrukcji od 4512 jest napisane że olej silnikowy wymieniac co 250 mth i tak robie.leje superol CD.co do sterego dobrego superolu to kiedyś C-330 chodził na CB, teraz na CC a jakie są efekty to poszukajcie w galerii ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LowRider    33
coolman111, dokładnie Superol CC , teraz sie zapomiałem do 140 dobiło to az nieprzyjemnie było patrzeć jaki był przepalony  :-

Jak lejesz nieśmiertlny superol CC to nawet dobrze, że go wymieniasz nie co 200mth a co 125mth.

Olej ten, jaky ktoś nie wiedział, nie jest przeznaczony do silników z turbodoładowaniem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
w mojej instrukcji od 4512 jest napisane że olej silnikowy wymieniac co 250 mth i tak robie.leje superol CD.co do sterego dobrego superolu to kiedyś C-330 chodził na CB, teraz na CC a jakie są efekty to poszukajcie w galerii ;)

 

Ehhhh :), masz racje pioter (dzięki za poprawienie mnie :)) bo u mnie w instrukcji też jest, że co 250 mth :), pomyliłem się. Tylko goście w serwisie gadali mi, że jak będe jeździł na Superolu CC, to abym wymiany robił tak co 125-130 mth. Wiadomo jaka jest jakośc Superolu ;) - jak go nalejesz to po kilku mth robi się czarny ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

może to nie jest post na ten temat ale dotyczy silnika perkins.Brat ma c360-3p z 88 roku mth ok8300 olej wymieniamy co 200mth lejemy milwusa i nic nie ubywa może 100 na te 200mth

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj