ViconRf130

Kosiarka Kuhn FC 200 Problem z WOM

Polecane posty

ViconRf130    2

Witam mam problem z kosiarką Kuhn FC 200 . Problemem jest to że rwie przekaźniki , na postoju wszystko jest dobrze, lekko chodzi , w trawie również , ale po przejechaniu kawałka ma jakby ciężej , może coś się przegrzewa ? Mieliście może takie przypadki ? Prosiłbym o pomoc , z góry dziękuje ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Co to znaczy: "rwie przekaźniki"? W którym miejscu dochodzi do zniszczenia? (urwania, przekręcenia i czego)

Jak bardzo jest rozciągnięty, ile zachodzi na siebie? Jak moment obrotowy może przenieść obecny wałek WOM? - a jaki powinien być wg instrukcji obsługi?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViconRf130    2

Moment obrotowy 540.Rwie to znaczy przekręca/urywa.Są dwa 1. idzie od ciągnika do przekładni, a 2. od przekładni do kosiarki. Pierwszy mieliśmy rurkowy dwugarbowy ze sprzęgłem i chodził dobrze, a drugi był taki sam tylko bez sprzęgła i raz się rurka ukręciła raz krzyżak pękł, wymieniliśmy go na frezowy i przez jakiś czas chodziła do momentu aż w pierwszym rurka się ukręciła . Kupiliśmy nowy przekaźnik rurkowy trzy garbowy ze sprzęgłem typowy do kosiarek w miejsce tego pierwszego(ciągnik przekładnia), skosiliśmy 1h, po czym przy wyłączeniu i włączeniu kosiarki i wjechaniu w trawię pękł krzyżak w tym nowym przekaźniku ;/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Onerif    4

moim zdaniem problem leży w zbyt dużych różnicach położenia jednej części walka wgledem drugie włożonego do kosiarki
wałek łączący przedawnienie z listwą zdjejmujesz do transportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Trudno coś rozsądnego doradzić, gdyż jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem. Ewidentnie jest jakiś problem, tylko jaki...?

Nie posiadam kosiarki Kuhn i jeśli będę coś pisał to na podstawie doświadczeń z innymi dyskowymi.

Jeśli kosiarka nie jest napędzana paskami tylko dwoma wałkami przekaźnika mocy zaleca się, aby jeden z nich był zaopatrzony w sprzęgło jednokierunkowe, zaś drugi w sprzęgło przeciążeniowe odpowiednio dobrane do kosiarki - czyli najlepiej gdyby obydwa wałki były oryginalne.

Przypuszczam, że ten 540 Nm to pracuje tak na granicy wytrzymałości, czyli wypadałoby zastosować do tej kosiarki wałek o momencie obrotowym 680 Nm.

Może zbyt gwałtownie puszczasz sprzęgło i następuje nagłe uderzenie lub (i) sprzęgło w ciągniku masz bez tłumika drgań.

 

Napisz jeszcze, jaki to ciągnik?

 


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViconRf130    2

Różnice w odległości są małe także to nie to ... Głównie koszone jest Zetorem 5211 i tu sprzęgło jest puszczane powoli , ale jak kosiliśmy DF agrotron 4.85 to przy włączaniu kosiarki trzeba było dać trochę gazu żeby ruszyła bo na wolnych obrotach ciągnik gasł (dziwne) i faktycznie wtedy już było nagłe uderzenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Główny powód musi leżeć po stronie samej kosiarki. Sprawdź dokładnie, czy na którymkolwiek dysku nie są zapieczone łożyska lub zbyt duże luzy na dyskach. Kosiarka powinna obracać się lekko.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViconRf130    2

Teraz jak kosiliśmy przekaźnik wytrzymał ale ciągnik miał coraz ciężej i dolna listwa w kosiarce była gorąca , jaka może być przyczyna ? Łożysko  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeśli tak to na 99% na jednym z dysków łożysko do wymiany. Jeśli chcesz wiedzieć na którym - podłącz ciągnik i uruchom kosiarkę. Po kilku minutach pracy kosiarki wyłącz napęd i sprawdź, który dysk rozgrzał się najbardziej - tam będzie łożysko, które zostało zatarte.

 

Druga rzecz to sprawdź poziom oleju w dolnej listwie a w razie niskiego poziomu uzupełnij.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViconRf130    2

Olej już był sprawdzany , a łożysko sprawdzę tak jak napisałeś , dzięki za szybką odpowiedź , mam nadzieję że winowajcą tych przekaźników będzie te łożysko :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ViconRf130    2

Zostały wymienione dwa łożyska bo były podejrzane , ale dolna listwa przy włączeniu kosiarki robi się gorąca, teraz nic się nie zapieka bo po wyłączeniu można swobodnie ręką kręcić . Tak musi być ? może jak pójdzie w trawę to będzie się jakoś chłodziła ? Może być tak, że oleju jest za dużo i czy powinien być jakiś odpowietrznik ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Gorąca nie może być! - podejrzewam, że jeszcze łożysko lub więcej jest do wymiany. Być może chodzi o łożyska na kołach pośrednich a nie na kołach zębatych napędzających dyski - ale to są tylko moje podejrzenia. Tu wymiana jest trudniejsza i bardziej kosztowna!

Osobiście jeszcze raz sprawdziłbym miejsce, z którego rozchodzi się ciepło, aby precyzyjnie zlokalizować źródło ciepła.

 

Co do poziomu oleju powinno być połowę dolnej listwy a sprawdza się podnosząc kosiarkę do pionu odkręca korek wlewu (środek listwy). Jeśli olej pojawia się w otworze jest OK. (Jeśli jest za mało dolać, jeśli za dużo niech nadmiar wypłynie). Odpowietrznika nie ma, jest korek wlewu.

 

*W najnowszych kosiarkach spotyka się smarowanie smarem.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj