Renault145

remont silnika

Polecane posty

Renault145    4

witam, panowie i panie potrzeba mi pilnie namiarow na zestawy naprawcze do ciągnika renault 103.14 numer/model silnika td 226-4 o suchych tulejach. i czy lepiej kupić już obrobione czy nie. i czy ciężko jest wybić i wbić suche tuleje. proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

co do tuleja, a tym bardziej suchych to trzeba je wprasowac, bo wiadomo młotkiem nic z

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

czuje ze będę dawał blok do fachowca i wybiciem się nie przejmuje. ale co z resztą
powiedzcie czy lepiej brać tuleje juz obrobione czy nie. chodzi mi o jakieś honowanie czy coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Co do tego to zapytaj sie fachowca co o tym sądzi, ale wiadomo jeśli były by orgbrobione orginalne o wiadomo ze lepsze były by

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kitowiak    520

Radził bym ci żebyś cos w swojej okolicy poszukal w sklepie czy zeby na zamowienie sprowadzili, przez e zamówienie mozna sie nabrać bo nie widzisz co kupujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

nieobrobione się bierze jak są problemy z montażem i np obrabiasz jeszcze górną płaszczyznę.
Jak dajesz do fachmana to on wybierze sam przecież.
próbowałeś KT Service czy Serwis ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

tuleje tylko chonowane bierz bede miały tzw jodełke

Koszt 1tuleja tlok sworzen zabezpieczenia sworzni i komltet pierscieni to koszt około650zł frmy machle czyli na 4 cyl to kozta z wysyłka2700zł

Do wyciagania dobry preparat do mrozenia i sciagacz własnjroboty z grubego płaskownika i profila a zeby zdało egzamin trzeba kupic albo wytoczyc pret chartowany z gwintem o normalnym skoku zadne drobne gwity do tego długa sruba i dobryklucz i rura 2m wyjda tak samo jak z prasy a ty zaoszczedzisz 400zł. Ale kazdy robi jak uwaza a jak juz komus bedziesz oddawał silnikto zauanemu zebys nie zapłacił 6-7tys za remont awłoza ci tuleje i tłoki za 300zł bo tez takie sa. Najlepiej robic samemu bo wie co sie ma i sie nie płaci tyle za robote która niekiedy tez pozostawia wiele do zyczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault145    4

tuleje i tłoki juz zamówione. komplet tłok i tuleja honowana 465 szt. połączenie angielsko niemieckie. Wiec chyba nie będzie źle. a ciągnik oddałem w ręce znajomego fachowca. z którego jestem zadowolony. tylko blok musze wyciągnąć i zawieść do gościa który ma to obsadzić. bo mój fachmen nie chce się tego podjąć żeby coś nie pełno czy coś. Chociaż uczciwie do tematu. macie może jakieś swoje doświadczenia przy regeneracja silnika i na co można by było zwrócić uwagę? żeby później nie rozbierać jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj